گردشگری عنصر بزرگ دنیای مدرن است. امروزه کشورهایی که بیشتر به توسعه اقتصادی خود می اندیشند به صنعت گردشگری به عنوان یک ضرورت مهم می نگرند، به همین لحاظ گردشگری در اغلب کشورها به ویژه ممالک غربی گسترش و پیشرفت فوق العاده ای یافته است به طوریکه فرانسه به تنهایی در سال 2001 پذیرای بیش از 5/76 میلیون گردشگر بوده است. بدون تردید بسیاری از کشورهای جهان در رقابتی نزدیک به دنبال کسب منافع و مزایای هر چه بیشتر اجتماعی اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی در کشورهای متبوع و بالا بردن سطح اشغال ناشی از بهینه سازی این صنعت هستند.


در کشور ایران هم با توجه به منابع و جاذبه های طبیعی گردشگری قابلیت سرمایه گذاری زیادی در این زمینه وجود دارد. به همین دلیل ، امروزه ثبت شرکت گردشگری از رونق بسیار خوبی برخوردار بوده و در چند سال اخیر با استقبال چشم گیری مواجه گردیده است.
در ذیل، ضمن توضیح راجع به شرایط متقاضیان ثبت شرکت گردشگری به مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت می پردازیم. شایان ذکر است ، تنها با ارائه ی مدارک مورد نیاز به وکلای مجرب ثبت شرکت کیا ،کلیه ی امور ثبتی شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد گرفت. مدارک تهیه شده را می توانید حضوراَ به وکیل ثبت شرکت کیا تحویل دهید و یا از طریق پست ارسال فرمایید.

  • شرایط عمومی  متقاضیان ثبت شرکت گردشگری

1. تابعیت ایرانی
2. متدین به دین اسلام یا سایر ادیان شناخته شده در قانون اساسی ایران
3. داشتن اهلیت قانونی، مشهور نبودن به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه محکومیت کیفری که موجب سلب حقوق اجتماعی شده باشد و نیز عدم اعتیاد به مواد مخدر به تایید مراجع ذیصلاح.
4. داشتن حداقل سن 25 سال
5. داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
6. داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از آن برای متقاضیان مرد.
7. نداشتن مشاغل یا عضویت در سازمان هایی که مغایر با مقررات جاری کشور، یا موجب تحکیم مبانی رژیم گذشته بود، یا ضدیت با جمهوری اسلامی ایران شناخته شده و یا هر گونه پیشینه همکاری با ساواک منحله و گروه های ملحد محارب و غیرقانونی.
8. عدم اشتغال دیگر که مانع فعالیت فوق باشد.
9. عدم اشتغال به تحصیل
10. داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مفید مرتبط با فعالیت مورد نظر با تاییدیه پرداخت بیمه و صلاحیت شغلی.

  • اشخاص حقوقی داوطلب تاسیس دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی باید دارای شرایط ذیل باشد:

الف- تابعیت ایران.
ب- ارتباط موضوع فعالیت شخص حقوقی با فعالیت های دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی.
تبصره۲: در صورتی که متقاضی پروانه شخص حقیقی باشد باید دست کم یک نفر را به عنوان مدیر فنی و چنانچه شخص حقوقی باشد باید علاوه بر مدیر فنی یک نفر را به عنوان مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی معرفی نماید.
تبصره۳: مدیرفنی علاوه بر شرایط مندرج در بندهای«۱» تا «۱۱» بایستی به یکی از زبانهای خارجی (ترجیحاً انگلیسی) آشنایی کامل داشته و گواهی نامه فارغ التحصیلی از آموزشگاه‌های معتبر، مراکز آموزش عالی و مدارس حرفه ای خدمات سیاحتی – جهانگردی داشته باشد. دارندگان مجوز یا مدیران عامل اشخاص حقوقی در صورت دارا بودن شرایط مذکور می‌توانند به عنوان مدیر فنی همان دفتر تعیین شوند.
تبصره ۴: فعالیت اتباع خارجی در سمت مدیر فنی منوط به دارا بودن پروانه معتبر اشتغال و تایید صلاحیت فنی آنها بوسیله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
تیصره ۵: آخرین آئین نامه مصوب هیات محترم دولت در زمینه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفترها/ شرکت های خدمات مسافرتی، سیاحتی -جهانگردی و زیارتی در این خصوص حاکمیت خواهد داشت.

  • مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت گردشگری:

1. اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
2. تصویر تمام صفحات شناسنامه به همراه اصل شناسنامه
3. اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ( برای آقایان )
4. اصل و تصویر کارت ملی
5. شش قطعه عکس سه در چهار جدید و مربوط به سال جاری
6. برای اشخاص حقوقی اظهارنامه رسمی ثبت شرکت ها
7. مدارک مربوط به سابقه کار و پرداخت بیمه
پس از ارسال مدارک و موافقت مراجع ذیصلاح، متقاضی باید یک مدیر فنی ، یک آدرس فعالیت و یک ضمانت بانکی معرفی و ثبت نماید که به قرار ذیل است :
الف) مدیر فنی
- تابعیت ایرانی
- متدین به دین مبین اسلام یا سایر ادیان شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
- داشتن اهلیت قانونی، مشهور نبودن به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه محکومیت کیفری که موجب سلب حقوق اجتماعی باشد و عدم اعتیاد به مواد مخدر
- داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ( برای آقایان )
- نداشتن عضویت در سازمان‌هایی که مغایر با مقررات جاری کشور، یا موجب تحکیم مبانی رژیم گذشته بوده، یا ضدیت با جمهوری اسلامی ایران شناخته‌شده، و یا هرگونه پیشینه همکاری با ساواک منحلِ و گروه‌های ملحد محارب و غیرقانونی
-  دارا بودن حداقل ۲۵ سال سن
-  آشنایی کامل به یکی از زبان‌های خارجی ( ترجیحا انگلیسی )
- داشتن گواهی‌نامه فارغ‌التحصیلی از آموزشگاه‌ها و مدارس حرفه‌ای خدمات مرتبط با موضوع
- نداشتن اشتغال دیگر که مانع فعالیت موردنظر باشد.
- داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مفید مرتبط با فعالیت موردنظر صلاحیت شغلی
ب) آدرس یا مکان فعالیت
- در صورت مالکیت، ارائه اصل سند همراه تصویر آن و در صورت استیجاری، ارائه اصل اجاره‌نامه محضری همراه تصویر آن
- محل فعالیت در طبقه همکف یا طبقه اول واقع بوده و قابل‌دسترسی و دید عموم باشد
- محل فعالیت با دیگر صنوف مجاور سنخیت داشته باشد.
- محل فعالیت دارای تجهیزات و امکانات مناسب با نوع فعالیت باشد.
- حداقل مساحت مفید برای فعالیت با توجه به آیین‌نامه.
- محل فعالیت باید دارای سند اداری یا تجاری باشد.
ج) ضمانت بانکی
سپردن ضمانت‌نامه بانکی به مبلغ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ( پنجاه میلیون ریال ) در وجه سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری که پس از تحویل به واحد مالی، رسید آن به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مربوطه ارائه می‌شود.
نکته : شخص حقوقی دارنده مجوز مکلف است هر گونه تغییر در امور مربوط به مدیریت، شرکا ، سهامداران ، نام ، نشان ، و اقامتگاه شرکت را به اطلاع مرجع صدور مجوز برساند. در غیر این صورت مجوز فعالیت او به تشخیص مرجع صادر کننده از یک ماه تا سه ماه معلق می شود.
مشاوره رایگان جهت ثبت شرکت و انواع موسسه کیا ثبت :

  • 88882588-021
  • 88888273-021

Call Now