" ثبت شرکت سرمایه گذاری با اخذ مجوزهای لازم در کوتاه ترین زمان توسط تیم مجرب کیا ثبت "


سرمایه گذاری به هر گونه فدا کردن ارزشی به امید به دست آوردن هر گونه سودی در زمان آینده گفته می شود.سرمایه گذاران چنانچه در چشم انداز کوتاه مدت ، کاهش ارزش سهام را مشاهده کنند، آن سهم را خواهند فروخت و دیدگاه بلند مدت در خرید سهام ندارند. لذا شرکت سرمایه گذاری با هدف کسب سود از نوسانات قیمت سهام در بازار عمل می کنند.
در حال حاضر ، اکثر شرکت های سرمایه گذاری در ایران همزمان هر سه فعالیت شرکت سرمایه گذاری، شرکت مادر و مدیریت سرمایه گذاری را دارند.شیوه مدیریت شرکت مادر و نوع برخورد آن با شرکت های تابعه با شرکت مدیریت سرمایه گذاری و شرکت سرمایه گذاری متفاوت می باشد که موجب ایجاد اختلالاتی در تمرکز و تخصص حرفه ای در یک بخش می شود.

  • انواع سرمایه گذاران

شرکت های سرمایه گذاری اصولاَ باید فقط در سهام پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری کنند.انواع سرمایه گذاران در بازار اوراق بهادار را می توان به دو گروه اشخاص حقیقی و حقوقی تقسیم کرد .
1-اشخاص حقیقی : این اشخاص افرادی هستند که به امید کسب سود اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار می کنند.
2-اشخاص حقوقی : این اشخاص شامل نهاد و ارگان های مختلفی هستند که به دلیل وسعت عمل و حجم منابع مالی ، تاثیر فراوانی در بازار سرمایه دارند. از جمله مهم ترین این ارگان ها می توان به شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها و شرکت های بیمه اشاره کرد.
ثبت شرکت سرمایه گذاری منوط به اخذ مجوز می باشد ، لذا هر شخص حقوقی که در نام خود از واژه ی سرمایه گذاری استفاده کند ، منوط به دریافت مجوز تاسیس از سازمان مربوطه می باشد .

  • مدارک لازم برای ثبت شرکت سرمایه گذاری

1.  اساسنامه شرکت.
2. کپی آگهی تأسیس یا تغییرات شرکت در روزنامه.
3.کپی مشخصات هیأت مدیره و صاحبان امضای شرکت.
4.نام، تاریخ، محل و شماره ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها.
5. اعلام نمودن سرمایه.
6. ارایه لیست کلیه شرکا ومیزان سهامشان.
7. ارایه مدارک نشان دهنده ی احراز شرایط تعیین شده در مجوز.

  • مراحل دریافت مجوز شرکت سرمایه گذاری

_  تقاضای صدور مجوز تاسیس سرمایه گذاری و دریافت موافقت اصولی با تاسیس
متقاضی ثبت شرکت سرمایه گذاری، در ابتدا می بایست  درخواست خود را مطابق فرم " تقاضای صدور مجوز تأسیس سرمایه گذاری" همراه با فرم " پرسشنامه مشخصات داوطلب سمت مدیر عاملی یا عضویت در هیأت مدیره نهاد مالی"  که توسط اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل پیشنهادی برای مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار کامل شده است را ارسال می کند.
_ صدور مجوز تاسیس
چنانچه که سازمان با تأسیس شرکت سرمایه گذاری موافقت کند شرکت ملزم است مدارک اعلام شده توسط سازمان را ظرف مهلت مقرر تکمیل کند. بعد از تکمیل مدارک مورد نظر سازمان نامه ای مبنی بر اجازه تأسیس شرکت و ثبت در اداره ثبت شرکتها را صادر می کند.
_ اعطای مجوز فعالیت پس از دریافت صدور مجوز تاسیس
پس از اعلام موافقت با تأسیس شرکت سرمایه گذاری، متقاضی باید در مهلت مقرر شرکت را به ثبت برساند و مستندات مربوطه را به سازمان تحویل دهد. بعد از ثبت نهاد مالی در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری، شرکت مدارک مورد نیاز برای ثبت را به سازمان ارایه می کند و چنانچه شرایط لازم را برای دریافت مجوز فعالیت داشت، مجوز فعالیت شرکت صادر می شود.
در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید.
کارشناسان "کیا ثبت" افتخار دارند با مشاوره تلفنی رایگان در خدمت شما عزیزان باشند.
شماره های تماس:

  • 88882588-021
  • 88888273-021
  • فکس:88879894-021

نشانی:تهران،میدان ونک،خیابان ولیعصر شمالی،کوچه شریفی،پلاک 55،واحد 13


Call Now