شرکت تجاری عبارتست از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجاری نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند.


تهران، به عنوان پایتخت ایران،مرکز فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری کشور به حساب می آید که امروزه به محل استقرار شرکت های بزرگ و کوچک تبدیل شده است. شرکت های ایرانی که مرکز اصلی آن ها در تهران است و همچنین شرکت های خارجی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری که مقر آن در تهران است به ثبت خواهند رسید.در این اداره،دفتر مخصوصی برای ثبت شرکت های خارجی خواهد بود و این شرکت ها باید در این دفتر به ترتیب تقاضا و در تحت نمره ترتیبی ثبت شوند.
در ادامه ضمن توضیح کامل در رابطه با نحوه ی ثبت شرکت ها،به مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود که مهم ترین انواع شرکت های تجاری می باشند،می پردازیم.
_ثبت شرکت سهامی خاص در تهران:
شرکت سهامی خاص،شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه آن منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام،محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.

 • مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص:

-کپی کارت ملی و شناسنامه ی کلیه اعضا
-امضای اقرارنامه
-اصل گواهی عدم سوپیشینه
-اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
-(تنظیم وکالتنامه بنام وکیل،چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود)
_ ثبت شرکت با مسوولیت محدود در تهران:
شرکت با مسئولیت محدود، رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.به موجب ماده 94 قانون تجارت ، شرکت با مسئولیت محدود،عبارت است از شرکتی که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود.در اسم شرکت باید عبارت"با مسئولیت محدود" قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد وگرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.

 • مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسوولیت محدود :

-کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی اعضا
-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
-امضای اقرارنامه
-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

 • مراحل ثبت انواع شرکت و موسسات غیرتجاری در تهران:

1-ابتدا با توجه به نوع شرکت،مدارک مورد نیاز را فراهم کنید.
2- سپس به سامانه ی اینترنتی  اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه فرمایید.( قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت)
3- اطلاعات خواسته شده را در سامانه تکمیل کنید.( اطلاعات و مشخصات مربوط به خودتان و هر متقاضی دیگر می بایست در این فرم درج شود.سپس نام و نوع شخص حقوقی ، مدت و زمان و نوع فعالیت، نشانی و محل شرکت، سرمایه شرکت، میزان سهام، تعداد شرکا و..)
4-در رابطه با انتخاب نام شرکت ، رعایت نکات ذیل الزامی است:

  • اسم انتخابی، دارای سابقه ثبت نباشد.
  • دارای معنا و مفهوم بوده و با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد.
  • واژه ی بیگانه نبوده و فارسی باشد.
  • لاتین نباشد.
  • در انتخاب نام حتماَ از می بایست از اسم خاص استفاده شود.
  • جهت تعیین نام شرکت حداقل تعداد سیلاب ها 3 سیلاب است.
  • از عنوان های دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر انتخاب نشود.

5- در مرحله ی بعد، چنانچه اطلاعات را درست وارد کرده اید پس از بازبینی نهایی بر روی گزینه پذیرش نهایی کلیک نمایید و تاییدیه ی پذیرش را اخذ و امضا نمایید.
6-در این مرحله، باید مدارک لازم را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال فرمایید.پس از ارسال مدارک، با دریافت کد پیگیری می توانید از طریق همین سامانه به راحتی  پیگیر کار خود باشید.
7.با ارسال مدارک،اگر مدارک تقدیمی کامل بود متصدی ثبت، پس از ثبت در دفتر و درج آن بر روی اظهارنامه نسبت به اخذ امضاء از متقاضی اقدام و متقاضی بعد از قید جمله:ثبت با سند برابر است"ذیل دفتر را امضا خواهد کرد.سپس کارشناس مربوطه، پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.
8.در آخرین مرحله  آگهی شرکت می بایست در روزنامه رسمی درج گردد.
لازم به توضیح است، چنانچه مغایرتی در هر یک از مراحل ثبت وجود داشته باشد روند کار متوقف خواهد شد.
چنانچه قصد دارید شرکت خود را به ثبت برسانید کارشناسان ما در "کیا ثبت" با چندین دهه سابقه ی درخشان،مستعدند شما را در تحقق اهدافتان  یاری رسانند.
شماره های تماس:

 • 88882588-021
 • 88888273-021

آدرس: تهران،میدان ونک،خیابان ولیعصر شمالی،کوچه شریفی،پلاک 55،واحد 13


Call Now