کشور ارمنستان از میان کشورهای همسایه ایران با وجود  تبادل فراوان اقتصادی و تجاری با ایران به عنوان یکی از مراکز مهم و قابل اعتماد سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار برای ایرانیان به شمار می آید و ثبت شرکت یکی از نخستین گامها در این راه می باشد. که با برداشتن این اولین قدم در این راه شما می توانید در بانک های این کشور افتتاح حساب نمایید و تجارت و کسب و کار خود را آغاز نمایید . توجه داشته باشید که با انتخاب یک موسسه و وکیل مناسب بدون حضور در کشور ارمنستان قادر به ثبت شرکت می باشید که در ادامه می توانند مشاور شما در گامهای بعدی در اداره مجموعه ثبت شده شما می باشد.

 

ثبت شرکت در ارمنستان در مدت زمان سه روز کاری انجام میپذیرد. ثبت شرکت در ارمنستان بدون حضور شما انجام قابل انجام می باشد.نیازی به سفر و هزینه اضافه و صرف زمان نداریم پس در انتخاب مشاور خود برای ثبت شرکت در ارمنستان دقت کنیم تا این امر به راحترین و مطمئن ترین راه محقق شود.

یکی از مهمترین نکات مثبت در انتخاب این کشور نزدیکی این کشور همسایه شمالی و دسترسی آسان زمینی و هوایی به این کشور می باشد همچنین از طریق افتتاح  حساب در این کشور می توانید مستر کارت و ویزا کارت دریافت نمایید و بعداز ثبت شرکت بدون محدودیت برای خود و اعضای خانواده اقامت کشور ارمنستان را دریافت می نمایید که داشتن این کارت اقامت علاوه برا این که شما را از حقوق شهروندی این کشور بهره مند می سازد راهی برای دریافت سریع تر و آسان ترویزای بسیاری از کشور ها می باشد

از مزایای ثبت شرکت در ارمنستان نکات زیر را می توان بر شمرد :

- روابط سیاسی و تجاری زیاد میان دو کشور بستر مناسبی را جهت را ه اندازی کسب و کارو تجارت پدید آورده است.

- نزدیکی جغرافییایی این کشور همسایه به کشور عزیزمان بسیاری از هزینه های جاری حمل و نقل و مراودات تجاری  را کم خواهد کرد.

- ثبت شرکت در این کشور با هزینه کم و بسیار سریع قابل انجام می باشد.

- دریافت اقامت بعد از ثبت شرکت به راحتی امکان پذیر می باشد.

- دریافت آسان ویزا از سایر کشورها با دریافت اقامت این کشور

- هزینه های ارزان زندگی و اداره شرکت

- امکان دریافت وام های تجاری و بازرگانی با بهره بسیار پایین

- با ثبت شرکت در این کشور شما در اولویت مزایده های تجاری خارجی قرار خواهید گرفت

- امکان گشایش lc بدون محدودیت

- شرایط استفاده از سرویسهای اینترنتی مالی بدون مشکلات تحریم همانند paypal

- امکان دریافت اعتبار credit از بانکها

- امکان مدیریت مالی و حساب بانکی شرکت از ایران از طریق اینترنت بانک قدرتمند با قابلیت جابجایی و حواله ارزی به سراسر دنیا

- امکان مدیریت شرکت از ایران بدون نیاز به حضور دائمی در ارمنستان

 

مراحل ثبت شرکت در ارمنستان:

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت ارمنستان:

 

آدرس حقوقی

برای شروع شما می بایست محلی را جهت فعالیت اقتصادی انتخاب کرده و سندی را به عنوان توافق نامه تنظیم نمایید (مابین صاحب شرکت و مالک ملک ) و آدرس این محل را به عنوان آدرس حقوقی در اسناد شرکت ثبت نمایید.در مرحله بعد با در دست داشتن اسناد مربوط به اداره کاداستر مراجعه نمایید.

گام بعدی انتخاب نامی مناسب:

بعد از انتخاب 5 یا 6 نام مناسب به اداره ثبت دولتی (رجیستر) مراجعه می نمایید .پس از ارائه این اسامی از سوی شما مجموعه مربوطه نام انتخای شما را بررسی می نماید و در صورت تطابق با قوانین و عدم ثبت از سوی مجموعه دیگری نام انتخاب و ثبت می گردد همچنین اساسنامه نیز با مشاوره و درخواست صاحب شرکت تاسیس می شود.

 

گشایش حساب بانکی و صدور گواهی های بانکی

در این مرحله شما ملزم به افتتاح حساب به نام شرکت در یکی از بانکهای کشور ارمنستان می باشید بعد ازاین از بانک مورد نظر تقاضای صدور برگ گواهی می نمایید این برگه ها شامل: برگ گواهی مبنی بر واریز میزان سرمایه اولیه که 50.000 درام ارمنستان می باشد و برگه دوم مربوط به تمامی واریزهای انجام شده به حساب بانک می باشد . توجه داشته باشید که ارائه این برگه ها جهت ثبت شرکت در ارمنستان ضروری می باشد.

 

دریافت و ارائه روادید اقامت در ارمنستان

شایان ذکر می باشد که اگر به عنوان یک خارجی مایل به ثبت شرکت و مدیریت آن در کشور ارمنستان می باشید ملزم به طی مراحل قانونی دریافت اقامت یک ساله این کشور می باشید در غیر این صورت مدیر شرکت می بایست یک ارمنی باشد .(برای ثبت شرکت در این کشور حدود 12 هزار درام به صورت عوارض دولتی پرداخت می شود)

 

مرحله نهایی ثبت شرکت در اداره ثبت دولتی ارمنستان: 

در مرحله نهایی با در نظر گرفتن تعداد( از یک نفر تا ....) و مشخصات سهام دارن و مشخصات آنها و همچنین تفکیک میزان سهم هر کدام با در دست داشتن مدارکی که در بالا اشاره شد به اداره ثبت دولتی مراجعه می نمایید و اساسسنامه شرکت را تنظیم مینمایید و همانطور که اشاره شد در صورتی که مدیر و سهام داران افرادی خارجی باشند ارائه ترجمه رسمی گذر نامه ضرورری می باشد.

 


Call Now