می توان مزایای بسیاری را ازایجاد روابط نزدیک کاری و تبادل اقتصادی با کشورهای همسایه بویژه کشور همسایه ترکیه را بر شمرد ، در ابتدا امکان بر قراری روابط تجاری آزاد با کشورهای دیگر و ضمنا بانک های کشور ترکیه بستر مناسبی جهت نقل و انتقال پول به سراسر دنیا فراهم می آورد(به طور کلی این کشور پل ارتباطی مناسبی با همه کشورها می باشد) .

از سوی دیگر کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهایی که در سالهای اخیر رشد اقتصادی مناسبی داشته است مرکز مهمی و قابل توجهی برای تجار و فعالان اقتصادی می باشد(کشور ترکیه مکان مناسبی برای انواع فعالیت اقتصادی می باشد).

 

همچنین با ثبت شرکت در کشور ترکیه می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید ، این اقامت در ابتدا به صورت موقت 3 ساله می باشد و بعد از 5 سال اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت می کنید که با در دست داشتن این پاسپورت می توانید به 90 کشور دنیا بدون داشتن ویزا سفر کنید .

در ابتدا باید بدانید که ثبت شرکت در کشور ترکیه بسیار آسان می باشد و همچنین با ثبت شرکت در این کشور شما امکان افتتاح حساب بانکی در این کشور را خواهید داشت .

در ادامه به برخی از مزایای ثبت شرکت در کشور ترکیه می پردازیم :

1- برای ثبت شرکت در ترکیه نیازی به معرفی شریک ترک نمی باشد (به طور مثال برای ثبت شرکت در امارات معرفی شریک شهروند امارات ضروری می باشد که مشمول پرداخت هزینه های گزاف می باشد)در کشور ترکیه معرفی حساب دار ترک کافی می باشد .

2- هزینه ثبت و همچنین نگه داری شرکت در کشور ترکیه از بسیاری از کشورهای دیگر کمتر و مرقوم به صرفه تر می باشد.

3- دولت کشور ترکیه مالیات را بر اساس درآمد دریافت می کند و نیازی به پرداخت هزینه ثابت نمی باشد .

3- شما برای انجام بسیاری از فعالیت های اقتصادی در ترکیه می توانید شرمت ثبت کنید مانند حتی تاسیس رستوران ویا خرید و فروش ملک . 

4- در مرحله نهایی باید گفت که کشور ترکیه به جهت هزینه های روز مره زندگی از بسیاری کشورهای مشابه ارزان تر می باشد .

ثبت شرکت در کشور ترکیه:

ثبت شرکت در این کشور کمی با ایران متفاوت است .در ترکیه امکان ثبت شرکت هایی می باشد که از قانون تجارت ترکیه تبعیت می کند و فاقد شخصیت حقوقی می باشد. انواع دیگر شرکت که کمابیش مانند شرکت های ایرانی می باشند تابع قانون تجارت ترکیه هستند که البته اکثر تجار و فعالان اقتصادی ایرانی مایل به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشند که در اینجا توضیح خلاصه ایی از این نوع ارائه می شود:

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری ترکیه :

در مناطق آزاد تجاری ترکیه شرکتهای صنعتی قابل ثبت می باشد در این شهرک ها زمین به قیمت بسیار مناسب ارائه می شود و همچنین می توانید جهت ساخت سوله و استخدام کارمند وکارگر از دولت تسهیلات ویژه دریافت نمایید قابل توجه است که این نوع شرکت فقط برای امور تولیدی و صادراتی می باشد که صادرات کالا باید با نام کشور ترکیه انجام شود.

 

ثبت شرکت در مناطق اروپایی ترکیه :

با ثبت این نوع شرکت شما مجوز فعالیت قانونی در ترکیه را دریافت می نمایید که طبعا می توانند در بانک های این کشور افتتاح حساب نمایید و برای در یافت اقامت اقدام نمایید برای این کار لازم است پس از ثبت شرکت دو نفر کارمند داشته باشید و آنها رابیمه نماییدو البته مالیات فعالیت تجاری در ترکیه را به موقع پرداخت نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه:

1-ارائه اصل پاسپورت هر یک از شرکاء ( با اعتبار بیشتر از 6 ماه )

2- دو قطعه عکس ( رنگی –کیفیت بالا – زمینه روشن)

3-معرفی چند اسم انتخابی برای شرکت

4-توضیح زمینه فعالیت شرکت

5-تعیین و ارائه درصد سهام هرکدام از شرکاء شرکت

6- انتخاب مدیر شرکت از شرکاء

7-معرفی آدرس دفتر شرکت در ترکیه

8- حداقل سرمایه 10000 لیر ترکیه

((در صورت تمایل تنظیم وکالتنامه به نام شخص معرفی شده از سوی شرکت کیا ثبت ))

 

 

 


Call Now