تمامی کارآفرینان و صاحبان مشاغل برای راه اندازی کسب و کار نیاز به ثبت شرکت دارند. اما اولین چیزی که قبل از تکمیل ثبت شرکت با مسئولیت محدود به ذهن مخاطبان می رسد، هزینه ثبت شرکت است. شاید سوالی که به عنوان یک مدیر بازرگانی به ذهن متبادر می شود این باشد که ثبت شرکت در سال 1401 چقدر هزینه دارد. در این مقاله هزینه ثبت شرکت در سال 1401 به عنوان کارآفرین یا استارت آپ معرفی می شود.

 

یکی از مهم ترین مواردی که باید برای هزینه ثبت شرکت بررسی کرد این است، که به طور کلی هزینه حق الثبت شرکت بسته به شرایط و سال به سال در نوسان است. به همین دلیل هر زمان که شرکتی را ثبت می کنید باید آخرین نرخ ها را بررسی و ارزیابی کنید تا بهترین لیست ممکن از هزینه های ثبت شرکت را به دست آورید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای درج آگهی در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار علاوه بر هزینه های درج شده باید مبلغی را به حساب اداره مربوطه واریز کنید و مبلغ دیگری را نیز پرداخت کنید. این باعث افزایش هزینه ثبت شرکت شما می شود.

تعرفه ثبت شرکت در ایران

همانطور که قبلا گفتیم، میزان هزینه ثبت شرکت در سال 1401 بسته به شرایط مختلف متفاوت است. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشت، این است که با کمک موسسات حقوقی فعال در زمینه ثبت شرکت، دیدی جامع و کامل از این هزینه ها و شرکت های موجود در رده بندی داشته باشید.

مدت زمان و هزینه های ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت در سال 1401، لیست هزینه ها:

زمان و هزینه ثبت شرکت در سایت ثبت شرکت کمتر از یک هفته می باشد. ممکن است بگویید که ثبت شرکت کار بزرگی نیست. اما هر مرحله و هر کاری به مهارت بالایی نیاز دارد. فقط افراد حرفه ای با تجربه و افرادی که در بالای بازار کار هستند می توانند بهترین نوع شرکت را برای شما ثبت کنند.

مهم ترین مرحله ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت شامل مراحلی از قبیل انتخاب نوع شرکت، سرمایه ثبت شده مورد نیاز، عضویت در هیئت مدیره، نهایی شدن امور انجمن، اظهارنامه، صورتجلسه های مختلف منتج شده، ثبت شرکت کاری دشوار و در عین حال تخصصی است. به شما توصیه می کنیم که مرحله اصلی ثبت شرکت، انتخاب نوع شرکت می باشد. تحربه و کمک یک متخصص مجرب در این زمینه را به شما توصیه می کنیم. شرکت را با دقت انتخاب کنید تا از ثبت آن خوشحال و راضی باشید.

 

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در سال جدید

سرمایه و سهام این شرکت در بورس یا اوراق بهادار قابل عرضه نیست. با این حال، سهامداران آن می توانند به راحتی سهام شرکت را خریداری و به دیگران بفروشند. همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت ثبت شرکت متفاوت است. قیمت ثبت شرکت خاص در تهران با سهام نیز از این قاعده مستثنی نیست. سایت های مختلف معمولا از شما می خواهند که ابتدا مشخصات را به همراه یک تماس تلفنی و ایمیل شخصی ارسال کنید و سپس درخواست قیمت ثبت شرکت را برای مدیر سایت ارسال کنید. سپس، پس از یک زمان نامعلوم، اما معمولا اگر در همان روز به شما پاسخ دهند. این یک فرآیند خسته کننده و زمان بر است.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سال 1401

یک شرکت با مسئولیت محدود برای کار حداقل دو نفر تاسیس می شود. هر یک از شرکا مسئول پرداخت بدهی قابل پرداخت به شرکت در حدود سرمایه شرکت است. شرکت های با مسئولیت محدود نمی توانند اوراق بهادار منتشر کنند. این شرکت پس از شرکت سهامی خاص یکی از  پرطرفدارترین انواع شرکت های بازرگانی ثبت شده در ایران می باشد. لیست هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود مانند شرکت سهامی خاص به عوامل مختلفی از جمله تعداد اعضا و سرمایه ثبت شده بستگی دارد.

ارزان ترین روزنامه ثبت شرکت کدام است؟

هزینه روزنامه ای که آگهی شرکت را تبلیغ می کند با روزنامه ای که برای ثبت شرکت در روزنامه ای که به طور گسترده در ایران توزیع می شود، متفاوت است. روزنامه هایی مانند اقتصاد مردمی، تعاون ملی، حمایت، اقتصاد بزرگ، وطن امروز، پیام زمان، امتیاز، پیک سبز، هنرمند، پیک ایلام معمولا از ارزان ترین روزنامه های ثبت شده هستند.

سخن پایانی

درواقع هدف از این مقاله آشنایی با تعرفه ها و هزینه های ثبت شرکت در سال 1401 بود. توصیه می کنیم جهت ثبت شرکت به دلیل اینکه یک کار کاملاً تخصصی است، با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید شرکت خود را به راحتی ثبت کنید.


Call Now