در حال حاضر ثبت شرکت ها چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری به یکی از دغدغه های اصلی صاحبان شرکت ها و مشاغل تبدیل شده است. چرا که ثبت یک شرکت تاثیر بسیار زیادی در دستیابی به موفقیت و پیشرفت  یک شرکت داشته و مزایای فراوانی به دنبال دارد. اما به دلیل گسترش امور به صورت آنلاین و اینترنتی، انجام این کار نیز به این صورت محبوبیت بیشتری دارد. و شاید افراد بیشتر تمایل به انجام کار های خود به صورت اینترنتی داشته باشند تا از مزایای آن مانند صرفه جویی در وقت و هزینه بر خوردار شوند. در این مطلب ما قصد داریم تا درباره ثبت شرکت آنلاین و اینترنتی مطالبی را عنوان نماییم.

 

شرایط لازم برای ثبت شرکت اینترنتی

به طور کلی ثبت یک شرکت به هر شکلی نیازمند رعایت برخی ضوابط و شرایط است. معمولاً این شرایط در سایت های مربوطه به تفصیل بیان شده است. برای ثبت شرکت به صورت آنلاین  اینترنتی نیز شرایطی وجود دارد. بعد از بررسی مدارک و تقاضانامه ی ثبت شرکت، توسط کارشناسان، اگر مشکلی وجود نداشته باشد، مراحل اداری طی شده و بعد از ثبت رسمی شرکت بصورت قانونی امکان شروع فعالیت وجود دارد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت آنلاین

مدارک و قوانین لازم جهت ثبت شرکت آنلاین به این شرح است که باید دو نسخه از اساسنامه ی شرکت،  اظهار نامه، صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین شرکت، صورتجلسه  اعضای هیات مدیره و ارائه آگهی دعوت مجمع موسسین کپی شناسنامه مدیران شرکت و یک گواهی بانکی که نشان دهنده واریز حداقل 35 % سرمایه شرکت باشد، ارائه گردد. ونیز  لازم به ذکر است که بطور کلی مدارک لازم برای ثبت شرکت به صورت آنلاین با مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به صورت حضوری  یکسان می باشد.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت اینترنتی به صورت خلاصه

به طور خلاصه برای ثبت یک شرکت آنلاین باید به سایت مربوط به اداره ثبت شرکت مراجعه کرده و ابتدا نسبت به تکمیل فرم پذیرش درخواست خود اقدام نمود. این اطلاعات عموماً شامل اطلاعات شخصی، نام و نشانی شرکت، فعالیت شرکت، سرمایه شرکت، معرفی شرکا و ... است. همچنین می بایست قوانین شرکت خود را نیز در آن درج نمایید. اگر بخواهیم ادامه شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت را به صورت خلاصه بیام نماییم، این موارد به شکل زیر خلاصه می شود:

  • کسب اطلاعات لازم از طریق صحبت با کارشناسان امور ثبت شرکت
  • مراجعه حضوری و برآورد کلی هزینه ها
  • عقد قرارداد و ارائه مدارک خواسته شده
  • انتخاب یک نام برای شرکت و ثبت موقت شرکت
  • دریافت مجوز نهایی برای ثبت شرکت

نکته مهمی نیز که باید در این جا در نظر بگیرید این است که شما می بایست نوع شرکت خود را اععم از شرکت های سهامی، شرکت های مختلط غیر سهامی، شرکت های تضامنی، شرکت های تعاونی، شرکت های با مسئولیت محدود و ... را مشخص نمایید.

مزایا ثبت یک شرکت به صورت آنلاین و اینترنتی

روش سنتی ثبت برند با مراجعه افراد به اداره ثبت شرکت ها و دریافت لیست مدارک لازم شروع می گردید. و در ادامه با تهیه حجم انبوهی از مدارک و کپی ها به صورت دستی، مراجعات متعدد و ... انجام می پذیرفت. که هر کدام ازین موارد سختی ها و مشکلات خود را به همراه داشت. اما در حال حاضر نیازی به این گونه مراجعات وجود ندارد. این موضوع یعنی ثبت یک شرکت به صورت آنلاین و اینترنتی مزایای زیادی دارد که برخی از مهمترین آن ها به شرح زیر است:

  • صرفه جویی در زمان
  • صرفه جویی در هزینه ها
  • مراجعه کمتر به سازمان های مربوطه
  • کمتر شدن امکان اشتباهات در موارد ثبتی

حرف آخر

در دوران امروزه که فضای مجازی بستر تمامی فعالیت ها شده است، انجام کارهای مربوط به کسب و کار به صورت اینترنتی نیز جایگزین فعالیت های سنتی و قدیمی شده است. ثبت یک شرکت به صورت آنلاین و اینترنتی نیز از این قاعده مستثنی نیست چرا که این کار به صورت کاملاً اینترنتی و مجازی قابل انجام است. در این مطلب مواردی را که برای این موضوع باید در نظر گرفت و نسبت به آن ها اقدام نمود را مطرح نمودیم. با مطالعه این موارد می توان به راحتی نسبت به ثبت یک شرکت به صورت آنلاین و اینترنتی اقدامات لازم را به عمل آورد.


Call Now