امروزه خیلی از از افراد برای انجام کارهای مربوط به مشاغل و کسب و کار های خود اقدام به ثبت شرکت می نمایند. چرا که ثبت شرکت ها در نهایت از مزایا و بازخورد های فراوانی در جهت موفقیت شغلی برخوردار است.  یکی از مراحل مهم ثبت شرکت تعیین نام مناسب برای آن شرکت است. در این راستا باید توجه نمود که می بایست از نمونه نام های مجاز برای ثبت شرکت استفاده کرد. در این مطلب ما قصد داریم به معرفی ویژگی های نمونه نام ها در جهت سهولت استفاده از آن ها و تعیین نام شرکت به طور صحیح بپردازیم.

ثبت شرکت چه مزایایی دارد؟

به طور کلی برای انجام فعالیت های تجاری بهتر است اقدام به ثبت شرکت شود تا بدین وسیله از مزایای مختلفی بهره مند شوید. برخی از این مزایا به شرح زیر می باشند:

 • ثبت شرکت باعث به وجود آمدن سابقه برای آن شرکت خواهد شد.
 • ثبت یک شرکت موجب انجام فعالیت ها به صورت قانونی خواهد گردید.
 • همچنین با ثبت شرکت می توان به دریافت نمایندگی های مختلف برای شرکت خود اقدام نمود.
 • با ثبت شرکت می توان از وام ها و تسهیلات بانکی به راحتی استفاده کرد.
 • با انجام این کار می توان از مدیریت و ساماندهی بهتری در جهت نظم دهی فعالیت های شرکت برخوردار بود.
 • همچنین از دیگر مزایای این موضوع می توان به امکان شرکت در مناقصات و مزایدات دیگر شرکت ها اشاره کرد.
 • برخورداری از نام ثبت شده شرکت ها باعث به وجود آمدن اعتماد بیشتر برای افراد و نهاد های دولتی و غیر دولتی خواهد شد.

ثبت شرکت با استفاده از نام های مجاز

 انتخاب نامی مناسب برای شرکت یکی از مراحل مهم در ایجاد شرکت ها می باشد. امروزه ترکیبات متنوع و فراوانی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان نامی زیبا و شکیل برای شرکت خود انتخاب نمود. شایان ذکر است که انتخاب یک اسم مناسب تاثیر بسزایی در موفقیت یک کسب و کار دارد. به عنوان مثال می‌بایست از نام‌های پیچیده و طولانی پرهیز نمود چرا که نام ‌های آسان و ساده به راحتی در خاطرها سپرده شده و موفقیت بیشتری را در طول زمان خواهد داشت.

نمونه نامه های مجاز برای ثبت شرکت از چه ویژگی‌هایی برخوردار هستند؟

 همانگونه که اشاره شد نام های مجاز برای ثبت شرکت باید دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشند که با استفاده از آن‌ها بتوان در جهت مدیریت شرکت گام های موثری را برداشت. برخی از این ویژگی‌ها به شرح زیر است:

 • در وهله اول نام یک شرکت نباید تکراری باشد و این نام می بایست منحصر به فرد باشد.
 • نام یک شرکت باید از ریشه فارسی برخوردار باشد.
 • اگر نیاز به کار بردن اعداد در نام شرکت بود باید آنها را به صورت حروف نوشته شود.
 • در طراحی نام شرکت نباید از ترکیب هایی که به نوعی بیانگر سازمان های دولتی می باشد، مانند پتروشیمی، سپاه، بسیج، بنیاد ایثارگران و غیره استفاده نمود.
 • نام شرکت در ایران نباید لاتین باشد.
 • از حروف اول چندین کلمه به صورت مخفف نباید در نام شرکت استفاده نمود.
 • نام شرکت نباید با شئونات اسلامی منافاتی داشته باشد.

اهمیت انتخاب نام های مجاز برای شرکت

 به طور کل انتخاب یک نام مناسب برای شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چه این نام خاص تر و زیباتر باشد به مراتب مزایای بیشتری نیز در پی خواهد داشت.

انتخاب یک نام صحیح می‌تواند باعث پیشرفت در کسب و کار شده و بر عکس اشتباه در انتخاب یک نام مناسب باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی در این حوزه خواهد شد.  یک نام مناسب برای شرکت باید علاوه بر معرفی نوع فعالیت شرکت، باید دارای خواص بازاریابی و جذب مخاطب نیز باشد.

حرف آخر

 همانگونه که مشاهده نمودید انتخاب یک اسم مناسب برای شرکت از موضوعات مهم در ثبت یک شرکت است.  در این مطلب ما به معرفی مزایای انتخاب نام مجاز برای شرکت پرداخته و توضیحاتی درباره این که این نام ها می بایست از چه ویژگی هایی برخوردار باشند ارائه نمودیم. در پایان  پیشنهاد می گردد که با استفاده از لغت نامه های معتبر فارسی نام های اصیل ایرانی بسیار زیبا و جذابی را برای شرکت خود انتخاب نمایید.

همچنین یادآور می شود که خلاقیت در در هر کاری مانند انتخاب نام برای شرکت و نیز داشتن اطلاعات کافی در این خصوص می تواند به موفقیت هر چه بیشتر در این امر منجر گردد.


Call Now