برند سازی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در سال های اخیر اهمیت و رشد چشمگیری پیدا کرده است و همین مسئله باعث شده تا امروزه اکثر افراد در رابطه با تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت ها سوال بپرسند و فعالین حوزه برندسازی و برندینگ نیز بیان کنند که اگر شرکتی به صورت رسمی و قانونی به ثبت نرسیده باشد شانس موفقیت آن به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت پرداخته و بیان کنیم که انجام این فرایند چه مزایایی را برای شرکت ها به همراه خواهد داشت. پس با ما همراه باشید در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت کنیم.

 

علت تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت چیست؟

پس از معرفی و بررسی این مسئله که تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت بسیار زیاد است، ممکن است بسیاری از افراد این سوال را مطرح کنند که چرا امروزه شاهد افزایش تاثیر ثبت کردن یک برند در موفقیت شرکت هستیم؟

 به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که بی شک اولین و اصلی ترین مرحله به منظور انجام فرآیندهای برندسازی و برندینگ، ثبت کردن یک علامت تجاری است. در واقع اگر شما یک برند رسمی ثبت شده و قانونی نداشته باشید انجام فرآیندهای مربوط به برند و برندسازی برای آن عملاً کاری بیهوده است، چرا که ممکن است پس از پرداخت هزینه های بسیار زیاد برای طی کردن مراحل برندسازی، به دلیل ثبت نشدن نام تجاری و برند شما، به دلایل مختلف این نام و نشان تجاری را از دست داده و دیگر نتوانید از آن استفاده کنید.

به همین دلیل اگر به دنبال آن است تا اقدام به طی کردن مراحل برندسازی کنید و علامت تجاری خود را رشد داده و نسبت به رقبا آن را در بین مصرف کنندگان محبوب کنید، لازم است تا حتماً به تاثیر ثبت علامت تجاری در موفقیت شرکت نگاهی انداخته و در رابطه با این مسائل دانش خود را افزایش دهید.

مزایا ثبت برند چیست؟

پس از آن که شما را با تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت آشنا کردیم، بهتر است تا به این مسئله بسیار مهم بپردازیم که مزایای ثبت برند چیست و طی کردن مراحل ثبت علامت تجاری چه مزایا و فوایدی برای شرکت و کسب و کار خواهد داشت. در همین راستا اگر بخواهید شما را با این مزایا آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان فعالیت قانونی

قوانین ثبت برند : در وهله اول موضوع حائز اهمیت و لازم به ذکر آن است که به صورت کلی اگر برند شما به شکل رسمی و قانونی به ثبت نرسیده باشد، فعالیت شما نیز قانونی نخواهد بود و در صورت بروز مشکل، قوانین مربوط به کسب و کارها و شرکت ها از شما حمایت نخواهند کرد. به همین دلیل لازم است تا به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید.

ایجاد تمایز در میان رقبا

مهم ترین مزیت ثبت برند آن است که شما با انجمن فرآیند ثبت برند می توانید اقدام به ایجاد تمایز بین محصولات و خدمات خود با سایر رقبا کنید. در واقع شما اگر بهترین محصول موجود در بازار را نیز تولید کرده اما مشتریان شما نتوانند محصول شما را به نسبت سایر رقبا ها تشخیص داده و آن را انتخاب کنند، به هیچ عنوان در کسب و کار خود موفق نخواهید شد. در واقع ایجاد تمایز به عنوان یکی از عوامل تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت شناخته می شود.

گسترش کسب و کار

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما با انجام فرآیندهای مربوط به ثبت برند و رسمی کردن علامت تجاری خود می توانید برای گسترش کسب و کارتان اقدام کنید. به منظور بررسی این موضوع بسیار مهم باید گفت که اگر برند شما به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسد، امکان جذب سرمایه گذار، اعطای نمایندگی، ایجاد دارایی، دریافت وام و سرمایه و... را خواهید داشت. در واقع ثبت برند به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به طرز چشمگیری گسترش داده و باعث رشد فوق العاده آن شوید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با تاثیر ثبت برند در موفقیت شرکت آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه ثبت علامت تجاری می تواند به شما کمک کند تا کسب و کارتان را رشد داده و آن را وارد فضای جدیدی کنید.


Call Now