افرادی که قصد دارند تا اقدام به ثبت برند کنند، به عنوان یکی از فرآیندهای بسیار مهم لازم است تا اقدام به استعلام ثبت برند کرده و پس از آن که متوجه شدند که آیا برندی با نام مورد نظر آن ها قبلا به ثبت رسیده یا خیر، در نهایت قادر خواهند بود تا برند خود را به ثبت برسانند.

در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که چگونه می توان اقدام به استعلام ثبت برند کرد و به منظور رسیدن به این هدف بسیار مهم باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کامل را ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله پرداخته ودرمورد آن صحبت کنیم.

 

استعلام ثبت برند از طریق سایت مرکز مالکیت معنوی

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا اقدام به بررسی و استعلام برند ثبت شده کنید، کمک گرفتن از سایت مرکز مالکیت معنوی است. در واقع بر اساس قوانین تجارت در داخل کشور اگر فردی بخواهد برند خود را به صورت رسمی به ثبت برساند، باید به سراغ سایت مالکیت معنوی رفته و از طریق این وب سایت برند خود را به ثبت برساند.

این مسئله باعث شده تا این سایت اطلاعات کاملی در رابطه با تمامی برندهای ثبت شده را در خود داشته باشد.

به منظور انجام این فرایند شما می توانید به سراغ سایت iripo.ssaa.ir رفته و از طریق بخش جستجوی این سایت اقدام به استعلام برند کنید. شما می توانید در این وب سایت اطلاعات مختلفی در مورد برند مورد نظر خود را جستجو کرده و از طریق آن بررسی کنید که آیا برند مورد نظر شما به ثبت رسیده است یا خیر؟ پس از طی کردن این مراحل شما به دو نتیجه مختلف می رسید.

در صورتی که برند مورد نظر شما از قبل به ثبت رسیده باشد، اطلاعات مربوط به آن برند به شما ارائه داده خواهد شد. همچنین اگر برندی که قصد ثبت آن را دارید در این سایت قرار نداشته باشد، این به آن معنا است که تا به حال شخصی اقدام به ثبت برند مورد نظر شما نکرده و شما می توانید به راحتی مراحل مربوط به ثبت برند را طی کنید.

استعلام ثبت برند با استفاده از روزنامه رسمی

به منظور ثبت برند یکی از مهم ترین و آخرین گام هایی که باید طی شود، بحث درج آگهی در روزنامه رسمی است. به همین منظور امروزه شاهد ثبت اطلاعات برندهای مختلف در روزنامه رسمی هستیم. به همین دلیل شما می توانید به منظور استعلام برند ثبت شده به سراغ وب سایت www.rrk.ir  رفته و از طریق این وب سایت که مخصوص روزنامه رسمی است اقدام به استعلام برند مورد نظر خود کرده و بررسی کنید که آیا برند مورد نظر شما به صورت قانونی به ثبت رسیده است یا خیر؟ پس از طی کردن این مراحل است که اگر برند مورد نظرتان به ثبت نرسیده باشد، می توانید مراحل مربوط به ثبت آن را طی کرده و به هدف تان دست پیدا کنید.

سریع ترین روش استعلام ثبت برند

اگر قصد دارید تا در سریع ترین زمان ممکن بررسی کنید که آیا برند مورد نظر شما به ثبت رسیده یا خیر، می توانید به سراغ موسسات حقوقی فعال در حوزه ثبت برند بین المللی رفته و از این موسسات کمک بخواهید.

در واقع این موسسات حقوقی می توانند در سریع ترین زمان ممکن وضعیت برند مورد نظر شما را بررسی کرده و بیان کنند که وضعیت این برند از نظر مراحل ثبت چگونه است. توجه به این نکته بسیار مهم به شما کمک می کند تا با استفاده از موسسات حقوقی به سریع ترین شکل ممکن به اقدام به استعلام نام برند مورد نظر خود کنید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با روش های استعلام ثبت برند آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می توانید به راحتی اقدام به استعلام برند مورد نظر خود کنید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب دید جامع و کاملی در رابطه با این فرایند داده و به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن به فرآیندهای مربوط به استعلام برند را انجام دهید.


Call Now