اگر قصد دارید تا اقدام به ثبت یک شرکت کنید، به منظور انجام این فرایند لازم است تا به قوانین و مقررات ثبت شرکت تجاری توجه داشته باشید و با بررسی قوانین و مقررات ثبت شرکت تجاری به بهترین شکل ممکن این فرآیند را انجام دهید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این قوانین انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کامل را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم.

 

ماده های قوانین و مقررات ثبت شرکت تجاری

در راستای بررسی قوانین و مقررات ثبت شرکت تجاری باید به این نکته اشاره کنیم که امروزه ماده های مختلفی به منظور انجام این فرآیند وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. این قوانین و مقررات شامل موارد زیر می شوند:

  • هر شرکتی که در ایران تاسیس و تشکیل بشود و مرکز اصلی آن در ایران باشد، به عنوان شرکت ایرانی محسوب است.
  • هر شرکت خارجی برای این که به وسیله شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران بپرداز، باید در مملکت اصلی خود به عنوان شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران نیز به ثبت رسیده باشد.
  • اشخاصی که به عنوان نماینده یا مدیریت شعبه شرکت خارجی در ایران فعالیت می کنند، در صورتی که قبل از انقضاء موعد مقرر اقدام به تقاضای ثبت نکنند، به تقاضای مدعی العموم بدایت و به حکم محکمه محکوم به جزای نقدی می شوند.
  • تغییرات راجع به نمایندگان شرکت و یا مدیران آن باید به اداره ثبت اسناد ارسال شود.
  • شرکت های بیمه اعم از ایرانی و خارجی و تابع نظام نامه هایی خواهند بود که از طرف وزارت مربوطه تنظیم می شود.
  • برای اجرای این قانون از طرف وزارت مربوطه نظامنامه های مشخصی تنظیم می شود که در نظامنامه ها باید راجع به مسایل مختلف تعیین تکلیف صورت گیرد.
  • حقوق ثبتی برای ثبت شرکت ها و موسسات اعم از ایرانی و خارجی مطابق قوانین مشخص شده و تعرفه انجام می پذیر.
  • نماینده هر شرکت خارجی یا مدیر شعبه آن که بر خلاف ماده مشخص شده اقدام به انجام کاری کند، از قوانین تخطی کرده و مطابق ماده مشخص شده در قانون محکوم به جزای نقدی خواهد شد. در مورد شرکت های داخلی نیز به این شکل است که کسانی که مکلف به تقاضای ثبت شرکت هستند و در موعد قانونی اقدام به انجام این فرآیند نکنند، مطابق ماده قانون محکوم به جزای نقدی خواهند شد.

بهترین روش ثبت شرکت تجاری

همان طور که مشاهده می کنید، به منظور ثبت شرکت تجاری شاهد قوانین مختلفی هستیم. در همین راستا پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا شرکت خود را به ثبت رسانده و به صورت قانونی در این فضا فعالیت کنید، به سراغ موسسات حقوقی بروید که در حوزه ثبت شرکت فعالیت می کنند. این موسسات حقوقی به شما کمک می کنند تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید مراحل ثبت شرکت خود را طی کرده و در نهایت کسب و کارتان را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این موسسات حقوقی با داشتن نیروهای خبره و متخصص می توانند در سریع ترین زمان ممکن و بدون کمترین چالش خاصی مراحل و فرآیندهای مربوط به ثبت شرکت تجاری را انجام داده و این امکان برای شما به وجود بیاورند تا در نهایت بتوانید به راحتی شرکت خود را به ثبت رسانده و از مزایای آن بهره مند شوید.

به همین دلیل است که امروزه افراد بسیار زیادی به منظور ثبت شرکت به سراغ این موسسه ها رفته و از آن ها کمک می گیرند. چرا که اگر تجربه خاصی در این حوزه نداشتید باشید، به منظور طی کردن مراحل ثبت ممکن است با چالش های مختلفی مواجه شوید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با قوانین ثبت شرکت تجاری آشنا کرده و بیان کردیم که به منظور ثبت کردن شرکت خود باید به چه مواردی توجه داشته باشید. در صورتی که قصد دارید تا شرکت خود را به ثبت برسانید، لازم است تا حتماً قوانین و مقررات ثبت شرکت تجاری را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا با دید جامع و کامل بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید.

 

Call Now