اگر قصد دارید تا اقدام به استعلام ثبت شرکت کرده و بررسی کنید که آیا یک شرکت به صورت رسمی و قانونی به ثبت رسیده یا خیر، می توانید از روش ها و تکنیک های مختلفی به منظور رسیدن این هدف استفاده کرده و وضعیت ثبت شرکت مورد نظر خود را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش های استعلام ثبت شرکت آشنا کرده و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بسیار مهم بپردازیم.

 

استعلام ثبت شرکت با استفاده از سامانه شناسه ملی شرکت

افرادی که قصد دارند تا اقدام به ثبت شرکت کنند، باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشند که امروزه به منظور طی کردن مراحل ثبت شرکت لازم است تا اطلاعات شرکت شما در سایت شناسه ملی شرکت ها به صورت رسمی به ثبت برسد.

در صورتی که این فرآیند بسیار مهم انجام نشود فرایند ثبت شرکت شما به نتیجه نمی رسد. در نتیجه اگر بخواهید اقدام به استعلام ثبت شرکت کرده و بررسی کنید که آیا شرکت مورد نظر شما به ثبت رسیده یا خیر می توانید به سراغ این وب سایت بروید. سامانه ثبت شناسه ملی شرکت ها علاوه بر این که به شما اجازه استعلام ثبت شرکت را می دهد، این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید اطلاعات مختلفی در رابطه با هر یک از شرکت ها به دست بیاورید. اگر قصد دارید تا این اطلاعات را کسب کنید لازم است به سراغ سایت ilenc.ssaa.ir رفته و از طریق جستجوی پارامترهای مختلفی مثل شناسه ملی، شماره ثبت، نام شخص و... بررسی کنید که آیا شرکت مورد نظر شما به صورت رسمی به ثبت رسیده یا خیر.

کسب اطلاعات از شرکت ثبت شده

پس از بررسی روش استعلام ثبت شدن شرکت، ممکن است این سوال بسیار مهم برای شما مطرح شود که چگونه می توان اطلاعات مختلفی در رابطه با هر یک از شرکت های ثبت شده به دست آورد. به منظور بررسی این مسئله بسیار مهم باید گفت که امروزه سایت شناسه ملی شرکت ها اطلاعات مختلفی را در رابطه با هر یک از شرکت های ثبت شده به شما ارائه می دهد. این اطلاعات شامل موارد زیر می شود:

 • ثبت کننده شخص حقوقی
 • شناسه ملی شخص حقوقی
 • تاریخ تاسیس شخص حقوقی
 • تاریخ آخرین بروز رسانی
 • نام کامل شخص حقوقی
 • نوع شخص حقوقی
 • شماره ثبت شخص حقوقی
 • اداره کل ثبت کننده
 • واحد ثبتی ثبت کننده
 • کد پستی شخص حقوقی
 • محل اقامت قانونی
 • وضعیت شخص حقوقی

وجود این اطلاعات باعث شده تا افرادی که قصد دارند تا اطلاعات بیشتری از شرکت های ثبت شده به دست بیاورند، بتوانند به راحتی به سراغ این سامانه رفته و پس از استعلام کردن ثبت شرکت به این اطلاعات گوناگون دسترسی پیدا کنند.

بهترین روش استعلام شرکت ثبت شده

با این که شما می توانید شخصا اقدام به بررسی سایت شناسه ملی شرکت ها کرده و وضعیت ثبت شرکت های مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید، باز هم ممکن است برخی از افراد نتوانند این فرایند را انجام دهند.

این دسته از افراد به دنبال یک روش سریع و آسان برای رسیدن به این هدف هستند و به منظور بررسی این مسئله باید گفت که شما می توانید در راستای استعلام وضعیت ثبت شرکت های مختلف به سراغ موسسات حقوقی فعال در حوزه ثبت شرکت ها رفته و از این موسسات کمک بگیرید. موسسات حقوقی دارای نیروهای متخصصی هستند که در سریع ترین زمان ممکن وضعیت ثبت شرکت های مختلف را بررسی کرده و به شما اطلاعات مختلفی را در این حوزه ارائه می دهند. به همین دلیل اگر قصد دارید تا فرایند استعلام وضعیت ثبت شرکت های گوناگون را به راحتی انجام دهید، می توانید از این موسسات حقوقی کمک گرفته و با ارائه اطلاعات مختلف از شرکت مورد نظر خود وضعیت ثبت آن را به سرعت بررسی و ارزیابی کنید.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با روش استعلام ثبت شرکت آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می توان در سریع ترین زمان ممکن به این هدف دست پیدا کنید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب دید جامع و کاملی در رابطه با روش های استعلام ثبت شرکت ها به شما داده و به شما کمک می کند تا به راحتی به هدف خود دست پیدا کنید.


Call Now