افرادی که قصد دارند تا شرکت خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانند، همواره این سوال را مطرح می کنند که آیا امکان ثبت شرکت بدون هزینه وجود دارد یا خیر؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این مسئله بسیار مهم انداخته و رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با ثبت شرکت بدون هزینه توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

 

 

آیا ثبت شرکت بدون هزینه و به صورت رایگان امکان پذیر است؟

پیش از آن که بخواهیم به این سوال بسیار مهم پاسخ به این که آیا ثبت شرکت بدون هزینه امکان پذیر است یا خیر، باید گفت که ثبت کردن یک شرکت به صورت رسمی و قانونی مراحل مختلفی دارد و شما لازم است تا این مراحل را به بهترین شکل ممکن طی کنید.

در این بین افرادی که تجربه کافی به منظور ثبت شرکت ها ندارند، لازم است تا به سراغ موسسات حقوقی فعال در این حوزه رفته و از نیروهای خبره ای که در این موسسات حضور دارند به منظور ثبت برند مشاوره و کمک بگیرند. به صورت کلی انجام فرآیند مشاوره برای ثبت شرکت برای شما هزینه خواهد داشت و به همین دلیل نمی توانید اقدام به ثبت شرکت بدون هزینه کنید. از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر بخواهید اقدام به اعطای وکالت نامه به یک فرد حقوقی کرده و فرآیند ثبت شرکت خود را به این دسته از افراد بسپارید، باز هم لازم است تا مبلغ بیشتری به منظور مشاوره ثبت برند پرداخته و هزینه های ثبت شرکت را پرداخت کنید.

ثبت شرکت بدون کمک موسسات حقوقی

پس از این که شما را با این مسئله بسیار مهم آشنا کردیم که به منظور ثبت شرکت لازم است تا به سراغ موسسات حقوقی رفته و از آن ها کمک بگیرید، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که آیا می توان به صورت شخصی اقدام به ثبت شرکت و از این طریق هزینه های آن را به طرز چشمگیری کاهش داد یا خیر؟

در راستای پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که حتی اگر شما از موسسات حقوقی در راستای ثبت شرکت خود کمک نگیرید، این امکان برای شما وجود ندارد تا اقدام به ثبت شرکت بدون هزینه کنید، چرا که به منظور طی کردن مراحل ثبت شرکت لازم است تا هزینه های مختلفی را به ادارات مربوطه پرداخت کرده و همچنین به منظوره ثبت آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار نیز موظف خواهید شد تا موارد مختلفی را پرداخت کنید. به همین دلیل است که به صورت کلی می توان گفت امکان ثبت شرکت بدون هزینه وجود ندارد اما موضوع مهم این است که شما می توانید با انجام کارهای مختلف این هزینه ها را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

پس از بررسی این مسئله که آیا امکان ثبت شرکت بدون هزینه وجود دارد یا خیر، باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های مربوط به ثبت برند متناسب با تعرفه های وضع شده در طول سال مشخص می شود و به همین دلیل نمی توان رقم دقیقی را به عنوان هزینه ثبت شرکت در نظر گرفت. همچنین پارامترهای مختلفی مثل قالب شرکت، مشاوره گرفتن از موسسات حقوقی، استفاده از وکیل و... از مهم ترین موضوعاتی هستند که می تواند هزینه های ثبت شرکت شما را افزایش و یا کاهش دهد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر تا به حال مراحل مربوط به ثبت شرکت خود را طی نکردید، می توانید با پرداخت هزینه انجام این فرایند را به موسسات حقوقی بسپارید، چرا که به دلیل عدم تجربه اگر شخصی بخواهد این مرحله را طی کنید ممکن است مجبور شوید تا مبالغ بیشتری را پرداخت کنید.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی ثبت شرکت بدون هزینه پرداخته و تلاش کردیم تا در رابطه با این مفهوم بسیار مهم توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب دید جامع و قابل قبولی در رابطه با هزینه های ثبت شرکت به شما بدهد و بتوانید با آگاهی کاملی نسبت به این مسئله مراحل مربوط به ثبت شرکت خود را طی کنید.


Call Now