افرادی که قصد دارند تا به صورت بین المللی فعالیت کنند، لازم است تا برند خود را به صورت لاتین به ثبت رسانده و مراحل ثبت برند لاتین را طی کنند. در این بین اما باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر تا به حال تجربه ای در این حوزه نداشتید و برای اولین بار قصد دارید تا اقدام به ثبت برند لاتین کنید، ممکن است با مشکلات مختلفی در این بین مواجه شوید.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با مراحل و مدارک ثبت برند لاتین آشنا کرده و در رابطه با انجام این فرآیند توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت کنیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لاتین

اگر قصد دارید تا برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید، باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای انجام این فرایند با توجه به شخص حقیقی و یا حقوقی بودن شما متفاوت است و باید متناسب با نوع شخصی که قصد ثبت کردن برند لاتین را دارد، مدارک گوناگونی را جمع آوری کنید. این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

مدارک لازم برای ثبت برند لاتین برای شخص حقوقی

اگر به دنبال آن هستید تا به عنوان یک شخص حقوقی برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید، لازم است تا مدارک زیر را جمع آوری کرده و آن را به مراجع مربوطه ارائه دهید:

  1. کپی مدارک ثبتی شرکت
  2. کپی شناسنامه و کارت ملی افرادی که در شرکت حق امضا دارند.
  3. کارت بازرگانی
  4. نمونه برند

مدارک لازم برای ثبت کردن برند لاتین برای شخص حقیقی

اگر قصد دارید تا برند لاتین خود را به عنوان یک شخص حقیقی به ثبت برسانید، لازم است تا مدارک گوناگونی را جمع آوری کرده و این مدارک را به مراجع مربوطه ارائه دهید. مدارکی که به منظور انجام این فرآیند به آن نیاز دارید شامل موارد زیر می شود:

  • کپی شناسنامه و کپی کارت ملی شخص
  • کارت بازرگانی
  • نمونه برند

در صورتی که به منظور جمع آوری مدارک با مشکل مواجه شوید و آن ها را به صورت کامل ارائه ندهید، فرآیند ثبت برند شما با مشکلات گوناگونی مواجه می شود. به همین دلیل لازم است تا به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید.

مراحل ثبت برند به صورت لاتین

بسیاری از افرادی که قصد دارند تا اقدام به ثبت برند کنند، فکر می کنند که مراحل ثبت برند لاتین با سایر برند ها متفاوت است و مراحل خاصی دارد.

در این بین اما باید به این نکته توجه داشته باشید که مراحل ثبت یک برند لاتین با مراحل ثبت برند معمولی یکسان است و تنها تفاوت این دو در ارائه کارت بازرگانی است. در همین راستا باید به این نکته توجه داشته باشید که به منظور ثبت برند باید به سامانه مرکز مالکیت معنوی رفته و با ارائه مدارک خود در این وب سایت فرآیند ثبت برند خود را طی کنید.

در هنگام بارگذاری مدارک حتماً مدارک مربوط به کارت بازرگانی را نیز آپلود کنید تا برند لاتین شما به ثبت برسد. در غیر این صورت درخواست ثبت برند شما رد می شود.

موضوع حائز اهمیت آن است که اگر قصد دارید تا در فضای بین الملل اقدام به فعالیت های تجاری و اقتصادی کنید، لازم است تا برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید و به منظور رسیدن به این هدف باید کارت بازرگانی خود را دریافت کنید.

سریع ترین روش برای ثبت برند لاتین

برخی افراد ممکن است به دلیل عدم تجربه کافی و یا نداشتن وقت برای طی کردن مراحل ثبت برند، این سوال بسیار مهم را مطرح کنند که چگونه می توان در سریع ترین زمان ممکن مراحل ثبت کردن یک برند لاتین را طی کرد و برند را به صورت رسمی به ثبت رساند.

در پاسخ به این سوال باید گفت که شما می توانید به منظور انجام این فرایند از موسسات حقوقی فعال در حوزه ثبت برند کمک گرفته و از طریق این موسسات برند لاتین خود را به ثبت برسانید. این موسسات حقوقی دارای نیروهای متخصصی هستند که می توانند در سریع ترین زمان ممکن مراحل ثبت برند شما را طی کرده و شما را به هدف تان برسانند. پیشنهاد ما این است که به منظور طی کردن مراحل ثبت برند در سریع ترین زمان ممکن به سراغ این موسسات رفته و از آن ها کمک بگیرید.


Call Now