یکی از نکات بسیار مهمی که به منظور فعالیت به عنوان یک کسب و کار باید به آن توجه داشته باشید، مبحث استعلام شرکت ثبت شده است. افرادی که قصد استعلام ثبت شرکت را دارند، این سوال بسیار مهم را همواره مطرح می کنند که انجام این کار به چه نحوی است. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که امروزه شاهد آن روش های مختلفی به منظور استعلام شرکت ثبت شده هستیم که شما می توانید از این روش ها استفاده کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به روش های استعلام ثبت شرکت ها انداخته و شما را با هر یک از این روش ها آشنا کنیم.

 

شرکت ثبت شده از طریق سامانه شناسه ملی شرکت ها

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه تنها یک روش به منظور استعلام شرکت های ثبت شده وجود دارد و اگر شما بخواهید بررسی کنید که آیا یک شرکت مراحل قانونی به ثبت رسیده را طی کرده یا خیر تنها یک روش پیش روی شما وجود دارد. به منظور بررسی این روش باید گفت که شما باید به سامانه اینترنتی استعلام شناسه ملی شرکت ها

پس از ورود به این سامانه است که در آن شما می توانید مراحل جستجو و استعلام شرکت ثبت شده را انجام دهید.

در حال حاضر سه روش مختلف وجود دارد که از طریق آن ها می توانید اطلاعات شرکت های ثبت شده را بدست بیاورید. شما می توانید از طریق شناسه ملی، شماره ثبت و یا نام شخص بررسی کنید که آیا شرکت مورد نظرتان به ثبت رسیده یا خیر؟

پس از آن که یکی از این سه گزینه را پر کردید، با انتخاب گزینه جستجو می توانید متوجه شوید که آیا شرکت مورد نظرشان به ثبت رسیده یا خیر؟

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر شما اطلاعاتی مثل نام شخص را به صورت کامل وارد نکنید، سامانه ثبت شرکت ها به منظور بررسی و جستجو تمامی شرکت هایی که بخشی از نام شان مطابق با نام شخص وارد شده توسط شما را لیست کرده و شما می توانید با حجم گسترده ای از شرکت هایی که تقریبا هم نام با نام جستجو شده هستند، مواجه شوید. البته پیدا کردن شرکت مورد نظرتان در ممکن است کمی سخت باشد و به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم تا اگر قصد جستجو نام شخص را دارید و به دنبال آن هستید تا از این طریق اقدام به استعلام شرکت ثبت شده کنید، نام را به صورت کامل وارد کرد تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

کسب اطلاعات بیشتر از شرکت ثبت شده

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سامانه استعلام شناسه ملی شرکت ها این امکان را به شما می دهد تا بتوانید حجم گسترده ای از اطلاعات را به دست بیاورید. پس از آن که شرکت مورد نظر خود را از طریق جستجو پیدا کردید، با انتخاب آن می توانید تمامی مشخصات شرکت را در صفحه جداگانه مشاهده کنید.

در این بین یکی از سوالات بسیار مهم که افراد مطرح می کنند این است که اطلاعاتی که می توان از طریق سامانه استعلام شرکت ثبت شده به دست آورد، شامل چه مواردی می شود. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که این اطلاعات شامل موارد زیر می شود:

 • ثبت کننده شخصیت حقوقی
 • شناسه ملی شخصیت حقوقی
 • تاریخ تاسیس شخصیت حقوقی
 • تاریخ آخرین بروز رسانی
 • نام کامل شخصیت حقوقی
 • نوع شخصیت حقوقی
 • شماره ثبت شخصیت حقوقی
 • اداره کل ثبت کننده
 • واحد ثبتی ثبت کننده
 • کد پستی شخصیت حقوقی
 • محل اقامت قانونی
 • وضعیت شخصیت حقوقی

این اطلاعات به شما کمک می کند تا آگاهی کاملی در رابطه با شرکت های ثبت شده به دست آورده و بتوانید اطلاعات مورد نظر خود را از این طریق به دست بیاورید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با روش های استعلام شرکت ثبت شده آشنا کردیم و بیان کردیم که به منظور استعلام یک شرکت باید به سراغ چه سامانه ای رفته و از چه طریق این فرآیند را انجام دهید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید بررسی کنید که آیا یک شرکت به ثبت رسیده یا خیر؟ همچنین در کنار بررسی این مسئله می توانید اطلاعات مختلفی از شرکت های ثبت شده را بدست بیاورید.


Call Now