امروزه مفهوم ثبت برند اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهم این است که چگونه باید اقدام به استعلام برند ثبت شده کرده و به منظور ثبت برند این مسئله را بررسی کنیم که آیا علامت تجاری مورد نظر ما از قبل به ثبت رسیده یا خیر؟

در همین راستا باید گفت که امروزه روش های مختلفی برای استعلام برند ثبت شده وجود دارد که در این مطلب شما را با این روش ها آشنا کرده و در رابطه با هر یک توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه می دهیم.

 

استعلام برند ثبت شده در مرکز مالکیت معنوی

بر اساس قوانین ایران، اگر شخصی قصد دارد تا برند خود را به ثبت برساند، لازم است تا این فرآیند را از طریق سایت مالکیت معنوی طی کرده و با انجام مراحل مختلف در نهایت برند خود را به ثبت برساند.

از سوی دیگر پس از به ثبت رسیدن یک برند تمامی اطلاعات آن در سایت مالکیت معنوی قرار خواهد گرفت و همین مسئله به افراد کمک می کند تا اگر قصد دارند که اقدام به استعلام برند ثبت شده کنند، به سراغ سایت مالکیت معنوی رفته و از طریق این وب سایت فرآیند استعلام را انجام دهند.

در راستا بررسی این روش باید گفت که شما می توانید به سراغ سایت ipm.ssaa.ir بروید و از طریق بخش جستجوی این سایت بررسی کنید که آیا برند مورد نظر شما به ثبت رسیده یا خیر؟

موضوعاتی که باید به آن توجه کنید این است که در سایت مرکز مالکیت معنوی شما می توانید پس از استعلام برند، اطلاعات افراد حقیقی که اظهار نامه خود را پر کرده و برند خود را به ثبت رساندند را نیز مشاهده کرده و در صورتی که علاقه مند هستید تا برند ثبت شده را در اختیار بگیرید، می توانید از طریق این اطلاعات با افراد تماس گرفته و برند ثبت شده آن ها را خریداری کنید. مسئله مهم این است که اطلاعاتی که از طریق سایت مرکز مالکیت معنوی به دست می آید کاملاً قابل اعتماد بوده و شما می توانید دید کاملی در رابطه با هر برند از طریق این وب سایت به دست بیاورید.

استعلام برند از طریق روزنامه رسمی

افرادی که قصد ثبت برند را دارند یکی از فرآیندهای بسیار مهمی که باید انجام دهند این است که اقدام به درج آگهی ثبت برند خود در روزنامه رسمی کنند. در واقع بر اساس قوانین به منظور ثبت برند لازم است تا آگهی آن ها در دو نوبت در روزنامه رسمی به چاپ برسد تا اگر فردی نسبت به ثبت برند اعتراض داشت، بتواند از این طریق متوجه به ثبت رسیدن یک برند شده و سپس  اعتراض خود را به مراجع مربوطه ارسال کند.

همین مسئله باعث شده تا وب سایت روزنامه رسمی نیز یکی از بهترین مراجع به منظور انجام استعلام برند ثبت شده باشد و افرادی که قصد دارند تا اقدام به ثبت برند کنند، می توانند با رفتن به سایت روزنامه رسمی رفته و متوجه شوند که آیا برند مورد نظرشان از قبل به ثبت رسیده یا خیر؟

به منظور بررسی این مسئله باید به این نکته اشاره کنیم که شما می توانید به سایت rrk.ir بروید و از طریق این وب سایت برندی که به ثبت رسیده را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. انجام این کار باعث می شود تا در نهایت بتوانید متوجه شوید که آیا برند مورد نظرتان مراحل قانونی و به ثبت رسیدن را طی کرده یا این امکان وجود دارد تا از آن برند و نام برای محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

انجام استعلامات ثبت برند

اگر برای شما این امکان وجود ندارد تا از طریق روش های گفته شده اقدام به انجام فرآیند استعلام برند ثبت شده کنید، می توانید به سراغ موسسات حقوقی فعال در این حوزه رفته و از آن ها بخواهید تا مراحل مربوط به استعلامات ثبت شرکت را انجام داده و بررسی کنند که آیا برند مورد نظر شما از قبل به ثبت رسیده یا خیر؟

این موسسات حقوقی به شما کمک می کنند تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر برند مورد نظر شما به ثبت نرسیده باشد، موسسات حقوقی به شما کمک می کنند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید مراحل ثبت برند خود را انجام دهیم.


Call Now