افرادی که قصد دارند تا اقدام به ثبت شرکت کنند، یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می کنند این است که به منظور انجام این فرآیند و انتخاب نام برای ثبت شرکت باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم. در همین راستا باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که انتخاب نام برای ثبت شرکت یک فرآیند بسیار مهم و حائز اهمیت است، چرا که شما باید به پارامترهای مختلفی به منظور انتخاب نام توجه داشته باشید.

 

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با این نکات بسیار مهم آشنا کرده و بیان این که به منظور انتخاب نام برای ثبت شرکت باید به چه مواردی توجه داشته باشید.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با توجه به قوانین

انتخاب نام برای ثبت یک شرکت به عنوان یکی از موضوعات بسیار مهم و حائز اهمیت شناخته می شود که باید به این نکته توجه داشته باشید. نام انتخاب شده برای ثبت شرکت قوانین و مقررات خاصی دارد و اگر شما به این قوانین توجه نداشته باشید، این مسئله می تواند مشکلات گوناگونی را برای شما به همراه داشته باشد. اگر بخواهیم نگاهی به این قوانین انداخته آن ها را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نام باید دارای ریشه فارسی باشد
  2. نام انتخابی به هیچ عنوان نباید لاتین باشد
  3. نام انتخابی باید طبق شئونات جمهوری اسلامی باشد
  4. به منظور استفاده از اعداد، باید آن ها را به صورت حروف استفاده کنید
  5. اسم های باید خاص باشند و اسم عام نباشند
  6. از عناوینی که انحصارا تحت نظارت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند نباید استفاده شود
  7. از اسامی شعرا ،دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر نباید استفاده کنید
  8. از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم مخفف نباید استفاده کنید
  9. حرف اول بعضی از کلمات نظیر پی وی سی و... نباید استفاده شود
  10. از قید شرکا نباید استفاده کنید

عدم توجه به قوانین می تواند مشکلات مختلفی را برای شما به همراه داشته باشد.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با توجه به مبانی بازاریابی

یکی از مهم ترین نکاتی که به منظور انتخاب نام برای ثبت شرکت باید به آن اشاره کنیم، بحث توجه به مبانی بازاریابی است. در واقع اگر شما نامی را برای شرکت خود انتخاب کنید که از نظر بازاریابی نام مناسبی نباشد و افراد با آن ارتباط برقرار نکنند، حتی اگر قوانین مربوط به انتخاب نام برای ثبت کردن شرکت را نیز رعایت کنید، باز هم نام انتخابی شما مناسب نبوده و در طولانی مدت به برندسازی شما آسیب جدی وارد می کند. در همین راستا پیشنهاد ما این است که با افراد متخصص در حوزه بازاریابی مشورت کرده و در نهایت یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کنید.

کمک گرفتن از موسسات حقوقی برای انتخاب نام شرکت

اگر در انتخاب نام شرکت با چالش های مختلفی مواجه شدید و نمی دانید که باید چه نامی برای شرکت خود انتخاب کنید، پیشنهاد ما این است که به سراغ موسسات حقوقی رفته و از آن ها کمک بگیرید.

امروز شاهد فعالیت موسسات حقوقی مختلفی در سراسر کشور هستیم که این موسسات به شما کمک می کنند تا فرآیندهای مختلف مربوط به ثبت برند و ثبت شرکت را به بهترین شکل ممکن انجام داده و بدون هیچ مشکل خاصی به هدف خود دست پیدا کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر به منظور انتخاب نام شرکت ثبت شده به سراغ این موسسات حقوقی بروید، افراد متخصص و خبره که در این موسسات حضور دارند به شما کمک می کنند تا یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کرده و با توجه به قوانین و همچنین مبانی بازاریابی و مارکتینگ بتوانید نام مناسبی برای شرکت تان انتخاب کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در کنار انتخاب نام شرکت ثبت شده، این موسسات به شما کمک می کنند تا فرایند ثبت شرکت خود را نیز با سرعت بسیار زیاد انجام داده و با مشکل خاصی مواجه نشوید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به انتخاب نام برای شرکت انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. توجه به نکات گفته شده به شما کمک می کند تا بتوانید فرآیند انتخاب نام شرکت را به بهترین شکل ممکن انجام داده و در این راستا با مشکل خاصی مواجه نشوید.


Call Now