ثبت برند یکی از مهم ترین فرآیندهای مربوط به بازاریابی و مارکتینگ است و این مسئله باعث شده تا مراحل انتخاب نام برای ثبت برند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشند. در این بین افرادی که قصد دارند تا اقدام به انتخاب نام برای ثبت برند خود کنند یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می کنند این است که در راستای انجام این کار باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم و چه قوانینی را رعایت کنیم.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این مسئله بسیار مهم انداخته و بیان کنیم که به منظور انتخاب نام برند باید چه موضوعاتی را مدنظر قرار دهید. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بسیار مهم بپردازیم و در مورد آن صحبت کنیم.

 

قوانین انتخاب نام برای ثبت برند

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه در کشور ما شاهد قوانین خاصی برای انتخاب نام برند هستیم و به منظور انجام این فرایند باید این قوانین را به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و نامی را انتخاب کنید که تناقضی با این قوانین نداشته باشد. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با این قوانین آشنا کرده و در مورد آن توضیحاتی را ارائه دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نام باید ریشه فارسی داشته باشد
  • نام نباید غیرفارسی باشد.
  • نام باید با شئونات انقلاب اسلامی منافاتی نداشته باشد
  • اسم نباید تکراری باشد
  • نباید از اعداد به صورت ریاضی استفاده کنید و باید به صورت حروف نوشته شود
  • از عنوان هایی که تحت نظارت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند نباید استفاده کرد
  • نباید از اسم شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده کنید
  • باید از حروف اول چند کلمه برای ساخت اسم مخفف و یا ترکیبی استفاده کنید.

علم توجه به این قوانین و عدم رعایت آن ها می تواند فرایند ثبت برند شما را با مشکل و چالش مواجه کند. در همین راستا پیشنهاد ما این است که حتما این قوانین را مورد ارزیابی قرار داده و سپس یک نام مناسب برای برند خود انتخاب کنید.

انتخاب نام مناسب برای ثبت برند

آیا قصد دارید تا اقدام به انتخاب نام مناسب برای ثبت برند کنید، باید مسائل مربوط به بازاریابی را نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا بتوانید یک نام مناسب برای برند خود انتخاب کنید. نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که اگر در فرآیند انتخاب نام برای ثبت برند به این مسائل توجه نکنید، ممکن است نام انتخابی شما با وجود رعایت تمامی قوانین ارزش آن چنانی نداشته باشد و در هنگام فرآیندهای بازاریابی با مشکلات جدی مواجه شوید.

کمک گرفتن از متخصصین و افراد خبره در حوزه بازاریابی و مارکتینگ به شما کمک می کند تا این فرآیند را به بهترین شکل انجام داده و اقدام به انتخاب نام مناسب به منظور ثبت برند کنید.

کمک گرفتن از موسسات حقوقی برای ثبت برند

بی شک فرایند ثبت برند دارای قوانین و مراحل خاصی است و همین مسئله باعث شده تا افرادی که تجربه کافی در این حوزه را ندارند با مشکلات مختلفی مواجه شوند. در همین راستا باید به شما این نوید را بدهیم که امروزه موسسات حقوقی مختلفی در سراسر کشور وجود دارند. شما می توانید به این موسسات حقوقی صفر تا صد مراحل ثبت برند خود را بسپارید. همین مسئله بسیار مهم باعث می شود تا شما در مدت زمان کوتاهی بتوانید برند خود را به ثبت رسانده و از مزایای آن بهره مند شوید.

یکی از مهم ترین فرآیندهایی که این موسسات حقوقی در آن به شما کمک می کنند، بحث انتخاب نام برای ثبت برند است. در واقع متخصصینی که در این موسسات حضور دارند دید و اشراف کاملی در مورد قوانین انتخاب نام برند داشته و همین مسئله باعث می شود تا شما بتوانید با کمک این متخصصین اقدام به انتخاب نام مناسب برای برند خود کرده و به منظور ثبت آن نیز با مشکل خاصی مواجه نشوید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با راهنمای انتخاب نام برای ثبت برند آشنا کرده و تلاش کردیم تا موضوعات بسیار مهمی که به منظور انجام این فرآیند باید به آن توجه داشته باشید را به شما معرفی کنیم. توجه به نکات گفته شده به شما کمک می کند تا مراحل انتخاب نام برای ثبت برند را به راحتی طی کرده و با مشکل خاصی مواجه نشوید.


Call Now