یکی از فرآیندهای بسیار مهمی که شرکت ها باید آن را انجام دهند، ثبت شرکت است. در این راستا یکی از سوالات بسیار مهم این است که فواید ثبت شرکت چیست و انجام این کار چه مزایایی برای ما به همراه دارد؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فواید ثبت شرکت انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

 

افزایش اعتبار شرکت، یکی از فواید ثبت شرکت

یکی از نکات بسیار در رابطه با ثبت شرکت باید به آن توجه داشته باشید این است که شما پس از ثبت رسمی برند خود می توانید به افزایش اعتبار شرکت خود کمک کنید. در واقع می توان گفت که پس از ثبت شرکت است که کسب و کار شما می تواند به خوبی در حوزه های مورد نظر شما فعالیت کرده و هم مشتریان با اعتبار و اعتماد بیشتری به سراغ شما خواهند آمد. این مسئله بسیار مهم یکی از مزایا ثبت شرکت است که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که حتی با ثبت شرکت اعتبار قراردادهای شما نیز افزایش پیدا کرده و بعد رسمی تری به خود می گیرد. همین مسئله باعث شده تا افرادی که اقدام به تاسیس شرکت می کنند در اولین گام موظف هستند تا مراحل ثبت شرکت خود را طی کرده تا به صورت رسمی در این فضا فعالیت کنند.

جذب سرمایه گذار و تامین سرمایه

یکی دیگر از مزایا ثبت شرکت این است که سرمایه گذاران و افرادی که قصد سرمایه گذاری بر روی شرکت های مختلف را دارند می توانند با اعتماد بیشتری به سراغ شما آمده و اقدام به سرمایه گذاری بر روی کسب و کار و شرکت شما کنند. در واقع اگر قصد دارید تا سرمایه های بزرگ را وارد شرکت خود کرده و اقدام به جذب سرمایه گذار کنید، پیشنهاد ما این است که حتماً در راستای ثبت شرکت گام برداشته و این فرآیند بسیار مهم را انجام دهید.

انجام فعالیت های شرکت به صورت قانونی

یکی دیگر از مزایا ثبت شرکت این است که پس از طی کردن این فرایند تمامی فعالیت های شرکت شما به صورت قانونی بوده و ارزش و اعتبار حقوقی دارد. این مسئله بسیار مهم نیز فوایدی مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آن این است که تمامی اعضای فعال در شرکت در برابر کارهای خود مسئول بوده و از حقوق قانونی برخوردار هستند.

امکان شرکت در مناقصات و مزایده ها

یکی دیگر از مزایا ثبت شرکت که پس از طی کردن مراحل ثبت شرکت به صورت رسمی می توانید از آن بهره مند شوید، امکان شرکت در مناقصات و مزایده ها است. در واقع اگر شرکت و کسب و کار شما به صورت قانونی به ثبت نرسیده باشد، نمی توانید در مناقصات و مزایده ها شرکت کنید و تنها در قالب شرکت رسمی می توانید چنین فرآیندی را انجام دهید.

امکان اعطای نمایندگی

زمانی که یک شرکت به وجود می آید، به صورت عمومی فعالیت آن محدود بوده و در ابتدا تنها امکان فعالیت در شهر خود را دارید، اما مسئله مهم این است که پس از آن که شرکت شما به صورت رسمی به ثبت رسید، قادر خواهید بود تا اقدام به اعطای نمایندگی در نقاط مختلف کنید. این مسئله بسیار مهم نیز یکی دیگر از فواید ثبت شرکت به حساب می آید که به کسب و کار شما کمک می کند تا رشد پیدا کرده و بتوانید در سایر شهرها نیز فعالیت رسمی و قانونی داشته باشید. در واقع اگر برنامه ریزی برای گسترش کسب و کار خود را دارید لازم است تا حتما اقدام به ثبت شرکت کرده و از مزیت ثبت شرکت برای اعطای نمایندگی بهره ببرید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به فواید ثبت شرکت و قوانین ثبت شرکت  انداخته و بیان کردیم که طی کردن مراحل قانونی و ثبت رسمی شرکت چه مزایایی برای کسب و کار شما به همراه دارد. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا با دید کاملی بتوانید از فواید ثبت شرکت به صورت رسمی و قانونی بهره مند شده و باعث رشد کسب و کار خود شوید.

امروز موسسات حقوقی مختلفی در سراسر کشور وجود دارند که به شما برای ثبت شرکت کمک می کنند و شما می توانید از این موسسات برای ثبت رسمی شرکت خود کمک بگیرید.


Call Now