افرادی که قصد ثبت برند را داشته و به دنبال آن هستند تا برند خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت رسانده و از مزایای آن بهره مند شوند، همواره این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که مدت زمان لازم برای ثبت برند چقدر بوده و لازم است تا برای انجام این فرآیند چه مدت زمانی صبر کنیم؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فرآیند ثبت برند انداخته و بیان کنیم که مدت زمان لازم برای ثبت برند چقدر است؟ پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله بسیار مهم توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

 

مدت زمان لازم برای ثبت برند چقدر است؟

به منظور بررسی این موضوع بسیار مهم باید به این نکته توجه داشته باشید که ثبت برند دارای روال خاص و مشخص بوده و باید تمامی مراحل طی شود تا در نهایت بتوانید برند خود را به ثبت برسانید. به همین دلیل لازم است تا گام های لازم برای ثبت برند را به صورت مرحله به مرحله طی کنید. در اولین گام شما باید اظهار نامه خود را به ثبت برساند. پس از ارسال اظهار نامه و اخذ رمز آن باید بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت صبر کنید تا اظهار نامه درخواستی شما بررسی شده و به سراغ مراحل بعدی بروید.

سپس باید با طی کردن مراحل مختلفی برند شما مورد تایید قرار بگیرد. این مدت زمان متغیر بوده و با توجه به شرایط پرونده شما ممکن است تا این فرآیند در زمان گوناگونی انجام شود.

به همین دلیل نمی توان زمان مشخصی برای آن را در نظر بگیریم. پس از تایید پرونده، برند شما باید در روزنامه آگهی شود و پس از گذشت ۳۱ روز اگر مشکلی در رابطه با ثبت برند شما وجود نداشت و شخصی به آن اعتراض نکرد، باید اقدام به ثبت آگهی دوم در روزنامه کنید تا در نهایت بتوانید سند قطعی برند خود را بدست بیاورید.

موارد گفته شده نشان می دهد که برای ثبت برند تقریباً باید نزدیک به دو ماه صبر کرده و گام های مختلف را طی کنید تا در نهایت بتوانید برند خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت رسانده و از مزایای آن بهره مند شوید.

روش سریع برای ثبت برند

همان طور که مشاهده می کنید، ثبت برند ممکن است دارای چالش های خاص و منحصر فردی باشد و همین مسئله باعث می شود تا بسیاری از افراد برای ثبت برند خود با مشکل مواجه شوند. در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که سریع ترین روش برای ثبت برند چه بوده و چگونه می توانیم زمان لازم برای ثبت برند را به طرز چشمگیری کاهش دهیم؟

به منظور بررسی این مسئله باید گفت که شما می توانید شخصاً برای ثبت برند خود اقدام کنید، البته باید به این نکته توجه داشته باشید اگر تجربه کافی برای ثبت برند داشته باشید طی کردن این مراحل می تواند برای شما طول بکشد و مدت زمان لازم برای ثبت برند را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

در همین راستا باید به این نکته توجه داشته باشید که شما می توانید برای کاهش مدت زمان لازم برای ثبت برند به سراغ موسسات حقوقی فعال در این حوزه رفته و از آن ها کمک بگیرید. این موسسات حقوقی با داشتن وکلای خبره و متخصص به شما کمک می کنند تا بتوانید مدت زمان لازم برای ثبت برند را به طرز چشمگیری کاهش داده و همچنین این فرآیند را به سریع ترین شکل ممکن طی کنید. همچنین پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا کار خود را به شکل سریعی انجام دهید، حتماً مدارک لازم برای ثبت برند را به صورت کامل جمع آوری کرده و آن ها را به همراه داشته باشید. انجام این فرآیند باعث می شود تا سرعت ثبت برند شما افزایش چشمگیری پیدا کرده و بتوانید در مدت زمان کوتاهی برند خود را به ثبت برسانید.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی مدت زمان لازم برای ثبت برند پرداخته و بیان کردیم که این فرآیند چقدر طول می کشد. همچنین به این نکته اشاره کردیم که چگونه می توانید در مورد زمان کوتاهی این فرآیند را انجام داده و برند خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید.


Call Now