دنیای تجارت امروزه پیشرفت بسیار زیادی کرده است و همین موضوع باعث شده تا ثبت شرکت تبدیل به یکی از موضوعات بسیار مهم این حوزه شود. به همین دلیل یکی از سوالات بسیار مهم این است که ضرورت و مزیت ثبت شرکت چیست و چرا شرکت ها باید به صورت رسمی به ثبت برسند. در این مطلب قصد داریم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ داده و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید تا به این مسئله بسیار مهم بپردازیم و در مورد آن صحبت کنیم.

 

ضرورت و مزیت ثبت شرکت چیست؟

به منظور بررسی ضرورت و مزیت ثبت شرکت باید گفت که امروزه مطابق با لایحه اصلاحی قانون تجارت در داخل کشور، شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری تنها زمانی می توانند به صورت رسمی و قانونی فعالیت کنند که به ثبت رسیده باشد.

در واقع کلیه شرکت های فعال باید به ثبت رسمی شده و یک شخصیت حقوقی مستقل شوند. در واقع نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که پس از انجام این فرایند است که آن ها قادر خواهند بود تا به صورت یک شخص مستقل به فعالیت های تجاری مختلف مشغول شوند و این مسئله باعث شده تا امروزه ضرورت و مزیت ثبت شرکت یکی از موضوعات بسیار مهم نام بگیرد.

مزایای ثبت شرکت چیست؟

پس از آن که به ضرورت ثبت شرکت پرداخته و در مورد مزیت انجام این فرایند توضیحاتی را بیان کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فعالیت شرکت به صورت قانونی

بدون هیچ شک و تردیدی یکی از مزیت ثبت شرکت امکان فعالیت به صورت قانونی در حوزه های مختلف است. در واقع تا زمانی که شما شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت نرسانید امکان فعالیت به صورت قانونی نخواهد داشت و در صورت بروز هرگونه مشکل نیز احتمال کمی وجود دارد که قانون از شما دفاع کند.

از سوی دیگر در این بین باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر شما شرکت خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید، تمامی فعالیت های شما تحت نظر قانون بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از قوانین به نفع خود استفاده کرده و چالش های مختلف را سپری کنید.

همان طور که مشاهده می کنید این مزیت بسیار مهم ثبت شرکت است که باعث شده تا بسیاری از شرکت ها به صورت رسمی به ثبت برسند.

امکان شرکت در مزایده ها و مناقصات

یکی از مهم ترین مزیت ثبت شرکت این است که در صورت انجام این فرآیند شما می توانید در مناقصات و مزایده ها به صورت رسمی فعالیت کرده و این فرایند را انجام دهید. در واقع پس از ثبت شرکت است که شما به صورت رسمی و قانونی می توانید در این مزایده ها شرکت کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم تا به سرعت شرکت خود را به ثبت رسانده تا از این مزیت بسیار مهم بهره مند شوید.

امکان اعطای نمایندگی و فعالیت بین المللی

امکان اعطای نمایندگی و فعالیت به صورت بین المللی یکی دیگر از ضرورت و مزیت ثبت شرکت به حساب می آید. در واقع تا زمانی که شما شرکت خود را به صورت رسمی و قانونی به ثبت برسانید، امکان اعطای نمایندگی برای شما وجود نخواهد داشت و همچنین قادر نخواهید بود تا با سایر کشورها و شرکت های بین المللی فعالیت داشته باشید. به همین دلیل لازم است تا حتماً در ابتدای تاسیس شرکت برای ثبت آن گام های لازم را برداشته تا در نهایت بتوانید به صورت قانونی در حوزه مورد نظر خود فعالیت کنید.

حرف آخر

در این مطلب به یکی از سوالات بسیار مهمی که در رابطه با ثبت شرکت مطرح می شود پاسخ داده و بیان کردیم که ضرورت و مزیت ثبت شرکت چیست. ما در این مطلب سعی کردیم تا به صورت کامل شما را با این ضرورت و مزایا این کار آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه پس از ثبت شرکت می توانید از مزایای مختلف و گوناگونی بهره مند شوید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا پس از ثبت شرکت بتوانید فعالیت های خود را به صورت همه جانبه و گسترده پیگیری کرده و از مزایای فعالیت به عنوان شرکت قانونی بهره مند شوید.


Call Now