یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، روش ثبت شرکت سهامی عام است. به منظور بررسی این موضوع در بخش اول باید به این مسئله اشاره داشت که شرکت سهامی عام چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شرکت سهامی عام به دسته ای از شرکت ها می گویند که دارای یک ویژگی عمده بوده و موسسین در آن بخشی از سرمایه شرکت را با فروش سهام خود به مردم تامین می کنند.

 

 این شرکت ها به آن مبلغ اسمی که سهام دارند، دارای سهامداران و شورکایی با مسئولیت محدود هستند. مبلغ اسمی سهام هر فرد مطابق با ارزش روز هر سهم بوده و این موارد در کنار هم باعث می شود تا شاهد تشکیل یک شرکت سهامی عام باشیم.

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به روش ثبت شرکت سهامی انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این شرکت ها صحبت کرده و بیان کنین که منظور ثبت آن ها لازم است تا به چه نکاتی توجه داشته باشید.

مراحل و روش ثبت شرکت سهامی عام

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که مراحل و ثبت شرکت سهامی عام چگونه بوده و برای انجام این فرایند باید چه گام هایی را طی کنید؟ به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت برای طی کردن این مراحل باید اقدام به ارائه طرح امضا شده اساسنامه یا اظهار نامه توسط موسسین شرکت کرده و سپس اعلامیه پذیره نویسی شرکت خود را تهیه و در حداقل دو روزنامه کثیرالانتشار به انتشار برسانید تا این فرآیند را انجام دهید.

 سپس باید 20 درصد سهام شرکت نگهداری شده و ۳۵ درصد به حساب شرکت در بانک قرار داده شود. سپس می توانید اقدام به اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار کرده و در نهایت شرکت سهامی عام خود را به ثبت برسانید.

مدارک ثبت شرکت سهامی عام

اگر قصد دارید تا مراحل ثبت شرکت سهامی عام را به بهترین شکل ممکن طی کنید، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که به منظور انجام این فرایند باید اقدام به جمع آوری و ارائه مدارک خاصی کنید.

 در واقع این مدارک به منظور ثبت شرکت اهمیت بسیار زیادی داشته و نبود هر یک از آن ها می تواند کل فرایند و روش ثبت شرکت سهامی عام شما را با مشکل و با چالش های مختلفی مواجه کند. اگر بخواهیم این مدارک را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح اعلامیه پذیره نویسی امضا شده توسط کل موسسین
 • برابر بودن تصویر با اصل مدارک احراز هویت
 • تکمیل و ارائه اظهار نامه
 • ارائه اصل گواهی بانکی برای پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه
 • تکمیل و ارائه طرح اساسنامه
 • فرم ثبت نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی
 • ارائه اصل مجوز اولیه که از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ می شود
 • ارائه فیش واریزی
 • صورتجلسه هیئت مدیره
 • ارائه اساسنامه تصویب شده توسط مجمع عمومی
 • ارائه اصل گواهی بانکی برای پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین، انتخاب بازرسان و روزنامه های کثیر الانتشار و تصویب اساسنامه
 • اخذ و ارائه اصل مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار

بهترین روش ثبت شرکت سهامی

یکی از سوالات بسیار مهم این است که بهترین روش ثبت شرکت سهامی عام چگونه بوده و به چه نحوی می توان این فرآیند را با سرعت بسیار زیادی انجام داد؟

 به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفته اگر تا به حال تجربه ای در زمینه طی کردن مراحل و روش ثبت شرکت سهامی عام ندارید، پیشنهاد ما این است که برای انجام این فرایند از موسسات حقوقی و افراد خبره در این زمینه کمک گرفته تا در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن این مراحل را طی کرده و شرکت سهامی عام خود را به ثبت برسانید. انجام این فرآیند باعث می شود تا شما بتوانید با سرعت بسیار زیادی به هدف خود دست پیدا کرده و در طول این مسیر با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید.

حرف آخر

در این مطلب نکاتی که برای ثبت شرکت سهامی عام باید بدانید را معرفی کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با این فرآیند را به شما ارائه دادیم.


Call Now