اگر قصد دارید تا شرکت خود را به صورت رسمی به ثبت رسانده و از مزایای آن بهره ببرید، لازم است تا مراحل ثبت شرکت را به صورت کامل انجام داده و شرکت خود را به صورت قانونی در مراجع ذیربط به ثبت برسانید.

 ثبت کردن یک شرکت مزایای بسیار زیادی برای شما به همراه دارد و به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به فرآیند ثبت کردن شرکت انداخته و در رابطه با مدارک و مراحل آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید نگاهی به این فرآیند انداخته و رابطه با آن صحبت کنیم.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

به منظور ثبت کردن شرکت لازم است تا مدارک خاصی را جمع آوری کرده و آن ها را به مراجع ذیربط ارائه دهید. نکته مهمی که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر هر یک از این مدارک را به درستی جمع آوری نکرده و آن ها را تحویل ندهید، کل فرایند ثبت کردن شرکت شما با مشکل مواجه شده و نمی توانید این مراحل را تا انتها طی کنید. اگر بخواهیم در این بخش شما را با مدارک مورد نیاز به منظور ثبت کردن یک شرکت به صورت قانونی آشنا می کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دو نسخه شرکت نامه
  • دو نسخه اظهارنامه شرکت
  • دو نسخه اساسنامه شرکت
  • دو نسخه تکمیل شده از صورتجلسه
  • کپی و اصل مدارک تایید هویت هر یک از اعضای شرکت
  • ارائه اصل سند مالکیت شرکت
  • تهیه گواهی عدم سوءپیشنه هریک از اعضای شرکت
  • تهیه اقرار نامه اعضای شرکت مبنی بر این که کارمندان رسمی دولت نیستند
  • مهر و امضای وکالتنامه توسط وکیل دادگستری
  • ارائه مجوز فعالیت مرتبط به شرکت

بهترین روش برای ثبت شرکت

افرادی که قصد دارند تا شرکت خود را به صورت قانونی به ثبت رسانده و مزایا آن استفاده کنند، همواره این سوال را مطرح می کنند که از بین روش های موجود به منظور ثبت کردن یک شرکت، بهترین روش برای ثبت کردن شرکت چیست؟

 در پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که شما مشخصاً قادر خواهید بود تا تمامی مراحل مربوطه ثبت شرکت ها را انجام داده و این مراحل را تا انتها طی کنید اما اگر تجربه کافی در این حوزه نداشته باشید، ممکن است در طی این فرایند با چالش ها و مشکلات مختلف موجب شوید.

به همین دلیل است که در این راستا به شما پیشنهاد می دهیم که مراحل ثبت کردن شرکت خود را به افراد خبره بسپارید.

برای انجام این کار شما می توانید از وکلا کمک بگیرید. با وجود این که می توانید از وکلا مختلف برای انجام این فرآیندها کمک بگیرید اما بهترین روش این است که به سراغ موسسات حقوقی فعال در این زمینه بروید.

نکته مهم این است که این موسسه ها با داشتن کادر متخصص و مجرب به راحتی این مراحل را برای شرکت شما طی کرده و به شما اجازه می دهد تا بدون کمترین چالش و به راحتی شرکت خود را به ثبت رسانده و بتوانید از مزایای آن بهره ببرید. در واقع شما می توانید با پرداخت هزینه قابل قبولی، به راحتی کل فرآیند ثبت کردن شرکت خود را به این موسسات حقوقی بسپارید.

پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا با سرعت بسیار زیادی شرکت خود را به ثبت برسانید، برای انجام این فرایند مدارک خود را جمع آوری کرده و آن را به موسسات حقوقی فعال در این حوزه ارائه دهید تا این موسسات مراحل و گام های لازم برای ثبت شرکت شما را به بهترین شکل ممکن طی کنند و در نهایت شرکت شما را به ثبت برسانند.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به صفر تا صد ثبت شرکت انداخته و در رابطه با این فرایند و مراحل آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دادیم. در این مطلب تلاش کردیم تا شما را به بهترین شکل ممکن با این فرآیند آشنا کرده و بیان کنیم که به منظور ثبت شرکت لازم است تا چه مدارکی را جمع آوری کرده چگونه این فرآیند را انجام دهید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک کند تا در نهایت بتوانید شرکت خود را به راحتی به ثبت برسانید.

 

Call Now