ثبت کردن شرکت یکی از فرآیندهای بسیار مهم بوده و باعث می شود تا یک شرکت بتوانید مسیر فعالیت خود را قانونی کرده و در حوزه قوانین کشور فعالیت کند.

نکته لازم به ذکر این است که برای اقدام به ثبت شرکت خود، باید مجوزهای لازمی را دریافت کرد. در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که پرسیده می شود که مجوزهای لازم برای ثبت شرکت چیست. در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ داده در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

مجوز های لازم برای ثبت شرکت با توجه به نوع آن

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدانید این است که ثبت شرکت و اخذ مجوز لازم برای آن با توجه به شرکت شما و حوزه فعالیت آن متغیر است. به عنوان مثال در صورتی که قصد دارید تا در حوزه بسته بندی مواد غذایی و پخش آن فعالیت کنید، لازم است تا اقدام به اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در این حوزه چه کنید. برای این کار نیاز است تا جواز بسته بندی از اتحادیه، جواز بسته بندی از وزارت بهداشت، جواز بسته بندی از وزارت صنعت، معدن، تجارت و... را دریافت کرده و سپس اقدام به طی کردن سایر مراحل ثبت شرکت کنید.

 به همین دلیل پیشنهاد من این است که در وهله اول اقدام به تحقیق و جستجو در رابطه با مدارک مورد نیاز با توجه به نوع شرکت خود کرده و سپس در رابطه با ارگان هایی که نیاز است تا از آن ها اقدام به ثبت مجوز کنید، تحقیقات لازم را انجام دهید.

سریع ترین روش اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت

یکی از سوالات بسیار مهمی که از سوی افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند پرسیده می شود این است که سریع ترین و آسان ترین راه برای اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شما می توانید برای کسب مجوزهای لازم با سرعت بسیار زیاد از موسسات حقوقی فعال در این زمینه کمک بگیرید. این موسسات با داشتن وکلا و افراد متخصص می توانند به سرعت مدارک شما برای ثبت شرکت را جمع آوری کرده و اقدام به اخذ مجوز  کنند.

به عنوان مثال در صورتی که قصد دارید تا اقدام به ایجاد هرگونه موسسه و یا شرکت در حوزه نخبگان کنید لازم است تا به بنیاد نخبگان رفته و مجوزهای مورد نیاز از این سازمان را کنید. ممکن است این کار برای افرادی که تجربه ای در این زمینه نداشته باشند، بسیار طولانی و پر از چالش های مختلف باشد اما موسسات حقوقی فعال در این زمینه با آگاهی کامل نسبت به قوانین می توانند این مسیر را با سرعت بسیار زیادی طی کرده و به شما کمک کنند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن شرکت خود را به صورت قانونی ثبت کنید.

چرا باید مجوزهای لازم برای ثبت شرکت را اخذ کنیم

در پاسخ به این سوال مهم باید گفت که در صورتی که شما نتوانید جواز های لازم به منظور ثبت شرکت خود را اخذ کرده، در حقیقت کل فرایند ثبت شرکت شما با مشکل مواجه شده و از نظر قانونی اعتباری نخواهد داشت.

 در حال حاضر ارگان ها و سازمان های مختلفی در کشور فعالیت می کنند و تمام تلاش این ارگان ها آن است تا بتوانند فعالیت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. یکی از مهم ترین اختیاراتی که به این سازمان ها و ارگان ها داده شده، اختیار اعطای جواز به کسب و کارها و شرکت های فعال در این حوزه است.

به همین دلیل است که قانون مجوزهای این سازمان ها و ارگان ها را اعتبار بخشیده و عدم اخذ آن ها باعث می شود تا کل فرایند ثبت شرکت و فعالیت شما از نظر قانونی ارزش بسیار کمی داشته باشد.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی مجوزهای لازم برای ثبت شرکت پرداخته و بیان کردیم که به منظور اخذ این مجوزها لازم است تا به چه نکاتی توجه کرده و چه کارهایی کنید. سپس بیان کردیم که چگونه می توانید با سرعت بسیار زیادی این فرآیند را انجام دهید.
قوانین ثبت شرکت

توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن بتوانید مجوز لازم به منظور ثبت کردن شرکت خود را بدست بیاورید.


Call Now