افرادی که اقدام به تاسیس شرکت و یا کسب و کار می کنند، همواره با این سوال بسیار مهم مواجه هستند که چرا باید اقدام به ثبت قانونی شرکت کنند.

ثبت کردن یکی از مهم ترین مراحل مدیریت یک شرکت است و دلایل مختلفی برای ثبت کردن یک شرکت وجود دارد. در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ بدهیم و بگوییم که دلایل ثبت برند چیست. در ادامه شما را با این دلایل قانع کننده آشنا کرده و ثابت می کنیم که بهتر است تا شرکت خود را به صورت قانونی ثبت کنید. در ادامه نگاهی به این دلایل انداخته و در رابطه با هر یک توضیحاتی را ارائه می دهیم.

 

الزامات دولتی

یکی از مهم ترین دلایل برای ثبت شرکت این است که اگر بخواهید بسیاری از کارهای مربوط به دولت مثل شرکت در مناقصه و مزایده های مختلف را انجام دهید، باید به عنوان یک شرکت قانونی ثبت شده باشید.

 همچنین برای دریافت بسیاری از مجوزهای قانونی و انجام کارهای مالیاتی نیز نیاز است تا به عنوان یک شرکت ثبت شده قانونی فعالیت کنید. در صورتی که شرکت و کسب و کار شما ثبت شده باشد، می توانید از مزایای مختلفی مثل دریافت وام و تسهیلات نیز بهره ببرید.

امنیت قانونی

اگر شرکت شما به صورت قانونی ثبت نشده باشد، در صورت بروز مشکل به احتمال خیلی کمی بتوانید از مجاری قانونی برای حل آن اقدام کنید. به همین دلیل است که برای داشتن امنیت قانونی لازم است تا اقدام به ثبت شرکت خود کنید.

سابقه رسمی

داشتن سابقه و رزومه یکی از موضوعات بسیار مهم است. در واقع رزومه و یا سابقه شما نشان دهنده موفقیت برندتان بوده و باعث می شود تا دیگران با اعتماد بیشتری با شما همکاری کنند.

 نکته مهم این است که اگر شرکت شما به صورت قانونی و رسمی ثبت نشده باشد، رزومه و سوابق شما ارزش چندانی نخواهد داشت و به همین دلیل بهتر است تا سریعاً برای ثبت برند خود اقدام کنید.

اخذ نمایندگی

یکی از موضوعات مهم مدیریتی اخذ نمایندگی و ایجاد شعبه قانونی در نقاط مختلف است. شما برای این که بتوانید اقدام به اخذ و اعطاء نمایندگی های مجاز و افتتاح شعبه های مختلف کنید، باید شرکت خود را به رسمی ثبت کنید.

موضوع مهم و لازم به ذکر این است که فارغ از این که نمایندگی و شعبه های شما در داخل و خارج از کشور باشند، ثبت کردن شرکت شرط لازم برای انجام این کار است.

جلب اعتماد مخاطب

اگر شرکت شما به صورت قانونی ثبت شده باشد، این اعتماد را به مخاطب و مشتری خود می دهید که منافع آن ها در چارچوب قانون تامین می شود و همین موضوع سبب اعتماد بیشتر به برند و کسب و کار شما خواهد شد. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها به عنوان اولین قدم اقدام به ثبت شرکت می کنند.

انجام فرآیندهای مربوط به نیروی انسانی

نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه یک شرکت محسوب می شود. به همین دلیل لازم است تا توجه بسیار زیادی به کارکنان و نیروی انسانی خود داشته باشید. نکته مهم این است که برای حفظ منافع کارکنان تان لازم است تا شرکت شما به صورت قانونی ثبت شود تا بتوانید سوابق مختلفی مثل بیمه و بازنشستگی را برای نیروی انسانی خود دریافت کنید.

شفافیت اطلاعات

ثبت شدن قانونی یک شرکت باعث می شود تا فرآیندهای مختلف شرکت شما قانونی و کاملا شفاف باشد. این موضوع باعث می شود تا مشکلات مختلفی مثل رانت و فساد به وجود نیاید. به همین دلیل بهتر است تا برای کمک کردن به داشتن یک اقتصاد و تجارت سالم اقدام به ثبت شرکت کنید.

تقسیم مسئولیت در بین شرکا

هر شخصی که در یک شرکت فعالیت کرده و مسئولیت دارد، در مقابل هر نوع ضرر و زیانی نیز مسئول خواهد بود. به همین دلیل برای این که بتوانید اشخاص را مسئولیت پذیر کرده و تمایل آن ها برای همکاری را افزایش دهید، لازم است تا شرکت خود را به صورت قانونی ثبت کرده و اقدام به تقسیم وظایف و مسئولیت در بین شرکا کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به مهم ترین دلایل برای ثبت شرکت انداخته و در رابطه با هر یک از این موارد توضیحاتی را به شما ارائه دادیم.

 مطمئناً پس از مطالعه این مطلب متوجه شده اید که چرا ثبت شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد و لازم است تا شرکت خود را سریعا ثبت قانونی کنید.


پیگیری ثبت شرکت

Call Now