انجام فرآیندهای مربوط به ثبت برند سبب می شود تا شما بتوانید از مزایای این کار استفاده کرده و به فعالیت های مختلفی پس از ثبت برند خود مشغول شوید. در این مطلب قصد داریم تا دلایل مهم ثبت برند که به واسطه آن لازم است تا اقدام به ثبت برند کنید را معرفی کرده و در رابطه با هر یک از این دلایل توضیحاتی را به شما ارائه دهید.

متاسفانه بسیاری از کسب و کارها بدون ثبت برند در بازار فعالیت می کنند اما باید به این نکته کلیدی و بسیار مهم توجه داشت که ثبت نکردن برند می تواند مشکلات مختلفی را برای شما به وجود بیاورد، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به مهم ترین دلایل ثبت برند بیاندازیم.

 

ایجاد حق استفاده انحصاری

از مهم ترین دلایل مهم ثبت برند این است که شما بتوانید از حق استفاده انحصاری خود بهره ببرید و در واقع این ایجاد حق استفاده انحصاری به این به آن معنا است که در صورتی که یک شرکت و یا شخص دیگر از محصول مشابه با محصول شما را تولید و یا خدمتی در حوزه خدمت شما را با اسم برندتان و یا به صورت گمراه‌ کننده مشابه علامت تجاری ثبت شده شما، ارائه دهد، می توانید از او شکایت کرده و خسارت خود را دریافت کنید.

در واقع می توان گفت که ثبت برند باعث می شود تا افراد سودجو نتوانند از نام برند و شرکت شما استفاده کرده و محصولات و خدمات نامرغوب خود را با نام برند شما عرضه کنند، چرا که این کار باعث می شود تا برندینگ شما آسیب ببیند و افراد نسبت به کسب و کار شما بی اعتماد شوند.

بالا بردن قدرت در بازار رقابتی

بالا بردن قدرت رقابت از دلایل مهم ثبت برند است که باعث می شود مشتریان با اعتماد بیشتری به سراغ شما آمده و بتوانید در بازار با سایر افراد و برندها رقابت کنید .پس از ثبت برند است که مشتریان می توانند محصولات شما را از دیگران تشخیص داده و تفکیک کنند و همچنین می توانید در بازار به فعالیت های مختلف مشغول شوید. به عنوان مثال می توانید با ثبت کردن برند خود اعتبار بیشتری را بدست بیاورید.

برنامه ریزی برای برندینگ یکی دیگر از دلایل مهم ثبت برند

شما می توانید پس از رعایت قوانین ثبت برند خود به صورت رسمی و قانونی فرآیندهای بازاریابی و برندینگ کسب و کارتان را انجام دهید. نکته مهم این است که پیش از آن هر عملی که شما برای برندی کسب و کار خود را انجام دهید، به دلیل ثبت نبودن برند شما می تواند مشکلات مختلفی را برای تان به وجود بیاورد.

به عنوان مثال شما زحمت بسیار زیادی برای رشد برند کسب و کار خود انجام می دهید، اما ناگهان یک فرد دیگر می تواند بدون مشکل و به صورت قانونی برند شما را به نام خود ثبت کرده و تمامی مراحلی که برای رشد و شکوفایی برندتان انجام داده ‌اید را در اختیار بگیرد. چرا که شما برای ثبت برند خود تلاش نکردید و یک فرد این اجازه را دارد که از یک نام که تا به حال ثبت نشده استفاده کند. این موضوع می تواند ضربه بسیار زیادی به کسب و کار شما وارد کرده و از نظر اقتصادی مشکلات مختلفی را برای شما به وجود بیاورد.

استفاده از مزایای داشتن برند ثبت شده

یکی از موضوعات جذاب که باید به آن توجه داشته باشید این است که ثبت کردن یک برند می تواند مزایای مختلفی را برای شما به همراه داشته باشد.

 به عنوان مثال می توانید از بانک وام های مختلفی را دریافت کرده و یا با سایر شرکت ها و کسب و کارها در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید. تمامی این مسائل تنها زمانی اتفاق می افتد که شما بتوانید برند خود را ثبت کرده و به عنوان یک برند قانونی و فعال در بازار فعالیت داشته باشید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به دلایل مهم ثبت برند و هزینه ثبت برند که باید به آن توجه داشته باشید انداخته و بیان کردیم که ثبت کردن یک برند چه مزایایی برای شما به همراه دارد. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از مزایای ثبت برند استفاده کرده و در کسب و کار خود به طرز چشمگیری پیشرفت و رشد کنید.


پیگیری ثبت شرکت

Call Now