برند یا نشان تجاری در واقع نماد اعتبار و قدرت یک شرکت را نشان می دهد که نمایانگر مجموعه ای از کالاها و خدمات منحصر به فرد آن تجارت می باشند و به واسطه برند خود از سایر محصولات مشابه باز شناخته می شوند. دو دسته عوامل بیرونی و درونی سازمان ها می تواند بر روند تشکیل برند موثر باشند که لازم است برای ثبت یک برند قدرتمند تمامی این عوامل با هم هماهنگ بوده و در سایه اهداف همسوی هم تنظیم شده باشند. این عوامل به طور خلاصه شامل جایگاه محصول یا خدمات ارائه شده در بازارها، محبوبیت و خاص بودن برند، ایجاد تصویر ملموس و حقیقی از برند، تثبیت ذهنیت مثبت از برند در ذهن مشتری، توجه به پیشنهادات و انتقادات و تحلیل آن ها و بسیاری دیگر از موارد قابل توجه در سازمان می باشد که در میزان دیده شدن و رونق کسب و کار آن موثر واقع می شوند.

 

دلایل موفقیت ثبت یک برند قدرتمند

اکثر برند هایی که این روزها در بازار در حال فعالیت هستند، بیشتر به دنبال جذب مشتری و خریدار از طریق تبلیغات فراوان و گزافی هستند تا بتوانند بیشتر و بهتر دیده شوند. اما این امر اشتباهی بیش نیست. تبلیغات تا زمانی می توانند مفید واقع شوند که خدمات عرضه شده توسط شما هم از کیفیت مناسب و قابل قبولی برخوردار باشند. در واقع شما پیش از آن که به فکر تبلیغات گسترده بیفتید باید کیفیت محصولات خود را سنجیده و در صورت نامناسب بودن آن ها، اقدام به ارتقا کیفیت و کارآمدی خدمات خود کنید تا مشتری هایتان دائمی و واقعی باشند نه موقتی و بی دوام.

برای ثبت یک برند قدرتمند به چه مشخصه هایی نیاز داریم؟

صاحب یک برند بزرگ و محبوب شدن کار یک شبانه روز نمی باشد بلکه نیازمند صبوری، مداومت، امیدواری و پشتکار می باشد تا بتوان یک نشان تجاری موفق را به ثبت رساند. حال باید ببینیم برای ثبت یک برند قدرتمند چه مشخصه هایی نیازاست:

حفظ دائمی کیفیت و مقبولیت خدمات و کالاهای عرضه شده

ثبات کیفیت و ویژگی های مطلوب یک محصول تاثیر بسزایی در به خاطر سپردن برند شما در ذهن خریدارانتان دارد و باعث می شود دوباره برای خرید به سمتتان باز گردند یا حتی کسب و کار شما را به دوستان و اطرافیانشان معرفی کنند که در چنین حالتی، زنجیره ناگسستنی از مشتریان به سمت سازمان شما جاری خواهند شد. این عامل به ظاهر بی اهمیت و پیش پا افتاده جز راز های دوام و پابرجا ماندن ابرقدرت های دنیای تجارت و خرید و فروش در زمینه انواع خدمات قابل ارائه می باشد که کمتر کسی آن را بازگو می کند. اگر یک مشتری با خرید از برند شما به پایین بودن کیفیت نسبت به خریدهای پیشین خود پی ببرد، دیگر نسبت به برند شما بی اعتماد شده و از شما خرید نخواهد کرد. برای این که مشتری های ثابتتان را از دست ندهید و کاری کنید تا بر تعدادشان روز به روزافزوده شود، لازم است تا به کیفیت محصولات خود توجه ویژه ای کرده و همواره آن را در سطح مطلوب و قابل قبول نگاه دارید.

متفاوت و بی سابقه بودن

یکی از ویژگی های مهمی که شما را یک قدم به ثبت برند قدرتمند نزدیک خواهد کرد، عرضه خدمات منحصر به فرد و ویژه برند اختصاصی شما می باشد که تاکنون در جایی غیر از برند شما دیده نشده و به گوش نرسیده باشد. برندی موفق خواهد بود که احتیاجاتی که در بازار احساس می شوند را شناسایی کرده و با توجه به آن ها، تولید محصولات خود را به سمت رفع آن مشکل موجود سوق دهد تا در این حالت مشتریان هر چه بیشتری به سمت کالای او جذب شده و متقاضی خرید آن باشند.

تبلیغات مناسب و پربازده

برندی که از تبلیغات به جا و مناسب جهت تبلیغ کار و محصولات خود استفاده کند در نهایت قادر خواهد بود تا مشتریان بیشتر و به دنبال آن، فروش بیشتری برای خود رقم بزند.

قابلیت رقابت با سایر محصولات مشابه

ثبت یک برند قدرتمند هنگامی موفق در نظر گرفته می شود که بتواند در مقایسه با سایر خدمات موجود، در یک فضای رقابتی قرار گیرد تا محصول منتخب از میانشان برگزیده شده و به نوعی در ذهن مخاطب ماندگار شود.

اعتماد و احترام متقابل

برند معتبر، برندی است که مشکلات و دغدغه های مشتریان جز اولویت هایش باشد تا بتواند در هنگام بروز ناراحتی یا اشکال، آن را به اطلاع مخاطبان خود رسانده و در در جهت بر طرف کردن آن برآید.


پیگیری ثبت شرکت

Call Now