قوانین ثبت شرکت

باید گفته شود ثبت شرکت در شرایط کنونی و در حال حاضر چیز پیچیده و سختی نیست. البته می بایست برای انجام این کار به مقررات ثبت شرکت توجه نمود. تا چند سال پیش برای ثبت شرکت باید مدارک لازم را کپی برابر اصل کرده و گواهی های عدم سوء پیشینه از پلیس +10 دریافت می‌ کردیم. اما امروزه به این مدارک هیچ نیازی نیست. شما می توانید فقط با گرفتن عکس از شناسنامه و کارت ملی خود، توسط سامانه،ثبت شرکت خود را ثبت کنید.

اهمیت توجه به مقررات ثبت شرکت

برای ثبت شرکت، توجه به قوانین و مقررات آن اهمیت ویژه ای دارد. که بدون توجه به این قوانین، روند ثبت شرکت با مشکلاتی رو به رو خواهد شد. شما می توانید بدون نیاز به حضور در محل خاصی اقدام به ثبت شرکت نمایید. باید بگوییم تنها با وارد کردن اطلاعات خود به سامانه ثبت شرکت، به صورت آنلاین و خودکار گواهی عدم سوء پیشینه برای شما ثبت می شود.


وجود مدرک تحصیلی یکی از مقررات ثبت شرکت

وجود مدرک تحصیلی یکی از مقررات ثبت شرکت است که ممکن است، در اول کار مورد نیاز شما نباشد. چرا که در مراحل ثبت شرکت و در قوانین ثبتی هیچ قانون و مقرراتی به مدرک تحصیلی اشاره نکرده است مگر این که یکی از موارد زیر مورد نظر شما باشد:
ممکن است موضوع شرکت شما نیازمند به مجوز باشد و برای گرفتن برخی مجوز ها داشتن مدرک تحصیلی الزامی است.
اگر شما بخواهید در نام شرکت خود کلمه مهندس یا مهندسین را ذکر کنید، باید مدرک تحصیلی مهندسی نیز داشته باشید.
در ادامه باید بگوییم یکی از موارد بسیار مهم برای ثبت شرکت این است که باید دانش این کار را داشته باشید. حتی اگر مدرک خاصی را ندارید، می بایست تخصص و تبحر این کار را داشته باشید.


شرایط ثبت شرکت در تهران

شرایط قوانین ثبت شرکت در تهران و سایر شهر های دیگر، چندان تفاوتی ندارد. باید گفته شود بعضی از افراد هدف هایی مانند نوآوری و ایجاد کار و حرفه دارند و برای این هدف شرکت خود را ثبت می کنند و هویت رسمی و قانونی به کسب و کار خود می دهند. در کشور ما تاسیس شرکت بر اساس هدف انجام می شود. در سال‌ های گذشته پروسه بسیار سخت و زمان گیری برای ثبت شرکت وجود داشت اما امروزه با الکترونیکی شدن و بهتر شدن شرایط افراد بیشتر به دنبال کسب و کار خود هستند و آن را ثبت می‌کنند. همچنین هزینه این پروسه در شرایط امروز کمتر می باشد. وجود مباحث کلیدی در این باره باعث شده است که شما به ضرورت ثبت شرکت در ایران توجه کنید. همچنین وجود شرایط اساسی و نکات تکمیلی شما را وادار می کند که شرکت خود را ثبت نمایید.

مراحل و مقررات ثبت شرکت در تهران

در این بخش می خواهیم درباره مراحل ثبت شرکت در تهران برای شما مطالبی را ارائه دهیم. این کار نیازمند قانون و گاهی اوقات شرکا است. شما باید بر اساس قانون تجارت شرکت خود را تاسیس نمایید. در این راه می توانید با افرادی همراه و همدست شوید و در امور خود از آن ها کمک بگیرید و یک شراکت قانون مند را به ارمغان آورید. ما انواع و شرکت‌ های متفاوتی داریم. مانند شرکت های دولتی، شرکت های مدنی، شرکت های تجاری و ... . شرکت های دولتی در واقع شرکت‌ هایی هستند که ثبت کردن آن ها دولتی می باشد و قسمتی از سرمایه آن به دولت متعلق است. شرکت مدنی نیز شرکتی است که افرادی با فعالیت مشترک با یکدیگر شراکت دارند. شرکت تجاری نیز شرکتی می باشد که هدف افراد فعالیت تجاری است و می‌ خواهند سهام خود را مشخص کنند.

اهمیت ثبت شرکت

ثبت شرکت یک سری ضرورت ها و اهمیت هایی دارد که ما در زیر برخی از آن ها را برای شما توضیح خواهیم داد:
یکی از اهمیت های ثبت شرکت جنبه قانونی یافتن امور اجرایی، بیمه‌ای و حقوقی است.
با ثبت کردن شرکت می توانید بیمه تامین اجتماعی را برای خود و کارمندان تان فعال کنید.
اهمیت ثبت شرکت در ایجاد اعتماد مشتری به شما ضرورت دارد.
شرکت شما توسط ثبت شدن است که در سطح بین المللی معرفی می شود.
شما با ثبت کردن شرکت می توانید هر محصولی را با برند مخصوص خود ارائه دهید.
ثبت شرکت باعث حفظ سابقه و رزومه کاری شما و انتقال آن به آیندگان شما می گردد.

 


Call Now