تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

افرادی که قصد دارند تا در یک حوزه خاص فعالیت کرده و شرکت خود را به وجود بیاورند، با دو مفهوم ثبت شرکت و ثبت برند مواجه هستند و عموما نمی دانند که تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند چیست.
این مسئله باعث شده تا افراد با مشکلات گوناگونی مواجه شده و نتوانند این دو مفهوم را به خوبی از یکدیگر تفکیک کنند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند انداخته و در رابطه با این مسئله توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا تفاوت های این دو مفهوم را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند از نظر مفهوم

در بخش اول اگر بخواهیم نگاهی به تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند بیاندازیم باید به این مسئله بسیار مهم اشاره کنیم که ثبت برند و ثبت شرکت دو فرآیند مجزا هستند که انجام آن ها مزایای گوناگونی برای شرکت شما خواهد داشت. به منظور بررسی تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند باید گفت که فرآیند ثبت شرکت به مراحلی گفته می شود که باعث می شود تا در نهایت شرکت شما و حوزه کسب و کاری تان به رسمیت شناخته شود. در واقع اگر به دنبال آن هستیم تا کسب و کار خود را رسمی کرده و از مزایای آن بهره مند شوید لازم است تا اقدام به ثبت شرکت کنید.
پس از بررسی این مفهوم باید در راستای بررسی تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند به این مسئله اشاره کرد که ثبت برند در شرایطی اتفاق می افتد که شخص و یا شرکت یک محصول و یا خدمت را برای ارائه دارد. سپس آن ها برای این که بتوانند در بازار رقابت کرده و تمایزی بین محصول خود با محصولات مشابه سایر برندها به وجود بیاورند، اقدام به انتخاب یک اسم مشخص برای محصولات و خدمات خود کرده و از این نام و استفاده می کنند. این نام و اسم را برند می گویند و به مراحلی که باید انجام دهید تا بتوانید این اسم را به صورت رسمی ثبت کرده و از آن استفاده کنید، ثبت برند می گویند.

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند از نظر قانونی

پس از این که از نظر مفهومی تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم، حال بهتر است تا نگاهی به قوانین انجام این فرایند انداخته و در رابطه با آن صحبت کنیم. در همین راستا باید گفت که به منظور ثبت شرکت شما باید حداقل ۲ نفر عضو داشته باشید و سپس قادر خواهید بود تا با توجه به قوانین وضع شده، شرکت خود را با نوع مشخص آن به ثبت رسانده و در نهایت بتوانید به صورت رسمی در حوزه مورد نظر خود فعالیت کنید.
از سوی دیگر اما اگر بخواهیم نگاهی به فرایند ثبت برند بیاندازیم باید گفت که یک فرد حقیقی و یا حقوقی می تواند به راحتی اقدام به ثبت برند کرده و کالاها و خدمات خود را با برند مورد نظر به بازار عرضه کند.
همچنین باید به این مسئله بسیار مهم توجه کنید که ثبت برند در حوزه بازاریابی بوده و یکی از فرآیندهای بسیار مهم است که باعث می شود تا شما بتوانید در بازار با سایر شرکت ها رقابت کرده و محصولات خود را به فروش رسانده یا خدمات گوناگونی را ارائه دهید.

بهترین روش ثبت برند و ثبت شرکت

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که بهترین روش برای ثبت برند ثبت شرکت چیست و چگونه می توان این دو فرایند را به بهترین شکل ممکن انجام داد؟ به منظور بررسی این مسئله باید گفت که از آن جایی که طی کردن مراحل ثبت شرکت و ثبت برند چالش های مختلفی دارد، پیشنهاد ما این است که در راستای انجام این دو فرآیند بسیار مهم به سراغ موسسات حقوقی بروید که در این حوزه فعالیت می کنند.
موضوع لازم به ذکر آن است که امروزه موسسات حقوقی گوناگون هستند که به شما کمک می کنند تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی شرکت خود را به ثبت رسانده و همچنین برای محصولات و خدمات خود اقدام به ثبت برند کنید. در نتیجه کمک گرفتن از این موسسات حقوقی را می توان بهترین روش به منظور ثبت برند و ثبت شرکت در نظر گرفت.


Call Now