• در این متن می‌ خواهیم درباره تفاوت مراحل ثبت شرکت و برند برای شما صحبت کنیم. در کشور ما ایران برای ثبت شرکت و یا یک برند و انتخاب نام آن باید به اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرد. همچنین به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی مالکیت معنوی نیز باید مراجعه کرده و اسناد و مدارک معتبر را در آن قسمت ثبت کرد. در اداره مالکیت صنعتی و همچنین در اداره ثبت شرکت ها روش های متفاوت و مختلفی برای ثبت برند و شرکت وجود دارد که ما در این قسمت می خواهیم تفاوت های آن ها را توضیح دهیم.

 • اقدامات اولیه ثبت شرکت و برند

  در مرحله اول شما باید گروه و اعضایی گرد هم جمع آوری کنید و شریکان قابل اعتمادی نیز برگزینید. یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل، انتخاب شریک خوب است. زیرا جزو تشکیلات شرکت به حساب می آید. سپس باید به بانک مراجعه کنید و حسابی برای شرکت و به نام شرکت افتتاح نمایید. زیرا شرکت باید دارایی کاملاً جداگانه و مستقل نسبت به دارایی اعضا داشته باشد.

  رعایت قوانین ثبت شرکت و برند بسیار مهم و اساسی می باشد و کار شما را سریع تر پیش می‌ برد. البته شما می توانید در این زمان به صورت اینترنتی نیز شرکت و برند خود را ثبت کنید. برای ثبت اینترنتی شرکت و برند شما می‌ توانید با مراجعه به سایت‌ ها و به صورت آنلاین اقدام به این کار کنید و با دقت وارد سامانه ی مورد نظر شوید و مرحله به مرحله مطابق با طراحی که در سایت صورت گرفته است کار خود را پیش ببرید. شما بعد از تایید شدن سه ماه فرصت دارید که نام شرکت و یا نام برند خود را انتخاب کنید و آن را در اساسنامه درج کنید.

  مراحل ثبت شرکت

  برای ثبت شرکت نیز مراحلی وجود دارد که ما در این جا برای شما آن ها را نام می بریم و توضیحات لازم را ارائه می دهیم. اما باید بگوییم که شما باید ابتدا در دفتر ثبت شرکت خود را ثبت کنید و بررسی و کنترل آن بر عهده مسئول اداره می باشد. البته این کار ها باید در دفتر قانونی صورت پذیرد. اما به طور کلی مراحل ثبت یک شرکت به نحو زیر می باشد:

  گرفتن کارت های شناسایی تمامی متقاضیان و شرکای شرکت و همچنین مطابقت دادن آن کارت با مشخصاتی که در شرکتنامه درج شده است.

  انجام عمل احراز هویت برای متقاضیان

  گرفتن امضا از تمامی شرکا در دفتر ثبت

  تعیین کردن شماره ثبت شرکت امضای شرکا تحت عنوان ثبت با سند برابر است.

  درج کردن شماره ثبت در شرکتنامه و اظهارنامه شرکت

  تمامی اسناد مالکیت باید توسط رئیس شرکت و اداره ثبت امضا شود.

  مراحل ثبت برند

  برای ثبت برند مراحل و مدارکی لازم است که ما در این جا آن ها را به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد و شما را در این امر راهنمایی خواهیم کرد:

  وارد کردن اطلاعات و تکمیل کردن فرم اینترنتی برای اظهارنامه ثبت برند

  فرستادن و تکمیل کردن تمامی مدارک برای اشخاص حقیقی مانند کپی شناسنامه و یا کارت ملی و همچنین برای اشخاص حقوقی مانند ارائه دادن پروانه کسب یا بهره برداری و یا مجوز تولید

  همچنین چاپ آگهی در یک روزنامه تاسیس رسمی و در نهایت کپی کردن شناسنامه و کارت ملی تمامی افراد صاحب امضا

  ارائه دادن یک نمونه گرافیکی و یا کپی کردن از تصویر برند درخواستی و همچنین توضیحات لازمه در یک برگه جدا برای برند و همچنین توضیحات درباره فعالیت و توصیف فعالیت.

  برابر کردن تمامی مدارک و کپی آن ها توسط یک وکیل خبره

  پرداخت کردن مبلغی به عنوان حق الوکاله و گرفتن شماره فیش واریزی آن

  اگر اخطاری به شما وارد شود و برند شما دچار  نقص باشد شما باید پس از ۳۰ روز آن را رفع کنید.

  پرداخت کردن هزینه ثبت شرکت و برای تایید و ثبت اظهارنامه که متقاضی می تواند در شرایطی که هنوز اظهارنامه او ثبت نشده باشد آن را مسترد کند.

  در نهایت اداره مالکیت صنعتی اظهارنامه را با تمامی شرایط و مقررات و مدارک منطبق می کند و دستور می دهد که آگهی لازم را در روزنامه رسمی چاپ کنند.

  همچنین باید بگویم تمامی هزینه‌هایی که در این مراحل باید پرداخت شود فقط و فقط باید توسط فرد متقاضی صورت پذیرد و اگر شرکت شرکایی داشته باشد باز هم بر عهده کسی است که تقاضای ثبت برند را داده است.


پیگیری ثبت شرکت

Call Now