اهمیت ثبت برند

ثبت برند در کسب و کار و مشاغل مختلف همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در ارتقای سطح عملکرد یک سازمان یا سیستم در درجه اول کسب اعتبار به واسطه برندینگ می باشد. برندینگ به فرآیندی گفته می شود که از طریق آن زمینه فعالیت سازمان یا یک موسسه به مردم جامعه شناسانده می شود. در واقع هر آنچه از فعالیت های حرفه ای، کیفیت، جنس و ویژگی های مربوط به تولید یک کالا وجود دارد از طریق برند و علامت تجاری مختص آن سازمان معرفی می شود.


با این تفاسیر می توان گفت برندینگ تنها یک طراحی لوگو صرف نیست بلکه شناسنامه کالا و شامل هویت سازمان می باشد. به منظور کسب آگاهی بیشتر در رابطه با اهمیت ثبت برندینگ در رونق کسب وکار پیشنهاد می گردد این مطلب را به دقت بخوانید و از مزایای مهم ثبت برند مطلع گردید.

برندینگ چیست؟

به طور خلاصه و مفید باید گفت برندسازی یک روش هویت بخشی به کالای تولید شده است و زمینه انتخاب مشتریان را فراهم می آورد. در بین حجم انبوه تولیدات که هر روزه رشد و افزایش بیشتری می یابد شما نیاز به معرفی کالای خود دارید، به واسطه برندسازی این امکان فراهم می شود که براحتی بتوانید تولیدات خود را با علامت تجاری خاصی در بازار عرضه کنید و به خریداران بشناسانید.

ثبت برند در کسب و کار و نقش آن در جلب مشتری

برند سازی به جهت اینکه نوعی تعامل تجاری بین تولید کننده و مشتری به شمار می آید قابلیت این را دارد که درباره هدف، برنامه ریزی و اقدامات اجرایی سازمان، اطلاعاتی را در اختیار مشتری قرار دهد و با کسب رضایت آنها میزان تقاضا را افزایش دهد. در طرف مقابل خریداران محترم قرار دارند که با افزایش تقاضا و میزان خرید از یک برند ویژه به صاحبان آن برند این پیام را انتقال می کنند" ما از کیفیت محصول شما راضی هستیم و آن را به دیگران هم معرفی می کنیم" بنابراین کاملا مشخص است که برند سازی نقش بسیار مهمی در افزایش تقاضا و میزان فروش ایفا می کند.

مزایای برند سازی در کسب و کار

ثبت برند در کسب و کار دارای مزایای بسیار فراوانی است. در ادامه برخی از این مزایا را عنوان خواهیم نمود:
ثبت برند در کسب و کار سبب افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر می شود.
برندسازی موجب موفقیت در فعالیت های تبلیغاتی می گردد.
برندینگ سبب می شود، مشتریان، کالای مورد نظر خود را بشناسند و به طور خود آگاه یا ناخود آگاه از آن خریداری نمایند.
برندینگ زمینه خلاقیت و نوآوری را فراهم می کند و تاثیرات مثبتی بر روی کارمندان می گذارد.
به واسطه ثبت برند در کسب و کار ، این امکان برای صاحبان برند فراهم می شود که در مواقع حساس از وفاداری مشتریان خود بهره مند گردند.
جلب اعتماد مشتری؛ ثبت برند سبب می شود که در ذهن مخاطب، احساس خاصی درباره کیفیت و کمیت محصول شما به وجود آید و باعث شود در نوبت های بعدی نیز اقدام به خریداری از برند شما کنند.

اهمیت ثبت برند در حق استفاده اختصاصی مالک

یکی از با اهمیت ترین جنبه های قوانین ثبت برند این است که تمامی حقوق و مزایای قانونی آن متعلق به صاحب برند خواهد بود. به عبارت دیگر باید گفت در عرصه تجارت و اقتصاد اگر مدرک قانونی برای اثبات صاحب برند وجود نداشته باشد، امکان تصرف بازار توسط رقیبان به وجود می آید، رقبا می توانند براحتی از برند ویژه شما یا برند های مشابه برند شما استفاده کنند. ثبت برند باعث می شود شما به طور انحصاری مالک برند خود شوید و با مشاهده اقدامات سود جویانه علیه برند خویش به طور قانونی به مراجع قضایی شکایت نمایید.

سخن آخر

می توان گفت ثبت برند در کسب و کار یک اقدام بسیار مهم و هوشمندانه است که باعث می شود تمامی حقوق قانونی تولیدات شما به طور انحصاری در اختیار خودتان قرار بگیرد. همچنین این کار امکان هر گونه تقلب و کلاهبرداری از سمت رقبا به حداقل خواهد رسانید. با ثبت برند شما به این اطمینان دست می یابید که علامت تجاری محصول فقط مختص شماست و هیچکس دیگری نمی تواند از آن سو استفاده کند. علاوه بر این موضوع، ثبت برند برای هر شغل و فعالیتی، کارآمد ترین روش معرفی محصول در بازار رقابت و کسب اعتبار می باشد.


Call Now