افرادی که اقدام به تاسیس شرکت می کنند، یکی از مهم‌ ترین کارهایی که باید در برنامه خود قرار داده و آن را به صورت کامل انجام دهند طی کردن مراحل و فرآیند ثبت شرکت است. یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است توسط افراد پرسیده شود این است که اهداف ثبت شرکت چیست و ثبت کردن یک شرکت چه مزایایی برای افراد خواهد داشت. با ما همراه باشید تا با بررسی کردن مزایای ثبت شرکت به این پرسش اساسی پاسخ دهیم که هدف از ثبت کردن یک شرکت چیست؟

 

انجام فعالیت ها به صورت قانونی

از جمله اهداف ثبت شرکت این است که پس از ثبت فعالیت های شرکت به صورت قانونی بوده و حالت رسمی پیدا می کند. اسناد و قراردادهای شما اگر به صورت رسمی و قانونی باشد ارزش بیشتری خواهد داشت و قانون بر فعالیت های شرکت شما نظارت می کند. از طرف دیگر شرکت هایی که قصد همکاری با آن ها را دارید، با میل و رغبت بیشتری اقدام به ثبت قرارداد و همکاری با شرکت شما خواهند کرد.

تمامی اعضا نسبت به فعالیت های شرکت مسئول خواهند بود

یکی دیگر از اهداف ثبت شرکت این است که اعضا به صورت جدی بر تمامی اتفاقاتی که در داخل شرکت می افتاد مسئول شده و از نظر حقوقی پاسخگو شوند. در واقع شما در هنگام ثبت شرکت باید مسئولیتی را برای هر یک از اعضا در نظر بگیرید و آن ها باید به نسبت عملکردشان پاسخگو باشند.

اعضا از حقوق قانونی برخوردار خواهند شد

یکی دیگر از اهداف ثبت شرکت این است که قانون به عنوان یک مرجع رسمی بین اعضای شرکت حکم کرده و بر روی رفتار هر یک از افراد نظارت داشته باشد.

امکان شرکت در مزایده ها و مناقصات

یکی از موضوعات بسیار مهم که باید به آن توجه داشت این است که افراد به صورت شخصی نمی توانند در مزایده ها و مناقصات حضور داشته باشند. برای این کار باید آن ها به عنوان یک شرکت ثبت شده شناخته شوند. به همین دلیل شما می توانید با ثبت شرکت در مزایده ها و مناقصات مختلف شرکت کنید.

شفاف شدن تمامی فعالیت ها و اطلاعات شرکت

یکی دیگر از اهداف افراد از ثبت شرکت این است که تمامی فعالیت های آن ها به صورت قانونی، شفاف و تحت نظر مراجع بالاتر قرار بگیرد. این کار باعث می شود تا شاهد برقراری قانون به نحو احسن در شرکت و مراودات آن با سایر بخش ها باشیم.

افزایش اعتبار شرکت در طی سال ها

اگر شما همین حالا اقدام به ثبت شرکت کنید با طی شدن سال های متمادی از ثبت برند و شرکت تان به اعتبار شما اضافه می شود و می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

استفاده از مزایای مختلف و دریافت وام

از اهداف ثبت شرکت دریافت مزایا است. شرکت هایی که به صورت قانونی ثبت شده باشند این امکان را خواهند داشت تا از امتیاز ها و وام های مختلفی بهره‌ مند شوند. در واقع بسیاری از وام ها و تسهیلات به افراد داده نشده و تنها به شرکت ها اعطا می شود و شما می توانید با ثبت شرکت اقدام به دریافت این دسته از وام ها و تسهیلات کنید.

امکان مبادلات تجاری با سایر کشورها

یکی دیگر از اهداف ثبت شرکت این است که امکانی برای افراد فراهم خواهد شد تا بتوانند با شرکت های خارجی همکاری داشته و در واقع با کشورهای دیگر مراودات تجاری مختلفی داشته باشند.

 شما می توانید با ثبت کردن شرکت خود به صورت قانونی فعالیت های تجاری خود را با کشورهای دیگر آغاز کنید.

 الزامات پس از ثبت شرکت

فارغ از تمامی مزایایی که ثبت شرکت دارد، باید به این موضوع توجه داشته باشید که انجام این فرآیند می تواند شما را ملزم به انجام فعالیت های مختلفی کند.

 به عنوان مثال شما پس از ثبت شرکت مجبور خواهید شد تا مالیات پرداخت کرده و دفاتر مالیاتی را پر کنید. از سوی دیگر شرکت شما به عنوان کارفرما ملزم به پرداخت حقوق و بیمه کارکنان خواهد شد.

برای آن که بتوانید شرکت خود را ثبت کنید لازم است تا مکانی را به ‌عنوان محله شرکت ثبت کرده و سرمایه اولیه را نیز برای تاسیس شرکت در نظر بگیرید.

حرف آخر

در این مطلب بیان کردیم که با انجام فرآیند ثبت شرکت چه امکانات و مزایایی در اختیار شما قرار خواهد گرفت و اهداف ثبت شرکت را که می توانید در نظر بگیرید، چه مواردی هستند. در ادامه نیز بیان کردیم که پس از ثبت کردن شرکت ملزم به اجرای چه قوانینی خواهید بود.

 

ثبت کیا افتخار دارد با بهره گیری از پرسنل و وکلای خبره جهت انجام امور ثبت شرکت در خدمت شما سروران گرامی باشد.

تلفن تماس :     88882588      88888273


Call Now