استان کرمان پهناورترین استان ایران و مرکز آن کلانشهر کرمان است. این استان در جنوب شرقی ایران قرار گرفته است.
دارا بودن صنایع فرآوری محصولات پایین دستی معادن تیتانیوم، صنایع فرآوری محصولات پایین دستی معادن کروم، صنایع فرآوری محصولات کشاورزی، صنایع فرآوری محصولات معادن مس، صنایع درجه بندی و بسته بندی محصولات کشاورزی ، صنایع لاستیک ، روغن ، آلومینیوم ، نساجی، شیمیایی و صنعت گردشگری، وجود فرودگاه بین المللی ، وجود انرژی باد ، تنوع آب و هوایی ، وجود اقلیم های متفاوت چهار فصل در منطقه ، وجود تولیدات دامی و مرغداری صنعتی و ساخت صنایع دستی و ... باعث شده است استان کرمان همواره یکی از مقاصد جذاب برای سرمایه گذاران خارجی به شمار آید.
این استان با آثار باستانی و جاذبه های گردشگری متنوع و 311 اثر ملی ثبت شده از جمله ارگ بم از ظرفیت های مهم کشور برای توسعه و جذب گردشگران داخلی و خارجی به شمار می رود که شناسایی و ساماندهی آن ها موجب رونق اقتصادی، ایجاد درآمد و اشتغال می شود.
از آن جا که قابلیت های بسیار زیادی برای فعالیت و کسب و کار و تولید اشتغال و تولید ثروت در این شهر وجود دارد، شرکت های تجاری بسیاری در آن مشغول به فعالیت می باشند که هر یک از این شرکت ها ی مختلف برای اهداف خاصی شکل یافته اند. حال سوالی که ممکن است مطرح شود این است که شرکت تجاری چیست ؟
شرکت تجاری عبارت است از نوعی شرکت عقدی که به موجب قوانین تجاری و مالی برای انجام امور بازرگانی و بردن سود با سرمایه معین تشکیل و منشا پیدایش شخصیت حقوقی در حقوق خصوصی می شود. بر اساس ماده 20 قانون تجارت انواع شرکت های تجاری به 7 نوع تقسیم می شوند که عبارتند از : شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی تولید و مصرف.
در شرکت سهامی سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبات سهام با توجه به مبلغ اسمی آنهاست.
شرکت با مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و وظایف هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، تنها به میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد.
شرکت تضامنی به منظور اموری تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی شکل می گیرد.
شرکت مختلط غیرسهامی جهت امور تجاری بانام مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام راه اندازی می شود.
شرکت مختلط سهامی میان چند شریک سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.
شرکت نسبی به منظور امور تجاری با نام مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء بر اساس میزان اورده آن ها در شرکت می باشد.
شرکت تعاونی با 7 هدف مندرج در قانون بخش تعاونی با قید کلمه تعاونی و تابعیت ایرانی با حداقل 7 عضو تشکیل می شود.
اما شرکت های تجاری به عنوان یک الزام قانونی می بایست به ثبت برسند. چرا که هر شرکت تجاری زمانی معتبر است و از نظر قانونی رسمیت دارد  که به ثبت رسیده باشد.در این مقاله، اطلاعات لازم را در مورد ثبت شرکت در کرمان می توانید به دست آورید.

  • مزایای ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت برای شروع یک یک فعالیت تجاری تولیدی خدماتی و ... در چارچوب تشکل حقوقی امری الزامی و انکارناپذیر می باشد. با ثبت شرکت فعالیت بنگاه در سایه حمایت های دولتی و قانون تجارت قرار می گیرد تا در خصوص پیگیری های لازم و در خصوص دعاوی و ... امکان رسیدگی باشد. از جمله سایر مزایای ثبت شرکت در کرمان امکان عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت در مناقصات و مزایدات می باشد. با اخذ پروسه ثبت شرکت در کرمان وظایف و میزان سهام موسسین شرکت بر طبق مدارک قانونی و ثبتی مشخص شده و در صورت بروز هرگونه مشکل امکان رسیدگی نیز وجود خواهد داشت.

  • حداقل سن برای ثبت شرکت

حداقل سن برای ثبت شرکت 18 سال است . توضیح آن که ، در قرارداد شرکت مثل همه عقود و قراردادها باید شرایط عمومی صحت عقود رعایت شود که عبارتند از : اهلیت ،  قصد و رضا ، معین بودن موضوع ، قانونی بودن جهت و هدف
شرکای شرکت باید اهلیت انجام دادن معامله را داشته باشند.منظور از اهلیت، مطابق ماده 211 قانون مدنی،این است که شریک،بالغ و عاقل و رشید باشد.

  • تعداد شرکا

شرکت، چه در حقوق مدنی و چه در حقوق تجارت ایران، در صورتی ایجاد می شود که لااقل دو نفر در ایجاد آن سهیم باشند. برخلاف آنچه در حقوق بعضی کشورها، نظیر فرانسه وجود دارد، در حقوق ایران شرکت تک شریک وجود ندارد.

  • سرمایه ثبت شرکت

برای ثبت شرکتها ، سرمایه یکی از مهمترین موارد است. سرمایه شرکت، عبارت است از مبلغی که شرکا توافق می کنند به شرکت انتقال دهند. سرمایه شرکت، مبلغی است که در ترازنامه شرکت، هم در زیر عنوان دارایی اولیه درج می شود و هم در زیر عنوان بدهی اولیه شرکت.
اهمیت شرکت های تجاری به میزان سرمایه آن ها بستگی دارد. نوع سرمایه با توجه به نوع شرکت متفاوت است. بدین معنی که در شرکت های بامسئولیت محدود و موسسات غیرتجاری، سرمایه اولیه اعلام شده به صورت سرمایه نقدی و در شرکت های سهامی خاص، سهامی عام و تعاونی ها سرمایه از نوع سهام است .
حداقل میزان سرمایه نقدی در شرکت های بامسئولیت محدود و موسسات غیرتجاری 000/000/1 ریال می باشد که توسط شرکاء در صندوق شرکت قرار می گیرد و مدیرعامل اقرار به دریافت این مبلغ می نماید.
در شرکت های سهامی عام و خاص و تعاونی ها، سرمایه شرکت به صورت سهام تقسیم بندی می شود که مشخص کردن این تعداد سهام محدودیتی ندارد و می توان سرمایه اولیه شرکت را به هر تعداد سهم تقسیم بندی کرد.
باید گفت که مبلغ سرمایه در شرکت های سهامی خاص توسط سهامداران مشخص تامین می گردد اما در شرکت های سهامی عام قسمتی از سرمایه توسط اوراق سهامی که به فروش می رسد تامین می گردد.
همچنین ، هر شرکت علاوه بر سرمایه نقدی می تواند سرمایه غیرنقدی نیز داشته باشد. میزان این سرمایه باید توسط کارشناس رسمی دادگستری برآورد شده و معادل آن به صورت سهام ( در شرکت های سهامی) و یا سهم الشرکه ( در شرکت های بامسئولیت محدود و موسسات) تقسیم بندی گردد.

  • موضوع فعالیت در کرمان

از اقدامات اولیه برای راه اندازی و تاسیس شرکت تصمیم گیری برای تعیین موضوع شرکت می باشد. موضوع فعالیت هر شرکت که در بند ۲ اساسنامه آن قید می گردد، نشان دهنده هویت و اهدافی است که آن شرکت برای آن منظور تشکیل شده است. شخص حقوقی فقط درباره موضوعاتی می تواند عمل کند که در موضوع شرکت تصریح شده باشد . به این جهت اصولاَ کلیه شرکت ها موضوع شرکت را وسیع تعریف می کنند تا بتوانند کلیه اموری را که لازم باشد انجام دهند .
شایان ذکر است، برخی از موضوعات فعالیت نیازمند مجوز می باشد که در این صورت پیش از ثبت آن ها باید نسبت به اخذ مجوز اقدام نمود. به عنوان مثال جهت گشایش دفتر خدمات ارتباطی باید حتماَ " از مخابرات " اخذ مجوز نمایید و یا فعالیت های فرهنگی هنری که نیازمند اخذ مجوز از اداره ارشاد اسلامی هستند. متقاضیان محترم ثبت شرکت در کرمان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانند با مشاورین مجرب ما در ثبت شرکت کیا تماس حاصل فرمایند.

  • اوراق ثبت شرکت در کرمان

با توجه به نوع شرکتی که جهت ثبت انتخاب می گردد اوراق ثبتی متفاوت می باشد. به عنوان مثال اوراق ثبتی شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین است و اوراق شرکت های بامسئولیت محدود شامل اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین می باشد. سایر انواع شرکت ها نیز اوراقی تقریباَ مشابه با این دو نوع شرکت دارند.

  • مدت زمان ثبت شرکت در کرمان

مدت زمانی که به طول می انجامد تا یک شرکت یا موسسه به ثبت برسد دقیق و کاملاَ مشخص نیست و بستگی به عواملی دارد مانند حوره ثبتی مورد نظر، در برخی حوزه ها روند کار به کندی انجام می شود. ولی در صورتی که بخواهیم به طور کلی زمانی را تقریبی مشخص کنیم ثبت یک شرکت یا موسسه در حدود 15 تا 20 روز کاری زمان می برد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.
مرکز تخصصی کیا ثبت ، با کادری متخصص و مجرب در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت، ثبت برند، ثبت طرح صنعتی، ثبت اختراع و .. خدمات خود را به صورت ویژه ارائه می نماید.


Call Now