کشور بلژیک یکی از کشورهای اروپای شمالی است که از بنیانگذاران اتحادیه اروپا به شمار می رود که از 50 سال پیش از میلاد مسیح قوم سلت در آن زندگی می کردند. بلژیک با هلند ، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه همسایه است و همچنین یکی از بنیانگذاران پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) است. بروکسل پایتخت این کشور، مقر اصلی اتحادیه اروپا است.
هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، وارد کشور بلژیک شوند. حال سوالاتی که ممکن است مطرح شود این است که چرا افراد این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند ؟ شرایط مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت چیست ؟ برای ثبت شرکت در بلژیک چه  مدارک و اطلاعاتی لازم است ؟ مراحل ثبت شرکت در بلژیک چیست ؟ در این مقاله سعی شده است شما را با اصول اساسی ثبت شرکت در بلژیک آشنا سازیم.

  • امتیازات ثبت شرکت در بلژیک :

- ثبت شرکت در بلژیک این امکان را به متقاضیان می دهد تا مالکیت 100% شرکت را داشته باشند.
- ثبت شرکت در بلژیک شرایط را به منظور دسترسی به تمام نواحی اروپایی شینگن برای مسافرت و همچنین تجارت و اقامت طولانی مدت به وجود می آورد.
- متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت در بلژیک 5 سال پس از اخذ اقامت دائم به درخواست پاسپورت بپردازند.
- ثبت شرکت در بلژیک شرایط را به منظور دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت و همچنین تجارت و اقامت طولانی مدت به وجود می آورد.
- قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در بلژیک می باشد.
- پس از ثبت شرکت در بلژیک می توانید از مارک تجاری اروپایی استفاده نمایید.
- پس از ثبت شرکت در بلژیک می توانید به افتتاح حساب شرکتی و شخصی بپردازید.
- پس از ثبت شرکت در بلژیک می توانید به راحتی برای تمامی نقاط جهان به اخذ ویزا بپردازید.

  • شرایط ثبت شرکت در بلژیک :

متقاضیان مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت بلژیک بدون داشتن تحصیلات و تخصص و مدارک زبان انگلیسی از طریق ثبت شرکت برای مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت بلژیک می توانند اقدام نمایند.
جهت ثبت شرکت در بلژیک ، مدیران شرکت باید دارای دانشنامه و یا مدرک در رشته تحصیلی خود باشند. هزینه کارکنان در بلژیک بالا است و مزایای رفاهی بسیاری به کارکنان و کارمندان تعلق می گیرد.

  • رایج ترین قالب ثبتی در بلژیک :

اکثر شرکت هایی که در بلژیک ثبت شده اند شرکت با مسئولیت محدود می باشند. در این نوع شرکت شما نیاز به حداقل یک سهام خواهید داشت که سرمایه اولیه ای در این خصوص فراهم شده است.
در شرکت با مسئولیت محدود در ابتدا باید مبلغی مشخص به حساب شرکت واریز شده و سهام مورد نظر منتقل شود البته فرد می توانید بیشتر از سهام را نیز به تسلیم خود درآورد. سرمایه اولیه در این کشورها به این صورت است که سهام اولیه تقسیم بندی مشخصی می شود و البته امکان عرضه سهام به مردم نیز وجود دارد. برای عرضه عمومی سهام ها باید 50% از سهامداران اصلی شرکت رضایت خود را اعلام کنند. در این مسیر قطعاَ فرد می تواند با مبلغی مشخص و حتی نه چندان زیاد ثبت شرکت در بلژیک داشته باشد و به نوعی خود را به مهاجرت به این کشور پیشرفته بیشتر کند. امکان تسلیم درصدی سهام ها بسیار محدود است و قطعاَ فرد متقاضی باید یک سهام و نه کمتر را به تسلیم خود درآورد.

  • حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت در بلژیک :

برای تاسیس شرکت محدود به سهام در بلژیک حداقل سرمایه مورد نیاز 61500 یورو می باشد. برای تاسیس شرکت خصوصی دارای اعتبار محدود نیز حداقل سرمایه مورد نیاز 18600 است.

  • مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت در بلژیک :

- ارائه نام شرکت
- تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت در بلژیک
- پاسپورت سهامداران و مدیرعامل شرکت
- ارائه بیزینس  پلان
- ارائه نمونه امضا
- سند مالکیت و پرینت حساب بانکی
- کپی آخرین مدارک تحصیلی
- گواهی سلامت پزشکی
- گواهی عدم سوء پیشینه
- وکالتنامه که می بایست توسط موکل امضا شود.

  • مراحل ثبت شرکت در بلژیک :

1- انتخاب نام شرکت ( نام انتخابی می بایست در ارتباط با موضوع فعالیت شرکت باشد. این نام نباید قبلاَ به ثبت رسیده باشد. )
2- ارائه بیزینس پلان یا طرح توجیهی اقتصادی ( در این طرح شما باید فعالیت تجاری شرکت و همچنین اهداف فعالیت شرکت را معرفی نمایید. در این طرح می بایست انتظاراتی را که از این طرح در سال های آینده می رود قید گردد. )
3- ثبت اساسنامه شرکت در دفاتر رسمی ( لازم است در اساسنامه این نکات ذکر شود : نام شرکت، میزان سرمایه، تعداد سهامداران، تیم مدیریت ، آدرس دقیق محل کار، شماره تلفن و فکس شرکت ، مشخصات کامل سهامداران، ساعات کاری، میزان مرخصی و ...)
4- اخذ کد شناسایی
پس از طی مراحل فوق و بررسی مدارک شما، برای شما و همراهانتان ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) ویزای اقامت 1 ساله صادر خواهد شد. البته این ویزا به معنای دریافت اقامت دائم نمی باشد بلکه شما باید مدت این ویزا را تمدید نمایید و تمدید این ویزا منوط به گزارش مثبتی از عملکرد شرکت می باشد .
پس از گذشت 3 سال در صورت پرداخت به موقع مالیات و عدم تخلف مالی و عدم وقوع جرم، برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید .
بعد از گذشت 5 سال می توانید برای اخذ پاسپورت دوم خود نیز اقدامات لازم را انجام دهید .
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.
ثبت شرکت کیا، با بهره گیری از متخصصان مجرب و توانمند آماده ارائه ی خدمات به شما متقاضیان عزیز می باشد.


Call Now