سوئد با مساحت 449964 کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت می باشد. این کشور از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنیا، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.
اقتصاد سوئد یکی از برترین اقتصادها در اروپا می باشد. تجارت های خارجی نقش بسیار مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کنند. کشور آلمان به عنوان شریک اصلی سوئد در نظر گرفته شده است. کشورهایی مانند هلند، لوکزامبورگ و انگلستان از اصلی ترین سرمایه گذاران در سوئد محسوب می شوند.
احداث جنگل، صنایع آهن ، فولاد ، ظرافت تجهیزات ، معادن ، کشاورزی و دیگر وسایل از جمله موارد بسیار مهمی هستند که موجب رشد اقتصاد سوئد شده اند. اگرچه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، شرکت های خود را در بخش های داروسازی و مواد شیمیایی سوئد تاسیس می کنند.
کشور سوئد به عنوان یکی از توسعه یافته ترین اقتصادهای جهان، مقصد مناسبی برای متقاضیانی است که می خواهند از طریق ثبت شرکت اقدام به سرمایه گذاری نمایند.  ثبت شرکت در این کشور دارای مزایای متعددی نظیر دسترسی به بازارهای اروپا واجازه اقامت شنگن برای تمام اعضای خانواده می باشد. در ذیل، به شرح کاملی درباره ثبت شرکت در سوئد می پردازیم.

  • انواع شرکت های قابل ثبت در سوئد

برای انجام مراحل ثبت شرکت در سوئد، ابتدا شما باید بدانید که قصد درخواست و ثبت چه نوع شرکتی در سوئد را دارید و با تصمیم گیری درست اقدام به درخواست خود کنید. انواع شرکت برای ثبت در سوئد عبارت است از :
- شرکت سهامی خاص محدود :
در این نوع از شرکت شما به تنهایی مسئول همه چیز هستید و عملاَ شماره شناسایی شرکت همان شماره شخصی شما است. در صورتی که شرکت بدهی داشته باشد دولت می تواند  اموال شخصی شما را نیز ضبط کند.
این شرکت نیاز به هیئت مدیره و ... ندارد و یک نفره نیز قابل راه اندازی و استفاده خواهد بود.
- شرکت سهامی :
در این نوع از شرکت در صورت بدهی و ورشکستگی دولت هیچ کاری به اموال شخصی شما ندارد و شرکت مسئول بازپرداخت بدهی ها است. این نوع شرکت به دو حالت سهامی عام و سهامی خاص دسته بندی می شود.
سهامی عام : این مدل شرکت برای کسب و کارهای بزرگ تر است و حداقل یک هیئت مدیره 3 نفره لازم دارد. حداقل نیمی از سهامداران بایستی تابعیت اروپایی داشته باشند. برای شرکت سهامی عام حداقل سرمایه برای شروع 500.000 کرون است.
سهامی خاص : یک مدیر عامل و یک معاون برای راه اندازی این شرکت کافی است و حداقل سرمایه نیز 50.000 کرون است.
- شرکت تعاونی ( مشارکتی ) :
برای شرکت هایی که اشخاص به شیوه مشارکتی اداره می کنند. در این شرکت ها اعضای هیئت مدیره مسئول همه اتفاقات هستندو حتی در صورت اضافه شدن یک عضو جدید، آن عضو مسئول بدهی های قبلی نیز می باشد. در نام این شرکت ها باید عبارت handelsbolag ذکر شود. افراد زیر 18 سال نیز با داشتن رضایت از والدین می توانند سهامدار این نوع شرکت ها شوند.
- مشارکت محدود :
این نوع شرکت ها نیز به شیوه مشارکتی و تعاونی اداره می شوند اما با این تفاوت که نوع مسئولیت ها می تواند متفاوت باشد. مثلاَ یک نفر مسئول کلیه بدهی بوده و سایر افراد نقشی در بدهی ها نداشته باشند.

  • شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد :

- فرد متقاضی باید حتماَ دارای تجربه شخصی برای ایجاد و راه اندازی شغل باشد.
- گذرنامه فرد متقاضی باید دارای اعتبار زمانی درخواست شده باشد.
- متقاضی باید حداقل 50% از سهام شرکت را دارا باشد.
- آشنایی متقاضی ثبت شرکت در سوئد با زبان انگلیسی و یا سوئدی که در بعضی از مشاغل،  داشتن هر دو زبان الزامی است.
- متقاضی باید طرح توجیهی منطقی و راضی کننده ای به اداره مهاجرت سوئد ارائه دهد.
- توانایی متقاضی برای تامین هزینه های خود و همراهان برای مدت آزمایشی 2 سال

  • مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد :

- ارائه گواهی اشتغال به کار
- اصل سند مالکیت
- پرینت 3 ماهه صورت حساب بانکی
- نامه ای که در آن اهداف متقاضی برای ثبت شرکت در سوئد نوشته شده باشد.
- در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد، باید مدارک رسمی شرکت را ارائه دهد.
- فتوکپی و اسکن گذرنامه افراد خانواده و همراه
- کپی و اسکن پاسپورت سایر افراد تحت تکفل عکس رنگی همسر و همراهان هر کدام 2 عدد
- گواهی سوء پیشینه به صورت ترجمه شده
- بیمه نامه سفر

  • مراحل ثبت شرکت در سوئد :

- تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت
- ارائه ایده اولیه
- تهیه بیزینس پلن


Call Now