تبریز ، کلانشهری در شمال غرب ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر، بزرگ ترین قطب اقتصادی منطقه شمال غرب ایران و مناطق آذری نشین بوده و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می شود.
یکی از مهم ترین فعالیت هایی که اشخاص در تبریز می توانند از طریق آن از تجربه و تخصص یکدیگر بهره مند گردند ثبت شرکت در تبریز است. ثبت شرکت هیچگونه محدودیت و شرایط خاصی ندارد و هر فردی با هر تخصص و توانایی می تواند در صورت داشتن شرایط قانونی لازم اقدام نماید.

  • چه شرکت هایی را می توان در تبریز به ثبت رساند ؟

به طور کلی ثبت شرکت در شهرهای مختلف ایران در قالب های ثبتی و با موضوعات متنوع و تخصصی به ثبت می رسد . قالب های ثبت شرکت عبارتند از : 1- ثبت شرکت با مسئولیت محدود 2- ثبت شرکت سهامی ( خاص و عام ) 3- ثبت شرکت تضامنی 4- ثبت شرکت نسبی 5- ثبت شرکت مختلط سهامی 6- ثبت شرکت مختلط غیرسهامی 7- ثبت شرکت تعاونی

  • ثبت موسسات غیر تجاری در تبریز

برخی از امور و فعالیت ها نظیر ارائه خدمات علمی ، آموزشی ، ورزشی ، خیریه و ... می بایست در قالب موسسات غیرتجاری به ثبت برسند. در موسسات غیرتجاری، قید سرمایه به هر میزان مجاز است. در این موسسات حداقل وجود دو نفر شریک موسسه الزامی است.
این موسسات به دو بخش تقسیم شده اند :
1) موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند.
2) موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند .
موسسات غیرتجاری نیز باید به ثبت برسند و برای ثبت آن ها تسلیم اظهارنامه همراه ضمائم در دو نسخه به اداره ثبت شرکت ها ضروری است.

  • شرایط انتخاب نام شرکت

اسم شرکت باید حداقل از سه واژه تشکیل شده باشد که هر کدام از این سه واژه نباید ریشه لاتین داشته باشند . به علاوه نباید از اسامی عام باشند. حتماَ باید در نام شرکت از اسم خاص استفاده گردد تا مالکیت آن اسم خاص به شما تعلق گیرد. به علاوه اسامی دولتی و ملی، اسامی مقدس مانند نام ائمه اطهار و عناوینی از این دست صرفاَ با اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قابل استفاده می باشند.
چند نکته :
- نام  انتخابی نباید به صورت لاتین باشد.
- واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند، پذیرفته نمی شوند.
- اضافه کردن کلمات توصیفی از قبیل اصل، نوین، نو به اسامی ثبت شده قبلی پذیرفته نمی شود.
- اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه ثبت دارند پذیرفته نمی شود و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید نگارش آن ها به صورت حروفی باشد.

  • میزان سرمایه ثبت شرکت در تبریز

میزان سرمایه اولیه با استناد به قانون تجارت نمی تواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد.

  • مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در تبریز

- کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا سهامدار و بازرسین
- عدم سوء پیشینه هیات مدیره و بازرسین
- امضاء کلیه صفحات اساسنامه به همراه اظهارنامه
- فیش واریزی بانکی 35% مبلغ سرمایه اعلامی به نام حساب در آستانه تاسیس
- مجوز فعالیت شرکت در صورتی که امور فعالیتی شرکت ملزم به ارائه مجوز باشد اخذ آن از مراجع ذی ربط الزامی است.

  • مراحل ثبت شرکت در تبریز

- اقدام جهت ثبت نام الکترونیکی در سامانه اداره ثبت شرکت ها
- تاییدیه ثبت نام و تاییدیه اسم شرکت
- ارسال مدارک
- تاییدیه مدارک ثبت شرکت های تبریز و در نهایت مراجعه به اداره ثبت شرکت های تبریز و دریافت مدارک مربوط به ثبت شرکت
شایان ذکر است، هنگام ثبت شرکت تمام جزئیات از جمله اسم شرکت ، نوع شرکت ، اساسنامه شرکت ، تعداد شرکا، یا سهامداران شرکت ، مقدار سرمایه شرکت ، موضوع فعالیت شرکت، محل شرکت و ... در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تایید جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی کشور آگهی می شود.


Call Now