شهرستان ساری یکی از شهرستان های استان مازندران در ایران است. این شهرستان در شرق استان مازندران قرار دارد و از 6 بخش مرکزی، رودپی شمالی ، رودپی ، چهاردانگه، دودانگه، کلیجان رستاق تشکیل شده است.
شهرستان ساری از شمال به دریای مازندران و شهرستان های میاندورود و نکا از مشرق و جنوب به استان سمنان و از مغرب به شهرستان های قائمشهر و سوادکوه و جویبار محدود می شود. این شهرستان از پرجمعیت ترین شهرستان های شمال کشور است. مرکز این شهرستان ، شهر ساری است که همزمان، مرکز استان مازندران است.
شهر ساری به عنوان مرکز استان مازندران، یکی از شهرهای پرپتانسیل در زمینه سرمایه گذاری است. از همین رو ثبت شرکت در ساری بسیار حائز اهمیت می باشد. شما نیز برای شروع کار حرفه ای خود در ساری، می توانید نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید.
برای ثبت شرکت ، مهم ترین مسئله ای که وجود دارد مشخص کردن موضوع شرکت است زیرا با تعیین فعالیت شرکت، می توان هویت آن شرکت را متوجه شد. بنابراین برای اینکه بخواهید برای ثبت شرکت اقدام کنید، باید موضوع فعالیت شرکتتان ذکر شود . سپس با توجه به موضوع انتخابی، قالب شرکت را تعیین نمایید. بیشترین آمار شرکت های ثبت شده در ساری، به شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود اختصاص دارد.
برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.
هم چنین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه به مدیر عامل شرکت، از وی اقراریه دریافت شود.

  • مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در ساری

- پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت
- فرم تعیین نام تکمیل و ارائه گردد.
- پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
- کارت ملی برابر اصل و شناسنامه تمامی سهامداران
- ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دو جلد
- تصویر کارت ملی و شناسنامه بازرسان
- اظهارنامه و اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران امضا شده و در دو نسخه ارائه شود.
- امضا و ارائه دو برگ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین توسط سهامداران و بازرسین
- در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
- ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
- هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند.

  • مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

- ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
- تکمیل و امضا دو جلد اساسنامه شرکت توسط سهامداران
- تکمیل دو نسخه شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکت توسط سهامداران
- تکمیل دو برگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکتنامه توسط شرکاء
- هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند.
- امضا دو برگ صورتجلسه هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین توسط بازرسین و سهامداران
- فرم ثبت نام تکمیل شود.
- تصویر کارت ملی و شناسنامه برابر اصل تمامی سهامداران
- ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دو جلد
- پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
- کارت ملی و شناسنامه بازرسین کپی گرفته شود.
- در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم

  • نکات مهم در ثبت شرکت

- می توان از اعضای یک خانواده برای اعضاء شرکت استفاده نمود. اما در این مورد استثنائی نیز وجود دارد. همان طور که می دانیم، در شرکت سهامی خاص، دو بازرس اصل و علی البدل باید وجود داشته باشد. قانونگذار برای حفظ حقوق افراد، محدودیت هایی را در انتخاب بازرسین قرار داده است. به طوریکه، بازرسین نباید هیچ گونه نسبت فامیلی اعم از نسبی یا سببی با مدیران و مدیر عامل داشته باشند.
- اصولاَ مدرک تحصیلی در ثبت شرکت تاثیرگذار نمی باشد مگر فعالیت در موضوعاتی که منوط به ارائه مدرک تحصیلی باشد به عنوان مثال استفاده از عنوان " مهندسی " در نام شرکت مستلزم ارائه مدرک مهندسی می باشد.
- دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیئت مدیره، مدیر عامل و یا بازرسین شرکت باشند.
- اعضای هیات مدیره و مدیر عامل نباید هیچ گونه شغل دولتی نداشته باشند .
- مدیر عامل نباید مدیر عامل شرکت دیگری باشد .
- محجورین و ورشکستگان و مرتکبین به جنایت، سرقت ، خیانت در امانت ، کلاهبرداری ، اختلاس، تدلیس که به موجب حکم قطعی دادگاه محکوم شده باشند نمی توانند به مدیریت شرکت انتخاب شوند.
- پس از ثبت شرکت، برای اینکه بتوانید فعالیت خود را به طور قانونی آغاز کنید باید پرونده دارایی خود را تشکیل بدهید و دفاتر پلمپ مالیاتی و کد اقتصادی خود را تحویل بگیرید. منظور از دفاتر پلمپ دفاتری است که کلیه مراودات مالی اعم از درآمد و هزینه ها در آن ها مکتوب می گردد. تشکیل پرونده مالیاتی وسیله شناخت شما به عنوان فعال اقتصادی از سوی اداره دارایی می باشد و کد اقتصادی نیز کدی است که جهت رهگیری مراودات مالی استفاده شده و برای شرکت در مناقصات و مزایدات وجود آن ضروری می باشد.

  • زمان و هزینه، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در ساری

بعد از تکمیل مدارک توسط متقاضی ثبت شرکت و ارسال آن به اداره ثبت شرکت های ساری عموماَ ظرف مدت 30 روز کاری ثبت شرکت شما به پایان می رسد و جهت دریافت آگهی تاسیس شرکت می توانید به اداره مربوطه مراجعه نمایید.
هزینه های دربردارنده ثبت شرکت در ساری می تواند به دو صورت باشد : هزینه های ثبت شرکت دولتی و غیردولتی.
هزینه های دولتی شامل هزینه هایی می باشد که در طی مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها قابل پرداخت می باشد . مانند هزینه های حق الثبت ، اظهارنامه ثبت شرکت، هزینه های تعیین نام شرکت ، هزینه آگهی نوبت اول روزنامه کثیرالانتشار و هزینه آگهی نوبت دوم روزنامه رسمی کشور و ...
هزینه های غیردولتی هزینه هایی است که برای تهیه مدارک و یا دستمزد وکیل و یا هزینه های مشاوران موسسات حقوقی و هم چنین هزینه های خرید گیره و پوشه ، تکمیل پرونده نهایی در اداره و ... باید پرداخت نمود.
در پایان لازم به یادآوری است، چنانچه در ارتباط با ثبت شرکت در ساری و همچنین آشنایی با وظایف و تکالیف پس از ثبت شرکت نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید، می توانید به راحتی از طریق تماس با موسسه حقوقی کیا ثبت ، با کارشناسان خبره و وکلای پایه یک با تجربه ما در موسسه مشاوره داشته باشید.


Call Now