قابل توجه متقاضیان ثبت شرکت در رشت، در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما در ثبت شرکت کیا همراه باشید.

  • مزایای ثبت شرکت در رشت چیست ؟

ثبت شرکت برای شروع یک فعالیت تجاری تولیدی خدماتی و ... در چارچوب تشکل حقوقی امری الزامی و انکارناپذیر می باشد. با ثبت شرکت فعالیت بنگاه در سایه حمایت های دولتی و قانون تجارت قرار می گیرد تا در خصوص پیگیری های لازم و در خصوص دعاوی و ... امکان رسیدگی باشد. از جمله مزایای ثبت شرکت در رشت امکان عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و شرکت در مناقصات و مزایدات می باشد. با انجام پروسه ثبت شرکت در رشت وظایف و میران سهام موسسین شرکت بر طبق مدارک قانونی و ثبتی مشخص شده و در صورت بروز هرگونه مشکل امکان رسیدگی نیز وجود خواهد داشت.

  • چه نوع شرکت هایی را می توان در رشت به ثبت رساند ؟

شما می توانید در شهر رشت مانند هر نقطه دیگر از ایران هر شرکتی را که منطبق با نیازهای کسب و کار شماست به ثبت برسانید.
اکثر شرکت هایی که در رشت ثبت شده اند شرکت های بامسئولیت محدود و سهامی خاص هستند. طبق آمار ، سایر انواع شرکت ها هر چند وجهه قانونی و حقوقی لازم را دارند ولی به نسبت کمتر مرسوم هستند.
نکات قابل توجه راجع به ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت :
شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد ، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت.( ماده 94 ق.ت )
باید توجه داشت که رکن اصلی در شرکت های با مسئولیت محدود شرکتنامه است. اگر آن تنظیم نشود موجب بطلان شرکت شده و عواقب آن گریبانگیر شما خواهد بود. در شرکت نامه باید نسبت مشارکت هر شریک و سهم الشرکه هر کدام اعم از نقدی یا غیرنقدی که باید تقویم شده باشد، قید می شود.
شرکا در شرکت های بامسئولیت محدود باید در ابتدا کل سرمایه نقدی را بپردازند و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد، این موضوع دقیقاَ برخلاف شرکت های سهامی است که در آن شرکت های سهامی با پرداخت 35 درصد سرمایه نقدی و تعهد بقیه آن امکان اقدام به تاسیس شرکت وجود دارد.
اگر شرکای شرکت با مسئولیت محدود نسبت به تادیه کل سرمایه نقدی و غیرنقدی اقدام ننماید به موجب ماده 100 قانون تجارت چنانچه شرکت با مسئولیت محدود باطل و از درجه اعتبار ساقط است. ولی باید توجه داشت که شرکت حتی در صورتی که به موجب عدم اجرای این امر باطل گردد، در مقابل اشخاص ثالث و مطالبات آن ها حق استناد به این بطلان را ندارد.
پس از طی مراحل فوق شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردد. در اسم شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت ( بامسئولیت محدود ) قید شود والا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی محسوب و تابع مقررات آن خواهد بود. اسم شرکت نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکا باشد والا شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت . ( ماده 95 قانون تجارت )
نکات قابل توجه راجع به ثبت شرکت سهامی خاص در رشت :
شرکت سهامی خاص، شرکتی است که بین سه نفر یا بیشتر که معمولاَ از دوستان و آشنایان یکدیگر می باشند تشکیل شده که سرمایه آن توسط موسسین آن تامین شده و در آن پذیره نویسی و مجمع عمومی موسس وجود ندارد. در بدو تاسیس سی و پنج درصد از سرمایه شرکت توسط اعضاء در حساب مخصوصی در بانک واریز شود.
چند نکته :
- در شرکت سهامی خاص موسسان به سرمایه اشخاص ثالث ( عموم ) رجوع نمی کنند.
- بر اساس قواعد حاکم بر شرکت ها سهامداران می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند.
- برای تشکیل این نوع شرکت، داشتن اهلیت ضروری نیست و ولی یا قیم محجور نیز می توانند واسطه تشکیل شرکت برای اشخاص فاقد اهلیت شوند.
- سرمایه شرکت سهامی خاص، حداقل یک میلیون ریال است و توسط موسسان هنگام تاسیس تامین می شود.
- شرکت سهامی خاص حق انتشار اوراق قرضه را ندارد.
- کلمه خاص باید قبل یا بعد از نام شرکت ذکر گردد در غیر این صورت هر یک از افراد ذینفع می تواند انحلال آن را از دادگاه بخواهد.

  • چگونه برای شرکت خود نام انتخاب کنیم ؟

نام شرکت می بایست دارای ریشه فارسی باشد و لاتین و تکراری نباشد. فرهنگستان ادب برای برخی کلمات معادل مناسبی انتخاب نموده است. به عنوان مثال برای آپارتمان، معادل فارسی کاشانه و همین طور به جای تکنولوژی واژه ی فن آوری یا فن آوران را در نظر گرفته است.
نام های انتخابی نباید مخالف موازین و عرف جامعه بوده و با شئونات انقلاب اسلامی ایران و اخلاق حسنه منافات داشته باشند.
تمامی اسامی که برای شرکت انتخاب می شود باید دارای حداقل 3 سیلاب یا اسم خاص باشند.استفاده از نام محل برای اسم شرکت در صورتی قابلیت ثبت دارد که شرکت در همان مکان و حوزه جغرافیایی ثبت شود.
اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد.به عنوان مثال اگر شرکتی به نام یکتا ثبت شده باشد دیگر کسی نمی تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند و باید اسم شرکت خود را به شکلی پیشنهاد دهد که تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد. لذا در صورتی که در محلی شرکت به نامی تاسیس شده است نمی توان همان نام یا نامی که شباهت خیلی زیادی به آن دارد برای شرکت دیگر انتخاب نمود که باعث اشتباه مراجعه کنندگان باشد. توجه داشته باشید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد. در صورتی که نام های انتخابی از میان اسامی، عناوین و اصطلاحات باشد، نمی توان برای نام شرکت به کار برد.
لازم به یادآوری است اسامی که به دولت اختصاص دارد نمی توانند برای نام شرکت استفاده شود، مگر اینکه از سوی مقام صلاحیت دار دولتی مجوز دریافت کرده باشند. برای برخی از اشخاص حقوقی، ثبت نام پیشنهادی آن ها منوط به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد که متقاضیان قبل از ارائه تقاضای ثبت تاسیس باید نسبت به اخذ مجوز اقدام و آن را به مدارک خود ضمیمه کند.

  • مدارک لازم جهت ثبت شرکت در رشت

- کپی مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه
- یک قطعه عکس سه در چهار
- گواهی عدم سوء پیشینه
- دارا بودن مجوز در صورت نیاز موضوع فعالیت

  • حوزه های ثبت شرکت در گیلان و شهرستان های آن

ثبت شرکت در رشت – ثبت شرکت در لاهیجان – ثبت شرکت در بندرانزلی - ثبت شرکت در آستارا – ثبت شرکت در رودبار- ثبت شرکت در لنگرود – ثبت شرکت در فومن – ثبت شرکت در آستانه اشرفیه – ثبت شرکت در ماسوله – ثبت شرکت در صومعه سرا- ثبت شرکت در رودسر- ثبت شرکت در سیاهکل – ثبت شرکت در منجیل – ثبت شرکت در ماسال- ثبت شرکت در املش- ثبت شرکت در رضوان شهر

  • زمان و هزینه ثبت شرکت در رشت

هزینه های ثبت شرکت از دو بخش متشکل شده است :
1) هزینه های واریزی که برای همه به طور مساوی بایست آن را پرداخت نمایید.
2) چنانچه فعالیت ثبت شرکتتان را بخواهید به صورت وکالتی انجام بدهید بایستی مبلغی را به عنوان حق الثبت واریز نمایید که در چنین حالتی روند فعالیتتان با سرعت افزون تر و هزینه های پیش بینی نشده کمتری پیش می رود.
زمان لازم جهت ثبت شرکت حدود 30 تا 35 روز کاری تخمین زده شده است.
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.
با ارائه خدمات حرفه ای کارآمد، در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.


Call Now