در دوران کنونی، با پیشرفت سریع صنعت و تجارت، فعالان اقتصادی برای برخورداری از رقابتی سالم در بستر فعالیت های سازمان دهی شده و مکان مناسب برای گسترش کار خود، نیازمند تاسیس و ثبت شرکت می باشند. شرکت بازرگانی یا تجاری، عبارتست از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی که با هدف کسب سود، عملیات تجاری انجام می دهند.
در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی درباره ثبت شرکت در قرچک ارائه نماییم. متقاضیان عزیز، می توانند علاوه بر مطالعه این نوشتار، با ما در ثبت شرکت کیا در ارتباط باشند.

  • انواع ثبت شرکت در قرچک :

متقاضیان ثبت شرکت جهت انجام پروسه تشکیل شخص حقوقی ابتدا باید با اشراف به قوانین نوع شخصیت حقوقی را انتخاب نمایند و با بررسی قوانین مرتبط با آن نوع از شرکت ها تصمیم گیری های مرتبط را انجام دهند. انواع اشخاص حقوقی جهت ثبت شرکت در قرچک به این شرح می باشند :
- شرکت های بامسئولیت محدود
- شرکت های سهامی خاص
- شرکت های سهامی عام
- شرکت های تضامنی
- شرکت های نسبی
- شرکت های مختلط سهامی
- شرکت های مختلط غیرسهامی
- شرکت های تعاونی
اگر برای اولین بار است که می خواهید اقدام به ثبت شرکت کنید، از بهترین گزینه ها برای ثبت شرکت، شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود می باشد.
شرکت سهامی خاص : شرکت هایی که تمام سرمایه آن ها در موقع تاسیس منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده است شرکت سهامی خاص نامیده می شوند. لذا، در شرکت سهامی خاص موسسان به سرمایه اشخاص ثالث ( عموم ) رجوع نمی کنند و به همین خاطر، پیچیدگی های موجود در تشکیل شرکت سهامی عام، در تشکیل شرکت سهامی خاص وجود ندارد.
در ارتباط با شرایط ماهوی تشکیل این نوع شرکت، گفتنی است : " برای تشکیل آن باید حداقل سه شخص حضور داشته باشند ( ماده 3 لایحه قانونی 1347 ) که بر اساس قواعد حاکم بر شرکت ها می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند ".
شرکت بامسئولیت محدود :  طبق تعریف مندرج در ماده 94 مبحث دوم قانون تجارت ، " شرکت با مسئولیت محدود " شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

  • اوراق ثبت شرکت در قرچک :

با توجه به نوع شرکت حقوقی که جهت ثبت انتخاب می گردد اوراق ثبتی متفاوت می باشد. به عنوان مثال اوراق ثبتی شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین است و اوراق شرکت های بامسئولیت محدود شامل اساسنامه، شرکتنامه ، تقاضانامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین می باشد. سایر انواع شرکت ها نیز اوراقی تقریباَ مشابه با این دو نوع شرکت دارند.

  • نحوه انتخاب نام شرکت

بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای رسیدن به اسم شرکت خود انرژی و زمان زیادی را صرف می کنند، چرا که انتخاب نام مناسب برای شرکت می تواند تمایز آشکاری بین شما و رقبا ایجاد کند.
اصولاَ شرکا در انتخاب نام شرکت آزادند معذلک رعایت پاره ای مصالح، خصوصاَ حفظ حقوق اشخاص ثالث برقراری شرایطی برای انتخاب نام را اجتناب ناپذیر می سازد. برخی از مهم ترین این شرایط به شرح ذیل است :
الف)  در انتخاب نام شرکت حتماَ باید از اسم خاص استفاده شود.
اسم خاص، آن اسمی است که بر فردی مخصوص و معین دلالت می کند. مانند حسن ، اسفندیار، رستم ، مهرداد
اسم خاص را جمع نمی بندند مگر در مواردی که مقصود از آن مثال یا مانند و نوع باشد. مانند سعدی ها
اسم خاص نکره یا ناشناس نمی شود.
ب) دارای سابقه ثبت نباشد.
اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یعنی اگر قبلاَ شرکتی به نام " گل آور " ثبت شده باشد دیگر کسی نمی تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند.
ج) کلماتی که در اسم شرکت ها استفاده می شوند باید واژه بیگانه نبوده و فارسی باشد. یعنی نام شرکت در یکی از فرهنگ های دهخدا یا معین به عنوان کلمه ایرانی ذکر شده باشد.
د) جهت تعیین  اسم شرکت حداقل تعداد سیلاب ها 3 سیلاب است.
ه)  در انتخاب نام شرکت، از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود.
ن) اسم انتخابی، لاتین نباشد.
ی) واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند، پذیرفته نمی شوند.

  • مراحل ثبت شرکت در قرچک

- تجمیع مدارک مورد نیاز شامل ( شناسنامه و کارت ملی متقاضیان اعم از سهامداران اعضای هیئت مدیره و بازرسین، گواهی عدم سوپیشینه برای اعضای هیئت مدیره و بازرسین ، مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند ، مجوز فعالیت برای موضوعاتی که ملزم به ارائه مجوز می باشند، ارائه آدرس صحیح به همراه کدپستی برای محل فعالیت شرکت و محل سکونت متقاضیان )
- ثبت نام اولیه در سامانه اداره ثبت شرکت ها و تعیین نام شرکت
- ارسال اوراق به اداره از طریق پست
- بررسی مدارک توسط کارشناس اداره ثبت شرکت ها
- صدور آگهی تاسیس در صورت بلامانع بودن
- تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی
- ارسال آگهی جهت انتشار در روزنامه رسمی کشور

  • زمان ثبت شرکت در قرچک :

مدت زمان لازم برای انجام ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک و انجام امور ثبت نام تقریباَ 20 الی 25 روز می باشد. لذا متقاضیان لازم است با در نظر گرفتن این مدت اقدامات لازم را به عمل آورند.


Call Now