در این مقاله قصد داریم شما را با ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا آشنا کنیم، اگر از متقاضیان ثبت این شرکت ها هستید با ما در ثبت شرکت کیا همراه باشید.
• ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا :

جهت ورود به دنیای کسب و کار، اولین اقدام ثبت شرکت است. در حال حاضر، روز به روز به انواع شرکت ها افزوده می شود که بر حسب موضوع و فعالیت، ثابت یا ثابت نبودن سرمایه شان و یا برحسب سهیم بودن دولت در سرمایه آن ها و نسبت این شراکت، قواعد راجع به آن ها متفاوت است.مع ذلک باید توجه داشت که هر چند این شرکت ها گوناگون اند، قالب های عمده آن ها، در واقع همان قالب هایی است که قانون تجارت تهیه کرده است.البته اقتباس فعالان تجاری از قالب شرکت سهامی بیش از قالب های دیگر است.امروزه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص از متداول ترین انواع ثبت شرکت می باشند.
لذا شرکت های تولید کاغذ و مقوا را نیز می توان در یکی از دو قالب متداول ثبتی با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رساند. موضوع فعالیت این گونه شرکت ها ( بند دو اساسنامه ) می تواند مواردی همچون تولید، طراحی، اجرا، مشاوره فنی، خرید و فروش، توزیع، واردات و صادرات انواع کاغذ، مقوا، کارتن، ورق کارتن، جعبه و... باشد. در ادامه بعد از توضیح مختصر درباره شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص شرایط و مدارک لازم، و هم چنین مراحل ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا را مورد بررسی قرار می دهیم.
• شرکت با مسئولیت محدود :
شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است، در اسم شرکت باید عبارت "با مسئولیت محدود" قید شود.
• شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا با مسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد :
الف) شرایط مورد نیاز :
ـ حداقل سرمایه 1,000,000 ریال
ـ تعهد به پرداخت کل سرمایه
ـ وجود حداقل 2 نفر عضو
ب) مدارک مورد نیاز :
- تصویربرابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی شرکاء و مدیران
- دو برگ اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود
- دو نسخه تقاضانامه
- دو جلد شرکتنامه
- اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از دفاتر پلیس + 10
- امضای اقرارنامه
- اخذ مجوز در صورت نیاز
• شرکت سهامی خاص :
شرکت هایی هستند که سرمایه آنها به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است. مقدار سرمایه لازم در این شرکت ها نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد. توجه داشته باشید که حتماً باید " عبارت سهامی خاص " قبل یا بعد از نام شرکت به صورت واضح قید گردد.
• شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا سهامی خاص به قرار ذیل است :
الف) شرایط لازم :
ـ حداقل 3 نفرعضو به همراه 2 نفر بازرس که بازرسین نباید از اعضاء باشند.
ـ حداقل سرمایه مورد نیاز صد هزار تومان
ـ حداقل 35% سرمایه به صورت نقدی پرداخت شود.
ب)  مدارک لازم :
- اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
- کپی کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضاء
- اخذ مجوز درصورت مجوزی بودن موضوع
- اقرارنامه امضاء شده
- تنظیم وکالتنامه به نام وکیل چنانچه امور ثبت توسط وکیل انجام گردد.
• فرآیند ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا :
1- مراجعه به سایت اداره کل ثبت شرکت ها و ثبت نام در سامانه http://irsherkat.ssaa.ir و پرنمودن فرم های مورد نظر.
2ـ درمرحله بعد باید نام و نوع شخص حقوقی شرکت را انتخاب کنید و سپس در فرم وارد کنید، شما مجاز به انتخاب ۵ نام برای شرکت خود می باشید تا از بین آن ها یکی تأیید شود.
3- سپس موضوع و مدت فعالیت خود ، نشانی شرکت و میزان سرمایه شرکت قید شود.
4- در این مرحله باید سمت و نام شرکاء و سهام هر یک از آن ها را مشخص نمایید، هم چنین اگر شرکت شما دارای شعبه می باشد باید مشخصات و آدرس شعبات خود را ذکر کنید.
5- پس از تأیید اطلاعات نوبت به پر کردن پیش فرض های اساسنامه و شرکتنامه می رسد که باید آن ها را پر کرده و سپس تصویر برابر با اصل آن ها را در سایت بارگزاری کنید.
6- سپس اداره از شما می خواهد که مدارکی را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.
7- در پایان پس از تأیید همه مدارک، شماره ثبتی به شما داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت که حاوی اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت، مدت و ... می باشد، را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید.


Call Now