استعلام برند برای ثبت ، نام و علائم  تجاری ضروری میباشد. استعلام برند تجاری  قبل از  اقدام به  ثبت علامت تجاری در  مراجع ذیصلاح باعث می شود  که تا حدودی  از تایید  برند  از سوی مراجع  اطمینان حاصل  شود.  برای استعلام  علامت تجاری  میب ایست  از سامانه   اداره مالکیت معنوی  و بایگانی قسمت استعلام  علامت تجاری  استفاده کرد . با  انجام  استعلام  برند  میشود تا حدودی  از اسامی مشابهی  که در خدمات  و کالاهای مد نظر خودمان  به ثبت  رسیده  مطلع شد . همچنین  استعلام علامت  تجاری  باعث صرفه جویی  در زمان  می شود.  زیرا از  رد نامهای  بی مورد  با انجام استعلام  علامت  جلوگیری می شود .  علاوه بر این استعلام  علامت  این امکان  را به  شما می دهد  که از  اینکه نامی  خاص در  چند طبقه  یا کالاها   و خدمات  ثبت گردیده  اطمینان  حاصل  کرد  به طور مثال  برندی را می دانیم  که در یک  محصول  خاص به  ثبت  رسیده  ولی با استعلام  نام ان  علامت تجاری متوجه  می شویم  که در طبقات   دیگر هم ثبت کرده  هر چند که شاید  تولیدی  نداشته باشد . پس با استعلام  برند تجاری حتی می توان  به جزئیات  محصولات ثبت شده  از طرف  هر برند تجاری  پی برد.
پس تا اینجا متوجه شدیم که استعلام برند تجاری یکی از کارهای ضروری   قبل از  ثبت  علامت  می باشد که با انجام استعلام  علامت تجاری می توانیم نامی را انتخاب  کنیم که  اطمینان بیشتری نسبت به ثبت ان  داشته باشیم . نکته دیگری  که استعلام  علامت تجاری  برای ما به ارمغان می اورد صرفه جویی در هزینه میباشد به این  صورت  که با استعلام  علامت  ما متوجه می شویم که چه اسامی  را  اظهارنامه نکنیم  و از هزینه  برای اظهارنامه هایی که بیشتر  امکان رد  آنهاست جلوگیری می شود .
با استعلام علامت تجاری  حتی می توان از ثبت  علامتهایی که در عرصه  بین المللی  به ثبت رسیده  مطلع گردید. یعنی نه تنها استعلام علامت تجاری  در علامتهای به ثبت رسیده در داخل ایران  جستجو می کند حتی میتوان  با استعلام علامت تجاری خارجی نیز  از درصد  ثبت علامت تجاری  خودمان  اطمینان  حاصل کنیم  زیرا همانطور  که می دانیم  بعضی از علامتها ی تجاری  به طور مستقیم در ایران   به ثبت نمیرسد و توسط  استعلام  علامت مادرید  میتوانیم  متوجه شویم  که ایا این علامت توسط ثبت مادرید در ایران به ثبت رسیده یا خیر .
نکته دیگر  در استعلام علامت تجاری  این است که  حتی میتوان  تصاویر را نیز  استعلام کرد.
اکثرمردم  شاید نمی دانند  که استعلام علامت تجاری  نه تنها  برای کلمات  به کار می رود  بلکه حتی می توان شکلی که در علامت استفاده شده  یعنی لوگو تجاری مورد نظر  را نیز استعلام  کرد  تا از  عدم  تشابه لوگو  یا تصویر علامت  با استعلام  تصویر علامت  جلوگیری کرد  و به این ترتیب  می توان برای ثبت  لوگو اقدام  نمود .
پس با این توضیحات متوجه شدیم که استعلام علامت  کاربردی ترین  قسمت ثبت یک علامت هست  که نیاز به کارشناسین  زبده این امر  دارد  تا با تجربه  و تخصص  کافی  که در  مورد  استعلام  علامت تجاری  دارند  به طرق مختلف  از امکان ثبت  علامت  شما مطلع  شوند  ثبت  کیا  مفتخر است  که می تواند  در کوتاهترین  زمان ممکن  با دارا بودن کارشناسین حرفه ای   در زمینه ثبت علامت  مفید ترین استعلام را  برای مشتریان  به طور رایگان انجام دهد.
نحوه استعلام علامت تجاری
برای استعلام علامت تجاری مورد  نظر  خود میتوانید  با مراجعه به سایت  موسسه  ثبت کیا  kiasabt.com    وارد پرتال ثبت  علائم  تجاری شوید  با مطالعه  توضیحاتی در مورد  ثبت  علامت  و کلیک بر روی  پرتال  مستقیم اداره  ثبت علامت تجاری  در همان صفحه  مستقیما وارد سامانه  اداره علامت می شوید  که همان  سامانه  اداره  مالکیت  صنعتی  و معنوی میباشد.
نحوه استعلام  علامت تجاری   به این صورت است که  با وارد شدن به صفحه اصلی اداره  علامت تجاری  با کلیک بر روی گزینه  جستجو  در بانک  مالکیت صنعتی گزینه علامت  را انتخاب  می کنید .  و در این قسمت کلمه مورد نظر  خودتان  را وارد  کرده  و پس از انتخاب طبقه مورد نظر گزینه جستجو را زده و از علامتهایی که به شما نمایش داده می شود مطلع میگردید.

 

استعلام طرح  صنعتی
استعلام  طرح صنعتی  برای ثبت  طرح صنعتی  یکی از مواردی  است که باید قبل  از اظهارنامه  حتما  استعلام طرح صنعتی  انجام شود .
استعلام طرح صنعتی این  امکان  را به شما  می دهد  تا از موارد طرح صنعتی ثبت شده  قبل از  مورد ثبتی  خودتان  مطلع شوید و به این وسیله  از ثبت اظهارنامه بی مورد  و نا به جا  جلوگیری کنید .  شما با استعلام  طرح صنعتی  مورد نظر  از پیشینه  طرح های صنعتی ثبت شده در زمینه  طرح خود  با خبر  میشوید. شما میتوانید با مراجعه به پایگاه  www.kiasabt.com  و ورود به پرتال اداره مالکیت معنوی انجام دهید.
دوم اینکه  با استعلام  طرح صنعتی  می توانید مواردی که مشابه  طرح شما ثبت  شده شناسایی  کنید  و با مقایسه  طرح خود با موارد ثبت شده  طرح خود را  تغییر داده  تا از موارد ثبت شده  قبلی مجزا شود .
سوم اینکه حتی قبل از اینکه  طرح خود را تکمیل کنید  با استعلام  طرح صنعتی میتوانید با دیدن  موارد ثبت  شده  قبلی  طرح صنعتی خورا  به نحو احسنت  طراحی  کنید .
در بعضی موارد  با استعلام  طرح صنعتی  مورد نظر  متوجه خواهید شد که طرح  شما عینا  ثبت شده  با استعلام طرح  می توانید از  نام شخص حقیقی یا حقوقی که طرح شما را به ثبت  رسانده  مطلع  گردید و اقدامات  لازم را انجام دهید.
استعلام  طرح  صنعتی  به شما  این امکان  را  می دهد  که  با توجه  به طرح های  ثبت شده قبلی  و کسب اطلاعات و تصاویر انها  ایده های بهتری  برای طرح خود پیدا کنند .
با استعلام طرح صنعتی  شما  دستیابی به تمامی تصاویر ثبت شده  از  طرح های  مورد نظر خود خواهید داشت  که این تصاویر  کمک شایانی به شما  در ایجاد طرح صنعتی  یا ثبت  طرح  صنعتی خودتان  می کند.
استعلام  طرح صنعتی  امکان مشاهده زمان  ثبت طرح  را نیز  به شما می دهد  که در چه تاریخی این طرح صنعتی  به ثبت رسیده  همچنین استعلام صنعتی   به شما این امکان را می دهد   که به شرح  و توصیف  طرح های  ثبت شده قبلی  دستیابی داشته باشید  و با توصیفاتی  که از طرح  صنعتی ثبت  شده  در اختیار دارید   روند پرونده  طرح صنعتی  خود را  بهبود بخشید. موسسه حقوقی کیا  مفتخر است  که دارای  کارشناسین  زبده  در زمینه  ثبت طرح های  صنعتی  میباشد شما برای  استعلام طرح صنعتی میتوانید  با کارشناسین  ما تماس  گرفته تا به طور رایگان  راهنمایی شوید.


Call Now