خرید برند چیست:
تاسیس شرکت به شما این امکان را می دهد تا در بازار فعالیت کنید برای این منظور ابتدا باید شرکت را به ثبت برسانید سپس از محصول یا کالایی که در شرکت تولید می کنید باید با یک نام خاص وارد بازار شود که این نام مختص شرکت شما می باشد که به این انتخاب نام برای محصول یا کالا انتخاب برند می گویند .
از این رو شما اگر برندی را خریداری کنید که از قبل اماده شده باشد هم از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است و  این که این نام باید طوری باشد که برای افراد جذاب باشد و همچنین فارسی باشد و نام ان شبیه نام برند هایی که قبلا ثبت شده نباشد.بعد از این که  نام مورد نظر خود را انتخاب کردید باید مدارکی را که  برای ثبت ان لازم است را تهیه کنید .ثبت برند در ایران هم به صورت حقیقی است وهم به صورت حقوقی که هر کدام مدارک جدایی نیاز دارد .پس از اینکه مدارک اماده شد ونام برند انتخاب شد باید منتظر تایید باشید که این تایید برند بین یک هفته تا شش ماه به طول می انجامد ،اما اگر نام انتخابی شما قبلا توسط شخص دیگری انتخاب شده باشد و یا از لحاظ معنی فارسی دارای مشکل باشد این پروسه  طولانی تر می شود .
مزایای خرید برند:
شما می توانید از برند هایی که قبلا ثبت شده استفاده کنید با خرید این برندها شما می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید و محصول خود را زودتر وارد بازار کنید ، در ایران انتقال برند قانونی است پس شما می توانید با کمک موسسه ی کیا برند خود را انتخاب کنید   نسبت به خرید ان اقدام نمایید ودیگر منتظر ثبت ان نباشید.

 افراد حقیقی برای انتقال علامت تجاری باید چه مدارکی ارائه دهند :
1-کپی کارت ملی و شناسنامه
2-کپی سند علامت تجاری
3- کپی صلح نامه
4-مشخصات کامل شخص فروشنده و خریدار
افراد حقوقی برای انتقال برند تجاری باید چه مدارکی را ارائه دهند:
1-کپی کارت ملی و شناسنامه ی مدیر عامل و کسانی که صاحب امتیاز هستند
2-کپی سند علامت تجاری
3- کپی صلح نامه
4-کپی روزنامه
برای انتقال برند چه مدارکی نیاز است:
1- ارائه ی کارت ملی و شناسنامه شخصی که برند خود را می فروشد
2-ارائه ی کارت ملی و شناسنامه ی خریدار برند
3-مدارکی که با ان  برند ثبت شده باید ارائه شود که این مدارک شامل اگهی روزنامه ، گواهی نامه ی ثبت برند ،اگهی رسمی
4-در ضمینه ای که قرار است فعالیت شود مدارک لازم مبنی بر رشته ای که می خواهید فعالیت کنید را ارائه دهید و
5-بعد از این که نامه های مربوط به نقل و انتقال را گرفتیم باید در دفتر خانه صلح نامه تنظیم شود .
6-رمز برای ورود به سامانه ، شماره ای که برند با ان ثبت شده ،شماره ی اظهار نامه
7-زمانی که شخص دارنده ی امتیاز برند فوت شود برای انتقال برند وراث موظف هستند با داشتن گواهی انحصار وراثت نسبت به انتقال ان اقدام کنید .
8-در صورتی که نماینده گی داشته باشند باید مدارک ان باشد .
9-رسیدی که نشان دهنده یاین است که هزینه ها پرداخت شده.
مراحل خرید برند تجاری:
1-در ابتدا باید برند مد نظر خود را انتخاب کنیم .
2-زمانی که می خواهیم برندی را خریداری کنیم باید از اداره ی مالکیت صنعتی تحقیق کنیم که تاریخ گواهی ثبت برند به پایان نرسیده باشد .
3-خریدار و فروشنده ی برند باید در دفتر خانه حضور پیدا کنند تا توافقنامه (سند صلح)را تنظیم کنند .
4- بعد از این که سند تنظیم شد ان را به طور کامل به خریدار انتقال می دهند .
5- بعد از این که انتقال انجام شد باید در روزنامه اگهی شود .

 

 مراحل فروش برند تجاری:
1- ابتدا باید به دفتر خانه مراجعه و پس از تنظیم سند صلح علامت تجاری و امضای ان
2-دفتر خانه از اداره ی ثبت استعلام می کند که برند با این نام وجود داشته باشد .
3-سپس در روزنامه انتقال ان را به چاپ می رسانند .
طبق ماده ی 139 در درخواست برای ثبت انتقال برند باید موارد زیر قید شود :
1-شماره ی تاریخ ثبت برند در ایران
2-نام و نشانی خریدار برند
چگونه برای فروش برند قیمت تعیین می شود:
قیمت برندی که تازه ثبت شده بسته به نوع طراحی ان ، تعداد طبقات و کالا قیمت گذاری می شود .اما برندی که مدت طولانی در بازار هست برای قیمت گذاری روی ان به کارشناس دادگستری نیاز هست.
نکات  *
1-در صورتی که شما نامی برای برند خود انتخاب گرده اید اما ان را  به ثبت نرسانده اید  وبا این نام تولید می کنید امکان دارد شرکتی دیگر این برند را به ثبت برساند و جلوی فعالیت شما را بگیرد و شما دچار ضرر بزرگی شوید بنا بر این باید برند را به ثبت برسانید.
2-زمانی که شما محصول خود را با نام تجاری که متعلق به شخص دیگری است روانه ی بازار کنید مرتکب جرم شده اید وبین سه تا شش ماه زندان و جریمه ی نقدی دارد .
3-خرید برندی که به ثبت رسیده هم از نظر زمان و هم اقتصادی توجیه دارد.

دو روش برای نقل و انتقال برند تجاری:
1-انتقال به صورت اجباری :انتقال اجباری زمانی اتفاق می افتد که صاحب برند فوت شده باشد در این صورت وراث می توانند با ارئه ی مدارک برند را انتقال دهند . 
2-انتقال به صورت اختیاری :مالک برند خود تصمیم بگیرد که برند خود را به طور کل و یا برای مدت مشخصی به شخص دیگری انتقال دهد .
در بعضی موارد انتقال برند به صورت جزئی انجام می شود یعنی مالک برند کل امتیازات برند خود را واگذار نمی کند بلکه قسمتی از ان را منتقل می کند مثلا حق استفاده از برند در شهر خاص به شهر دیگر انتقال دهد .
*نحوه ی پرداخت وجه در خرید یک برند به این صورت است که شما در ابتدای کار 10%مبلغ کل را پرداخت کرده و بقیه مبلغ را در زمان امضا ی سند واریزمی کنید .
موسسه ی کیا در زمینه ی ثبت شرکت ،ثبت برند،اخذ کارت بازرگانی،ثبت اختراع به شما کمک می کند و در این مسیر شما را همراهی می کند. 


Call Now