" ثبت شرکت کیا، ارائه دهنده ی خدمات سریع  ثبتی "

 

  • حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی مربوط به حمل و نقل هایی است که از طریق هوا انجام می گیرد. برعکس حمل و نقل دریایی که سابقه تاریخی و خیلی قدیمی دارد، حمل و نقل هوایی رشته جدیدی است که بعد از جنگ بین المللی اول و مخصوصاَ بعد از جنگ دوم جهانی توسعه خیلی زیادی پیدا کرده است و همین موضوع باعث شده که اغلب دول مقررات خاصی برای آن پیش بینی کنند و مخصوصاَ چون حمل و نقل هوایی بیشتر جنبه بین المللی دارد ، دول سعی کرده اند با انعقاد قراردادهای بین المللی مقررات متحد الشکلی برای آن وضع نمایند.
با الحاق به قرارداد شیکاگو 1944 که قانون آن در 30 تیرماه 1328 به تصویب مجلس شورای ملی رسید، مقررات بین المللی را راجع به هواپیمایی کشوری قبول نمود و عضو سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی گردید. (I.C.A.O) قانون هواپیمایی کشوری نیز در تاریخ 8 تیرماه 1328 تصویب گردید. در مورد حمل و نقل تجاری در سال 1328 نمایندگان بعضی از دول کنفرانسی در ورشو تشکیل دادند، تا مقررات متحدالشکل برای مسافرت و حمل و نقل با هواپیما تدوین کنند، که این مقررات معروف به موافقت نامه ورشو مورخ 12 اکتبر 1929 است. بعد از جنگ جهانی دوم شرکت های هواپیمایی نیز اتحادیه ای به نام یاتا (I. A. T. A) تشکیل دادند، که مامور تدوین مقررات متحدالشکل برای حمل و نقل هوایی است.
امروزه حمل و نقل هوایی در داخل کشور تابع مقررات داخلی هر کشور است، ولی حمل و نقل بین المللی تابع مقررات قرارداد ورشو می باشد.شرکت های حمل و نقل هوایی جهت نقل و انتقال کالا از طریق کانال هوایی به دو شکل چارتر و بازرگانی عمل می کنند که به دلیل مدت زمان سریع در نقل و انتقالات هوایی و همچنین امنیت بالای نقل و انتقال کالا، با استقبال چشمگیری مواجه شده اند. در ذیل به بررسی قوانین و مقررات ثبت شرکت حمل و نقل هوایی می پردازیم.

  • ثبت شرکت حمل و نقل هوایی

ثبت شرکت حمل و نقل هوایی، مستلزم اخذ مجوز از " سازمان هواپیمایی کشوری " می باشد.شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت به قرار ذیل است :
- شرایط عمومی درخواست کننده ی ثبت شرکت حمل و نقل هوایی :
۱. تدیّن به دین اسلام یا یکى از ادیان شناخته شده در قانون اساسى جمهورى اسلامى ایران
۲. نداشتن محکومیت جزایى مؤثر که مانع از برخوردارى از حقوق اجتماعى باشد
۳. در اختیار داشتن سرمایه، امکانات و تجهیزات کافى به تشخیص شوراى عالى هواپیمایى کشورى که سرمایهٔ نقدى آن نباید کمتر از دو میلیارد ریال باشد.

  • شرایط مدیرعامل شرکت یا مدیرعامل اجرایى موسسه :

۱. داشتن تابعیت ایران
۲. داشتن حداقل ۲۵ سال سن
۳. کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم (براى مردان)
۴. داشتن صلاحیت امنیتى و سیاسى
۵. آشنایى به یکى از زبان‌هاى رایج ایکائو (ترجیحاً انگلیسى)
6. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار در امور تخصصی ( فنی – عملیاتی – بازرگانی ) هواپیمایی.
نکته : در صورتیکه مدیر عامل شرکت یا مدیر اجرایی موسسه هر یک از شرایط مندرج در ضوابط تاسیس موسسات حمل و نقل هوایی، را از دست بدهد یا تغییر یابد، یا فوت و یا محجور شود یا به جرائم کیفری مستلزم محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شود، لازم است بالاترین فرد اداره کننده موسسه مراتب را حداکثر ظرف مدت 10 روز به صورت کتبی به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهد، همچنین دارنده پروانه حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به جایگزینی فرد واجد شرایط اقدام و مراتب را به اطلاع سازمان برساند. در غیر این صورت به نحو مقتضی  از ادامه کار شرکت یا موسسه جلوگیری به عمل خواهد آمد.
- مدارک لازم جهت ثبت شرکت حمل و نقل هوایی عبارت است از :
۱. ارائه سه نسخه فرم درخواست ثبت شرکت حمل و نقل هوایی
۲. ارائه چهار  قطعه عکس سه در چهار  و ۵ قطعه عکس شش در چهار
۳. اصل و تصویر شناسنامه از کلیهٔ صفحات ۲ سرى
۴. اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلى
۵. اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم دو برگ
۶. تصویر گذرنامه متقاضى و همسر از صفحات ۲ تا ۹ یک‌سرى (در صورت دارا بودن)
7. گواهى عدم اعتیاد به مواد مخدر
8. برگ عدم سوء پیشینه
9. اصل و تصویر مدرک ایثارگرى (در صورت دارا بودن)
10. ارائه صورتجلسه اولین هیات مدیره مبنی بر انتخاب رئیس، نایب رئیس و منشی هیات مدیره شرکت حمل و نقل هوایی
11. دو نسخه اساسنامه مورد تصویب شرکت حمل و نقل هوایی
12. پرداخت کلیه سرمایه شرکت طبق اساسنامه شرکت
در صورت نیاز به هر گونه مشاوره ،با ما تماس حاصل نمایید.
موسسه حقوقی کیا ثبت، در تمامی مراحل ثبت شرکت همراه شما خواهد بود.

  • 88882588-021
  • 88888273-021

Call Now