نام شرکت نشان دهنده گستردگی و کسب و کار یک تجارت است و نام یک شرکت نشان دهنده گستردگی و کسب و کار یک تجارت است و میتواند کاملا یک تجارت را به مراتب و مدارج بالا سوق بدهد و انتخاب یک نام میتواند برعکس کسب و کار و تجارت یک مجموعه عظیم را به قهقرا ببرد و انتخاب نام شرکت باید بسیار زیرکانه و با ظرفیت بالا وخاصی انجام شود و قبل از ثبت شرکت با متخصصین در این زمینه حتما مشورت شود.

هر فردی زمانی که می خواهد وارد فرآیند ایجاد و ثبت شرکت شود،با سوالات و ابهامات متعددی رو به رو میشود که یکی از آنها در مورد نوع شرکتی است که قصد دارد به ثبت برساند.شرکت با مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت ها و رایج ترین نوع شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد.در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل شرکتهای با مسئولیت محدود اعم از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود،قوانین حاکم بر اینگونه شرکتها،شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود و... بپردازیم.

هر شخص حقیقی پس از به ثبت رساندن شرکت خود می تواند به عنوان شخص حقوقی برای دریافت صلاحیت پیمانکاری شرکت خود،اقدام نماید.صلاحیت پیمانکاری مجوزی است که برای حضور در مناقصات دولتی،از شرکتهای پیمانکار مطالبه می شود و چنانچه شرکتی صلاحیت پیمانکاری نداشته باشد حق حضور در جلسات مناقصه پیمانکاری را ندارد.

کد اقتصادی:
افرادی که می خواهند در زمینه اقتصادی وتجارت فعالیت داشته باشند حتما باید کد اقتصادی دریافت کنند و پرونده مالیاتی تشکیل دهند.کد اقتصادی را باید به صورت حضوری از اداره ی مالیات دریافت کرد.برای انجام فعالیت های اقتصادی حتما باید این کد را دریافت کنید و تشکیل پرونده دهید زیرا در صورت عدم گرفتن کد اقتصادی و تشکیل پرونده با مشکل مواجه می شوید.برای انجام کارهای مالیاتی و این که پرونده ی مالیاتی تشکیل دهید باید کد اقتصادی داشته باشید. همه افراد که می خواهند فعالیت اقتصادی داشته باشند حتما باید کد را دریافت کنند زیرا این کد بر روی فاکتور آنها نیز ثبت می شود و برای محاسبه ی سود نیز نیاز است و اداره ی مالیات بر اساس این کد اقتصادی می تواند دفاتر،فاکتور ها و صورت حساب ها را بررسی کند .

با ورود به عصر جدید و شدت‌گرفتن رقابت میان برند‌ها در حوزه‌های مختلف،اهمیت داشتن یک علامت خاص برای ماندگاری بیشتر،دوچندان شد؛علامت یا لوگویی که خاص باشد و بتواند به راحتی در ذهن مشتریان بماند. داشتن علامت تجاری به معنای طراحی و انتخاب نشانه‌ای خاص جهت معرفی فعالیت یک مجموعه است.این علامت باید به گونه‌ای باشد که در حافظه بصری مخاطبین باقی بماند و همواره مانند شناسه‌ای معرف محصول و یا خدمت شما به افراد باشد.
علامت تجاری عبارت است از:یک اسم،علامت،نماد یا طرح یا ترکیبی از آن‌ها به منظور شناسایی کالاها و خدمات ارائه شده توسط یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان و تمایز دادن آن‌ها از محصولات رقبا انتخاب علامت تجاری درست حتی می‌تواند از اسم شرکت نیز مشهورتر و ماندگارتر باشد.
با ثبت علامت تجاری آن را به انحصار خود در می‌آورید زیرا در صورتی که فرد دیگری از آن استفاده کند میتوانید با مراجعه به مراجع قانونی، برای شکایت اقدام کنید. همچنین دانستن این نکته ضروری است که لوگو یا علامت تجاری باید در نهایت سادگی و اختصار طراحی شود. این طراحی ساده و مفهومی می‌تواند با استفاده از حروف یا اشکالی خاص صورت بگیرد. اما یکی دیگر از مسائل مهم درباره علامت تجاری فرآیند ثبت آن است.علامت تجاری شما بعد از طراحی و تایید نهایی باید به ثبت برسد تا به عنوان نشانه‌ای از برند شما بکار رود. در این مقاله قصد داریم تا مراحل ثبت یک علامت تجاری را به تفصیل برای شما شرح دهیم:

ثبت شرکت در منطقه آزاد مزایا و تفاوت‌های را نسبت به سایر مناطق دارد که باعث جذابیت بالای این شرکت‌ها در بین سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی شده است. در این مقاله قصد داریم پس از معرفی مناطق آزاد تجاری مزایا،مراحل و مدارک لازم برای ثبت شرکت در منطقه آزاد را بررسی کنیم.

شرکت پیمانکاری چیست؟ شرکت‌های پیمانکاری چه انواعی را شامل می‌شوند؟ ثبت شرکت پیمانکاری مسئولیت محدود یا سهامی خاص چه مراحلی دارد؟
در این مقاله سعی داریم تا پاسخ مناسبی را به این سوال‌ها ارائه دهیم و به افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند کمک کنیم تا بتوانند دید مناسبی نسبت به فرآیند ثبت شرکت پیمانکاری پیدا کنند.

شرکت های پیمانکار پس از اخذ رتبه پیمانکاری یا همان صلاحیت پیمانکاری هنگام شرکتدرمناقصات و یا مزایدات دولتی،می بایست قانون ظرفیت کاری پیمانکاران را رعایت کنند.هر رتبه در هر رشته دارای یک ظرفیت محدود در تعداد پروژه های در دست اجرا و همینطور مبلغ قراردادهای دردست اجرا می باشد.

چگونه نام مناسبی برای شرکتمان انتخاب کنیم ؟ ( انتخاب نام برای ثبت شرکت )
دارای ریشه فارسی باشد.
لاتین نباشد.
تکراری نباشد.
از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف.عدم استفاده از حرف اول بعضی از کلمات مثل: پی وی سی و ......

با ورود به دنیای اقتصاد و تجارت کشور، شما نیاز به دانستن موارد اداری و قانونی و فرآیند‌های مختلف مربوط به این حوزه دارید. یکی از پیش‌نیازها برای فعالیت اقتصادی در ایران، دریافت کد اقتصادی است که وجود آن برای هر شخص حقیقی و حقوقی ضروری است. در این مقاله قصد داریم شما را با جزییات این کد بیشتر آشنا کنیم و توضیح دهیم چگونه می‌توانید مراحل اخذ آن را طی کنید.

برای صدور و دریافت رتبه 5 پیمانکاری شرایطی را باید داشت که مهمترین آنها در گام نخست داشتن یک شرکت ثبت شده می باشد.سازمان مدیریت و برنامه ریزی هر استان مسئول کارشناسی و آمایش پرونده های رتبه در 5 استان خود می باشد .
بدین ترتیب شرکتی که در جیرفت به ثبت رسیده،الزاماً باید از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان درخواست رتبه 5 خود را انجام دهد و همینطور شرکتهای دیگر در استان های دیگر.برای اخذ رتبه 5 صرف داشتن فقط یک شرکت نمی توان درخواست صدور رتبه کرد.شرکت پس از به ثبت رسیدن می بایست حتماً کد اقتصادی،خود را ازحوزه مالیاتی مربوط به آخرین آدرس شرکت دریافت کند و پس از اخذ کد اقتصادی،این شرکت می تواند از طریق پایگاه www.sajat.mporg.ir درخواست دریافت نام کاربری و گذرواژه نماید.

برای انتخاب نام مناسب برای شرکت فاکتورهای بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از آنها به ترکیب مناسب و با مفهومی جهت نام شرکت دست پیدا کرد،به عنوان مثال می توان از نام یا نام خانوادگی اعضا یا فرزندان آنها استفاده کرد.همینطور می توان از محل زادگاه یا اصالت اعضای شرکت برای نام آن بهره برد.محل ها و شهرهایی هستند که در قدیم نام های بسیار وزین پر مغز دارند.مانند شهر اصفهان که نام قدیم آن «جی» بوده،یا شهر یزد که نام پیشین آن «ایساتیس» بوده.شهر سمنان با نام قبلی «کومش» و نامهایی که اسامی ائمه و عربی نباشند نیز می توان در ترکیب نام شرکت از آنها استفاده کرد،مانند آمیتیس ، پارسیس ، شهاب ، شایان ، سیما ، رویا ، درسا ،ا مید ، آرمان ، و نامهای دیگر.

اگر می‌خواهید به کسب و کار خود اعتبار بیشتری ببخشید تا تمایل دیگران را برای همکاری با شرکت خوب بیشتری کنید، ثبت شرکت یکی از اولین مراحلی است که باید طی کنید. ثبت شرکت فرآیندی است که در طی آن اشخاص حقیقی و حقوقی قراردادی را بین خود امضا می‌کنند که این قرارداد حاوی قوانینی برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالث (خارج از شرکت) است. هروقت شرکتی به ثبت برسد، قراردادهای منعقده رسمی می‌شوند و دیگر مانند اسناد غیررسمی نخواهند بود. بنابراین بعدها کسی نمی‌تواند از وجود اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می‌رسد اظهار بی‌اطلاعی کند.
برای اطلاع از مراحل ثبت انواع شرکت‌ها می‌توانید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

ثبت برند و یا نشان تجاری باعث وجه تمایز یک محصول با محصولات دیگر در بازار می شود.هر چه برند و ثبت آن زیباتر و شکیل تر باشد سطح توقع مشتری از محصول تولید شده را در بازار افزایش می دهد.

Call Now