امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

شرکت های خارجی که می خواهند در ایران به فعالیت بپردازند اولین و مهم ترین وظیفه ای که دارند این است که شرکت خود را به ثبت برسانند؛ ثبت شرکت های خارجی در ایران به دو حالت ممکن است :

ادامه مطلب: مدارک مورد نیاز جهت ثبت نمایندگی شرکت های خارجی در ایران  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

در این مقاله، به بررسی اقدامات لازم جهت ثبت علامت تجاری فوم می پردازیم. خوانندگان محترم ، علاوه بر مطالعه ی این نوشتار، می توانند جهت مشاوره تخصصی رایگان با همکاران ما در ثبت شرکت کیا تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب: اقدامات لازم جهت ثبت علامت تجاری فوم  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

اخیراً با توجه به افزایش تمایل مردم به کاهش هزینه های انرژی دراثرحذف یارانه های انرژی، یکی از مهمترین عوامل دربخش کاهش هزینه های برق، لامپ های کم مصرف معرفی شده اند که باعث شده افراد بسیاری علاقمند به تأسیس شرکت با زمینه فعالیت تولید لامپ کم مصرف باشند، ازاین رولازم دانسته، درمورد این محصول، اهداف ومزایای استفاده ازلامپ های کم مصرف، توضیحاتی مختصرارائه دهیم؛ سپس به بررسی ثبت این شرکت ها بپردازیم.

ادامه مطلب: ثبت شرکت تولید لامپ کم مصرف  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

علاقه مندان به تاسیس شرکت با موضوع خشکبار و حبوبات، می توانند این شرکت را در قالب شرکت بامسئولیت محدود و یا سهامی خاص به ثبت برسانند. جهت روشن شدن بیشتر مطلب، به توضیح راجع به این شرکت ها می پردازیم .

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

شرکت تجاری قراردادی است که به موجب آن یک یا چند نفر توافق می کنند، سرمایه مستقلی را که از جمع آورده های آن ها تشکیل می گردد اختصاص دهند و در منافع و زیان های احتمالی حاصل از به کارگیری سرمایه ، شریک شوند.

ادامه مطلب: انواع شرکت و مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

دراین نوشته جهت شناخت بیشتر برند، ابتدا موارد ذیل را مورد بررسی قرارمی دهیم سپس به موضوع اصلی بحث می پردازیم.
الف- علامت تجاری؛
ب- علائم ممنوعه ؛

ادامه مطلب: مراحل مختلف اعتراض به استفاده ازعلامت تجاری توسط دیگران  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

• منظور از تجهیزات پزشکی چیست؟
هر گونه وسایل، تجهیزات، ابزار، لوازم، ماشین آلات، وسایل کاشتنی، مواد، معرف ها یا کالیبراتورهای آزمایشگاهی و نرم افزارها که توسط تولیدکننده برای انسان به تنهایی یا در تلفیق با سایر وسایل، ارائه می گردد را تجهیزات پزشکی می نامند.

ادامه مطلب: ثبت شرکت تجهیزات پزشکی  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

چنانچه علاقه مند به ثبت برند فرش هستید، می توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید. ما در این نوشتار اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.شایان ذکر است، چنانچه در هر یک از مراحل ثبت برند با مشکل مواجه شدید می توانید از کارشناسان متعهد ما بهره جویید.

ادامه مطلب: شرایط و مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری فرش  

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

شرکت بازرگانی یا تجاری، عبارت است از اجتماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی که با هدف کسب سود، عملیات تجاری انجام می دهند.
عوامل مشخصه شرکت های تجاری به قرار ذیل است :
تشکیل سازمان مستقل - همکاری بین دو یا چند نفر - آوردن حصه - مبادرت به عملیات بازرگانی - تقسیم سود و زیان
شرکت های تجاری را می توان از جهات کلی در انواعی به شرح ذیل طبقه بندی کرد :

  1. از نظر سرمایه و شرکا
  2. شرکت دولتی و خصوصی
  3. شرکت قانونی و ثبتی
  4. شرکت تجاری و موسسه غیرانتفاعی
  5. شرکت ایرانی، خارجی و چند ملیتی

شرکت ها از نظر سرمایه و شرکا به سه دسته تقسیم می شوند :
الف- شرکت سرمایه :
شرکتی است که در آن سرمایه نقش اصلی را دارد و در نتیجه اینکه چه شخصی یا چند نفر دارنده آن سرمایه هستند، از نظر حقوقی تاثیری در میزان مسئولیت یا اعتبار مالی آن شرکت ندارد. شرکت های سهامی و در درجه بعد شرکت بامسئولیت محدود از این گروه اند. در این شرکت ها هر شریک تنها تا میزان آورده خود در برابر شرکت مسئول است و طلبکاران شرکت نیز پس از انحلال آن نمی توانند فراتر از میزان مزبور از ایشان مطالبه کنند آنهم در صورتی که تا آن موقع تمام مبلغ سهم خود را به شرکت پرداخت نکرده باشند. در واقع طلبکاران با علم به محدودیت مزبور با شرکت معامله کرده اند و لذا ادعایی علیه شرکا نخواهند داشت.
شرکا نیز علی القاعده در اینگونه شرکت ها می توانند سهام خود را به دیگران انتقال دهند گرچه سهولت این انتقال در همه این گونه شرکت ها به یک اندازه نیست. مثلاَ در شرکت سهامی عام این انتقال به سهولت تام است و ممکن است در بورس اوراق بهادار نیز عرضه و معامله شوند. در شرکت سهامی خاص ممکن است انتقال سهام در اساسنامه منوط به موافقت هیات مدیره باشد و در هر دو شرکت لازم است انتقالات در دفتر ثبت سهام شرکت نوشته شود مگر آنکه سهام مزبور بی نام باشد که در آن صورت تشریفات گفته شده نیز وجود نخواهد داشت. در شرکت های بامسئولیت محدود انتقال سهم الشرکه منوط به رضایت اکثر شرکاء با داشتن سه چهارم سرمایه است و ضمناَ باید به طور رسمی نیز به ثبت برسد. ( کافی است در اجرای مواد 102 و 103 ق.ت، مطابق ماده 5 آیین نامه سازمان اداری و وظایف ثبت شرکت ها، انتقال در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود ).
بدین ترتیب در میان شرکت های فوق، نقش سرمایه به ترتیب در شرکت های سهامی عام بیش از سهامی خاص، و در شرکت های اخیر بیش از شرکت بامسئولیت محدود است.
ب- شرکت اشخاص :
در این شرکت ها، هویت و اعتبار شرکاء نقش اول را ایفا می کند و طرف های قرارداد اساساَ با توجه به موقعیت آنان با شرکت معامله می کنند. در این صورت بدیهی است که مسئولیت شرکاء در برابر طلبکاران شرکت فراتر از سرمایه آنان در شرکت باشد. شرکت های تضامنی و نسبی از مصادیق اینگونه شرکت ها هستند.
بدین ترتیب علی القاعده شرکاء نمی توانند بدون جلب رضایت دیگران سهم الشرکه خود را به دیگران واگذار نمایند. ضمن آنکه فوت ، ورشکستگی و یا فسخ یک شریک می تواند تاثیر اساسی در بقا یا انحلال شرکت داشته باشد.
در هر حال، مادام که شرکت منحل نشده باشد، به لحاظ استقلال شخصیت شرکت از شرکا، طلبکاران حق مراجعه به شرکا را ندارند.
ج- شرکت مختلط
این نوع شرکت از جهتی شرکت سرمایه محسوب می شوند، زیرا در آن ها هم شرکایی وجود دارند که مسئولیتشان محدود به آورده آنان به صورت سهام یا سهم الشرکه است، و هم شرکایی که مسئولیت آنان فراتر از آورده ایشان است و در برابر طلبکاران شرکت دارای مسئولیت تضامنی هستند.

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پست ایران دستخوش تحولی عظیم شد. شیوه های نوین پستی روز به روز گسترش و کمیت و کیفیت خدمات ارتقاء یافت. از آن زمان تاکنون با وجود وسایل گوناگون ارتباطی نظیراینترنت و پیامک، پست به عنوان یگانه رسانه ارتباطی ساده، سریع، مقرون به صرفه و مطمئن همچنان جایگاه خود را نزد عموم حفظ نموده است.
در جهان مدرن کنونی با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از خدمات وآیتم ها به فراموشی سپرده می شود و جای خود را به سیستم های جدید و به روز می دهند که در این خصوص هرچند شرکت ملی پست از این توسعه و پیشرفت ها بی بهره نبوده و خود را به روز کرده اما پست از آن مدل خدماتی است که نقش و خدمات اولیه آن نیز دارای اهمیت خاصی است و چیزی ایجاد نشده که جایگاه این خدمات را بگیرد.
با توجه به نیازهای روز افزون مردم در زمینه ارتباطات و رشد جمعیت و افزایش درخواست برای جابجایی مراسلات و امانات پستی و ضرورت ارائه خدمات جدید در این زمینه، ضرورت ایجاد و گسترش خدمات متعدد و متنوع برای پاسخگویی به این نیاز احساس و همین امر سبب شده تا پست در ایران همپای سایر کشورها، سرویس های نوین و پیشرفته را با استفاده از آخرین تحولات در عرصه فناوری ارتباطات و اطلاع ‌رسانی ارائه دهد.
شرکت پست از شرکت‌های دولتی زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد که در سال ۱۳۶۷ با سرمایه اولیه پنج میلیارد ریال و با هدف ارائه خدمات پستی آغاز به فعالیت نمود.
• درادامه مطلب به اعم وظایف شرکت پست اشاره می کنیم :
1) تدوین راهبردها و سیاست ها، اهداف کلان و برنامه های اجرایی شرکت، جهت توسعه و بهبود ارائه خدمات پایه پستی و ارائه خدمات غیر پایه پستی در مناطق محروم و سایر مناطق کشور براساس مصوبات کمیسیون مادامی که بخش خصوصی تمایلی به سرمایه گذاری و فعالیت دراین مناطق نداشته باشد.
2) بررسی و مطالعه فضای کسب و کار و شناخت نیازهای پستی جامعه و ایجاد زمینه های لازم برای توسعه و به کارگیری فناوری های نوین، انتقال دانش فنی و حمایت از توسعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی درزمینه های تخصصی مرتبط با اهداف و وظایف شرکت با رعایت مصوبات کمیسیون .
3) ایجاد زمینه ارائه خدمات نوین پستی در چهارچوب مصوبات کمیسیون مذکور می باشد.
4) عضویت در نهادها و انجمن ها و اتحادیه های تخصصی ملی، منطقه ای و بین المللی و شرکت درمجامع، گردهمایی ها و همایش های مربوط، در زمینه های مرتبط با وظایف شرکت به نمایندگی ازطرف وزارت.
5) تأمین زیرساخت های لازم برای ارتقای امنیت خدمات پستی.
6) تهیه طرح و انتشار تمبر و اوراق بهادار پستی برای مصارف جاری و یابود، هماهنگ با فرهنگ و آرمان انقلاب اسلامی ایران، در جهت نشر و بیان مواضع آن در داخل و خارج ازکشور.
7) مدیریت نشانی مکان های کشور مبتنی بر بانک اطلاعاتی شناسه پستی ده رقمی موضوع قانون الزام اختصاص شماره ملی و شناسه پستی برای کلیه اتباع ایرانی .
8) ارائه خدمات صندوق پست فیزیکی_الکترونیکی در چهارچوب قوانین و مقررات.
9) انجام عملیات تجزیه و مبادلات کلیه مرسولات و محموله های پستی بین المللی در دفاتر مبادله بین الملل بر اساس مصوبات کمیسیون.
10) نظارت بر قبول، حمل و رهسپاری و توزیع کلیه مرسولات خرید و فروش اینترنتی و همچنین مدیریت وجوه حاصله در سطح داخلی و بین المللی به منظور تحقق شاخص های سرعت، دقت و امنیت مطابق استانداردهای تعیین شده.
• پاره ای از مواد قانونی اساسنامه شرکت پست :
ماده ۱- به منظور اعمال سیاست در زمینه برنامه ریزی تأسیس و تجهیز گسترش و بهره برداری واحدهای پستی هماهنگ با آخرین پیشرفت های تجربی و تکنولوژی ارتباطات و به مقصد تأمین و تعمیم خدمات پستی در سراسر کشور مرتبط با سایر کشورهای جهان به موجب این قانون شرکت پست جمهوری اسلامی ایران که در این قانون اختصاراً شرکت نامیده می شود تشکیل می گردد شرکت وابسته به وزارت پست و تلگراف و تلفن است و تمام وظایف و اختیارات وزارت مذکور در امور پستی به آن تفویض می شود.
ماده ۲- شرکت دارای شخصیت حقوقی بوده وعملیات خدمات خود را طبق مفاد این قانون اساسنامه مربوط و قوانین و مقررات مربوط به شرکت‌های دولتی انجام خواهد داد مواردی که در قوانین و مقررات فوق الذکر پیش بینی نشده باشد طبق قانون تجارت عمل خواهد شد.
ماده ۳- سرمایه اولیه شرکت ۵ میلیارد ریال است که به پنجاه هزار سهم یکصد هزار ریالی تقسیم می‌شود و کلیه سهام آن متعلق به دولت خواهد بود.

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

برای اخذ رتبه بندی مرمت آثار باستانی موضوع فعالیت شرکت باید بررسی شود که در همین زمینه باشد به طور مثال (امور پیمانکاری مربوط به اجراء طرح های حفاظت ، رفع خطر ، پاکسازی ،‌ استحکام بخشی ، مقاوم سازی ، مرمت ، بهسازی ، بازسازی ، نوسازی و احیاء آثار باستانی و تاریخی و معماری و طراحی داخلی و خارجی ساختمان و دکوراسیون و زیبا سازی) موضوع بعد مربوط به آدرس ثبتی شرکت می باشد که بستگی دارد در کدام استان به ثبت رسیده باشد به دلیل اینکه صدور گواهینامه صلاحیت رتبه بندی از همان استانی که شرکت به ثبت رسیده صادر می گردد.
آخرین موضوع مربوط به مهندس یا مهندسین شرکت و چیدمان هیئت مدیره می باشد که شرکت باید یک مهندس 7 سال سابقه بیمه و یا دو مهندس 3 سال سابقه بیمه داشته باشد که حتما سوابق مهندسین باید در شرکتهایی که در زمینه مرمت آثار باستانی رتبه یا قرارداد دارند رد شده باشد.
رشته هایی که مهندس یا مهندسین باید داشته باشند شامل :  سازه ،‌‌ مهندسی معماری ، شهرسازی ، هنرهای تزیینی-تجسمی (تمام گرایش ها) ، معماری داخلی ، مرمت آثار (باستانی ، تاریخی و فرهنگی) (تمام گرایش ها) و باستان شناسی.
در چیدمان هیئت مدیره موضوع مورد اهمیت مربوط به مدیرعامل می باشد که حتما باید مهندس با سابقه باشد.اگر در شرکت یک مهندس 7 سال سابقه بیمه باشد همان مهندس باید مدیرعامل باشد و اگر دو مهندس با 3 سال سابقه بیمه باشد یکی از مهندسین به عنوان مدیرعامل و مهندس دیگر عضو هیئت مدیره باید باشد.
نکته دیگر در هیئت مدیره این است که دو سوم هیئت مدیره باید مدرک لیسانس داشته باشند.
با توجه به تغییر مکرر قوانین و بندهای آئین نامه ، بهتر است همیشه قبل هر از مشاورین ثبت کیا برای تکمیل مدارک خود بهره ببرید.
مدارک فوق که بررسی شد نوبت به گرفتن گذرواژه شرکت می رسد که نیاز به صفحه اول اساسنامه ، آخرین آدرس ثبتی شرکت ، قبض تلفن ‌،‌ کد اقتصادی ، نام و نام خانوادگی مدیرعامل است که در سامانه ساجات ثبت می شود و پرینت گرفته شده توسط شخص یا اشخاصی که حق امضا دارند مهر و امضاء می شود و به دبیرخانه سازمان مدیریت و برنامه ریزی تحویل داده می شود که روند گذرواژه 20 تا 30 روز کاری زمان می برد تا ارسال شود.در طی این چند روز پیمانکار باید مدارک مورد نیاز جهت رتبه بندی شرکت را تکمیل کند و کلیه صفحات آن باید توسط شخص یا اشخاصی که حق امضاءدارند مهر و امضاء شود و در سامانه ساجات ثبت می شود و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی الصاق می شود که روند آن 3 تا 4 ماه طول می کشد.
اعتبار صلاحیت رتبه بندی 4 سال می باشد در طول این 4 سال پیمانکار بدون کسب تکلیف از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مطالعه آیئن نامه نمی تواند تغییراتی در شرکت اعمال نماید.

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

برای اخذ رتبه بندی ارتباطات موضوع فعالیت شرکت مورد اهمیت است که شرح موضوع باید بدین مضموم باشد (نصب و راه اندازی و فروش سیستمهای سانترال نصب و راه اندازی و اجرای شبکه های کامپیوتری ، دزدگیر حرفه ای ، طراحی ، نصب و تجهیز و راه اندازی کلیه تجهزات و تاسیسات سیستمهای مخابراتی نصب و راه اندازی سیستم های اتوماسیون خانگی ، اداری و صنعتی)‌ موضوع بعدی مربوط به آدرس ثبتی شرکت می باشد به دلیل اینکه گواهینامه صلاحیت رتبه بندی شرکت از همان استانی که شرکت به ثبت رسیده باشد صادر می گردد و موضوع آخر که از مهمتر می باشد مربوط به مهندس و هیئت مدیره شرکت است.برای اخذ رتبه بندی ارتباطات مهندس یا مهندسین باید دارای مدرک لیسانس در رشته های زیر باشند :
الکترومکانیک ، الکتروتکنیک ،‌علائم و ارتباطات ، ابزار دقیق ، مهندسی کامپیوتر (نرم افزار_سخت افزار) ، فناوری اطالاعات ای تی.
شرکت باید دارای یک مهندس 7 سال سابقه بیمه یا دو مهندس 3 سال سابقه بیمه باشد که سوابق مهندسین حتما حتما باید از شرکتهایی که رتبه یا قرارداد در زمینه ارتباطات دارند رد شده باشد و در چیدمان هیئت مدیره اگر شرکت دارای یک مهندس 7 سال سابقه بیمه باشد همان مهندس باید به عنوان مدیرعامل شرکت باشدو اگر دارای 2 مهندس 3 سال سابقه بیمه باشد یکی از مهندسین به عنوان مدیرعامل و مهندس دیگر به عنوان عضو هیئت مدیره در شرکت قرار می گیرند.نکته دیگر آن است که دو سوم هیئت مدیره باید دارای مدرک لیسانس باشند.
با توجه به تغییر مکرر قوانین و بندهای آئین نامه ، بهتر است همیشه قبل هر از مشاورین ثبت کیا برای تکمیل مدارک خود بهره ببرید.
بعد از بررسی کلیه مدارک فوق نوبت به گرفتن گذرواژه شرکت می رسد و باید صفحه اول اساسنامه ، آخرین آدرس ثبتی شرکت ،‌قبض تلفن (آدرس،کدپستی،تلفن حتما باید با هم همخوانی داشته باشند) ، کد اقتصادی ، نام و نام خانوادگی باشد تا در سامانه ساجات ثبت شود و پرینت آن توسط شخص یا اشخاصی که حق امضاء دارند مهر و امضا شود و به دبیرخانه سازمان مدیریت و برنامه ریزی تحویل داده شود و بین 20 تا 30 روز کاری زمان می برد تا گذرواژه شرکت ارسال شود.
تا زمانی که گذرواژه ارسال شود پیمانکار باید مدارک مورد نظر برای اخذ رتبه بندی را تکمیل کند و تمامی مدارک توسط شخص یا اشخاصی که حق امضاء دارد مهر و امضا می شود پس از ارسال گذرواژه کلیه مدارک در سامانه ساجات ثبت و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی الصاق می گردد.
اعتبار رتبه بندی 4 سال می باشد که در طی این 4 سال می توان در شرکت تغییرات انجام داد ولی حداقل 6 ماه باید از صدور گواهینامه صلاحیت رتبه بندی گذشته باشد و اگر تغییراتی انجام نشد بعد از اتمام رتبه بندی شرکت می توان آن را تمدید یا ارتقاء داد.

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

برای گرفتن رتبه ابنیه یا ساختمان در ابتدا باید موضوع فعالیت شرکت در زمینه ساختمان باشد به طور مثال موضوع بدین مضموم باشد ( انجام طراحی ، محاسبه ، نظارت فنی و اجرای کلیه پروژه های عمرانی اعم از فلزی و بتنی ، ابنیه سبک و سنگین ، سیویل ، نظارت فنی و اجراء و ساخت انواع خانه های پیش ساخته فایبر بتون ،ارائه خدمات پیمانکاری ساختمان ، ساختمانهای مسکونی ، تجاری و اداری ، آجری ، چوبی و سنتی.)                                                                                               
بعد از موضوع فعالیت شرکت،آدرس شرکت مورد اهمیت می باشد بدلیل اینکه رتبه شرکت از همان استان تاسیس صادر می شود و یا اگر تغییر آدرسی در شرکت انجام شده باشد باید حتما در سایت روزنامه رسمی کشور ثبت شده باشد و به همین اساس صدور رتبه نیز تغییر می کند.                                                                      
موضوع بعدی اهمیت چیدمان هیئت مدیره و سوابق مهندس یا مهندسین شرکت می باشد که باید یک مهندس 7 سال سابقه بیمه یا 2 مهندس 3 سال سابقه بیمه در شرکت باشد و مدرک تحصیلی مهندسین باید یکی از این رشته های زیر باشد : عمران آب ،عمران روستایی ،پل ، بتن آرمه ، ساختمانهای بتنی ، سازه ، استحکامات نظامی ، زلزله ، کارهای عمومی ساختمان ، سازهای دریایی ، مهندسی معماری ، شهرسازی ، مهندسی عمران نقشه برداری ، مدیریت ساختمان نگهداری راه و ابنیه ،مدیریت پروژه ،مهندسی عمومی ، معماری داخلی.                                                                                                  
موضوع مهمتر در خصوص مهندسین این مطلب است که سوابق مهندسین باید از شرکتهایی رد شده باشد که آن شرکتها دارای رتبه یا قرارداد در زمینه ساختمان باشند.موضوع دیگری که در هیئت مدیره باید در نظر گرفت این است که دو سوم هئیت مدیره حتما باید دارای مدرک لیسانس باشند.                          
چیدمان هیئت مدیره با ید به طوری باشد که اگر در شرکت یک مهندس 7 سال سابقه بیمه باشد همان مهندس باید مدیرعامل باشد و اگر دو مهندس 3 سال سابقه بیمه در شرکت باشد یکی از مهندسین به عنوان مدیرعامل و مهندس دیگر به عنوان عضو هیئت مدیره در شرکت قرار می گیرد.   
با توجه به تغییر مکرر قوانین و بندهای آئین نامه ، بهتر است همیشه قبل هر از مشاورین ثبت کیا برای تکمیل مدارک خود بهره ببرید.
بعد از بررسی مدارک اقدام به گرفتن گذرواژه می شود که باید برای ثبت نام صفحه اول اساسنامه،آخرین آدرس ثبتی شرکت،قبض تلفن،کد اقتصادی،نام و نام خانوادگی مدیرعامل مورد نیاز است بعد از ثبت نام پرینت پیش ثبت نام توسط شخص یا اشخاصی که حق امضا دارند مهرو امضا می شود و تحویل دبیرخانه سازمان مدیریت و برنامه ریزی می گردد که بین 20 تا 30 روز زمان نیاز است تا گذرواژه رتبه بندی ارسال شود و در این زمان پیمانکار باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ رتبه ساختمان را تهیه نماید و تمامی مدارک توسط شخص یا اشخاصی که حق امضا دارند مهر و امضا شود و در سامانه ساجات ثبت گردد و مدارک فوق اسکن و برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی الصاق گردد و بین 3 تا 4 ماه زمان نیاز است تا گواهینامه صلاحیت پیمانکاری صادر گردد و این گواهینامه 4 سال اعتبار دارد.                                                                                      
در طول این 4 سال اگر پیمانکار بخواهد تغییراتی مثل تغییر هیئت مدیره در شرکت اعمال کند باید حتما با سازمان مدیریت و برنامه ریزی هماهگ کنند و آئین نامه را مطالعه کنند.

88882588 021

88888273 021